Gönderen Konu: Sigara Zammı ve Kaçak Sigara  (Okunma sayısı 5854 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt60

• Yeni Üye
  • *
Sigara Zammı ve Kaçak Sigara
« : 24 Aralık 2012 »
Her sigara zammı geldiğinde kaçak sigara kullanımının arttığını ve terör örgütünün gelirinin büyük bir bölümünü kaçak sigaradan oluştuğunu dile getiriyoruz.

Yine gündemde sigaraya yapılması muhtemel %30-40 lık zam var..Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Buna bilerek 'kasten' mi engel olunmuyor?Ülkeyi yönetenlerin amacı kaçak sigara kullanımını arttırmak mı?

Not:Atsız Ata sigarayı da sigara içenleri de sevmezmiş haklıda sevmemekte.Ama ne yapayım içiyorum her şeyi o kadar çok kafama takıyorum ki içmeden duramıyorum.Kaç defa denememe rağmen bırakamadım umarım tek hatam sigara kullanmak olur..Ama burada konu kaçak sigara ve terör örgütü ilişkisi

T.T.K.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Sigara Zammı ve Kaçak Sigara
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2012 »
Her sigara zammı geldiğinde kaçak sigara kullanımının arttığını ve terör örgütünün gelirinin büyük bir bölümünü kaçak sigaradan oluştuğunu dile getiriyoruz.

Yine gündemde sigaraya yapılması muhtemel %30-40 lık zam var..Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Buna bilerek 'kasten' mi engel olunmuyor?Ülkeyi yönetenlerin amacı kaçak sigara kullanımını arttırmak mı?

Not:Atsız Ata sigarayı da sigara içenleri de sevmezmiş haklıda sevmemekte.Ama ne yapayım içiyorum her şeyi o kadar çok kafama takıyorum ki içmeden duramıyorum.Kaç defa denememe rağmen bırakamadım umarım tek hatam sigara kullanmak olur..Ama burada konu kaçak sigara ve terör örgütü ilişkisi

Kandaşım ne yap et sigarayı bırak. Sorumluluğumuz fazla vakit az. Sağlıklı olacağız ki işimizi iyi yapalım.

Çevrimdışı Bozkurt60

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2012 »

Kandaşım ne yap et sigarayı bırak. Sorumluluğumuz fazla vakit az. Sağlıklı olacağız ki işimizi iyi yapalım.

Haklısın andam,şu önümdeki  bir ayı bir atlatayım sonra tekrar bırakmaya çalışacağım.Umarım bırakırım...
T.T.K.

Çevrimdışı TANRIKUT

• Türkçüler mutlak kurulacak olan, "Turan İmparatorluğunun" mimarlarıdır.
  • Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Türkçüler Derneği
    • TÜRKÇÜ GELECEK BİRLİĞİ
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2012 »
Kaçak sigara konusu açılınca geçmiş yıllarda bireysel olarak verdiğim bir mücadele anım aklıma geldi, bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gelirinin pkk denilen kahpe örgüte gittiğini bilmeyenin olmadığı bir ülkede, Şehirlerimizin göbeğinde aleni bir şekilde kaçak sigara satılması her zaman beni düşündürmüştür. Düşündürürkende bir mücadeleye sevk etmiştir.

Bakıyoruz hainler açıktan kaçak sigara satıyor, güvenlik kuvvetlerimiz, zabıtalar, devletimizin çeşitli organlarında görev yapanlar hatta bürokrasi dahil bunları görüyor, lakin onlarda bizim gibi bakmakla yetiniyor.. Biz bakarken Doğuda Mehmetçik kaçakçılara göz açtırmıyor ve canı pahasına mücadele ediyor...

Dedim ki; nasıl bir iştir bu, Asker Sınırda canını ortaya koyacak, bu alçaklarla mücadele edecek. Bir yolunu bulup sınırdan geçen veya pkk evlerinde üretilen kaçak tütün mamulleri, Büyükşehrin göbeğinde bağıra bağıra satılacak. Kimsede bu işe dur demiyecek..!

Kendi kendime bir mücadele yöntemi hazırladım

Önce güvenlik kuvvetlerine uyarılar da bulundum, hiç biri takmadı, hepsi topu birbirine attı.

Belediye zabıtaları, biz mesai içinde zaten kovalıyoruz dedi... vs

Baktım ki, buralardan bir hayır gelmeyecek..

O dönem meşhur olan, Arena, Deşifre, Haber Özel gibi yasa dışı işleri gün ışığına çıkaran T.V programları ile iletişime geçtim ki; birçok gayri resmi iş özel t.v programları tarafından deşifre ediliyor du.

Kültür bakanlığı kantininde bandrolsüz cd satanlar,
İçkili eğlence merkezlerinde kaçak alkol satanlar, vs

Bir umut aradım: bir programını, aramızda geçen konuşma şu şekilde,

"Önce kendimi tanıttım,

Şikayetiniz neydi sorusuna,

şu cevabı verdim;

-Vatana ihanet etmek suç mu?

-Suç,

-Peki kamu kuruluşlarının ihanete göz yumması?

-Suç

Ülkede yapılan her türlü kaçakçılık suç mu?

-Suç

- Kaçak Alkol?

-Suç

- Korsan cd, kitap vs.

- Suç

- Peki kaçak sigara?

- Elbette suç efendim..!

- Velhasıl her türlü kaçakçılık suç ve sizde toplumsal boyuta çıkan kaçakçılık olaylarını gün ışığına çıkarıyorsunuz ve bir şekilde müdahaleye sevk ediyorsunuz?

- Evet efendim,

- Çok iyi,

- Efendim açık konuşun şikayetiniz nedir?

- Kaçak sigara olayı,

-Pek anlayamadım.

- Anlatayım; Kaçakçılığın her türlüsü suç, Sınırda mehmetçik kaçakçılarla canı pahasına gecesini gündüzüne katıp mücadele ediyor, lakin büyükşehirlerde açıktan kaçak sigara satılıyor, kimse bu işe dur demiyor. İllaki kan dökülmesi mi gerekiyor ki, zaten kanda dökülüyor..

- Sizi anlıyorum, büyükşehirler dediniz hangi şehir efendim?

-İstanbul, Ankara ve İzmir hangisini sayayım..

-Bir tanesini söyleyin,

- Ankara

-Semt ismi söylemeniz gerekiyor.

-Ankara Ulus,

-peki ulusun tam olarak neresi,

-Heykele giderken, Hale girip çıkarken, taş merdivenden geçerken...

-Anladım efendim, şikayetiniz Ankara sorumlularımıza iletilecek, "

Bizde bekliyoruz hala yayınlanacak..

Bahsettiğim programların yerinde yerler esiyor,
O dönem görev yapan amir ve memurlar emekli olmuş ikinci baharı yaşıyor...

Aynı hikaye ise, devam edip gidiyor...

Tanrı sonumuzu hayır etsin....

Çevrimdışı necmettin

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2012 »
Saygideger arkadaslarim herkesib buyuk bir muhabbele selamlarim
ilk konum sigara birakmayla ilgili ben 39 yasindayim 26 yillik tiryakiydim herseyden vazgecer en yakin dostum olan sigaradan vazgecmem der en yakin dostuma boyle seslenirdim ama bir bu sevdigim dostum kalbimi okadar zorladiki su cumleyi bi araya toplarsaniz anlarsiniz $erit film hayat gozler onunden  yani hic acimadi ve ben biraktiysam bu cikarci dostu siz hayli hayli birakirsiniz hos ne dersek bos biliyorum ama kafadan atmaktan baska care yok simdi kendimi yeniden dogmus gibi hissediyorum ve dahada saglam  bizim guclu olmamiz  devletimizin guclu olmasi demektir.KACAK SIGARA HELE BU KONU icmekten daha tehlikeli ne guzel buradan bas bas bagiriyoruz askerimiz polisimiz sehid oluyor diye ama kursunu biz satin aliyoruz onlara aslinda bi care va     
IRKIMDAN BASKA IRK SEVMEDIM BU YUZDEN IRKCIYIM

Çevrimdışı necmettin

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2012 »
Yazim yarim kaldi teror icin bir care var acaba bu serefsizlere uyarmi veya biz birgun gorurmuyuz,belki daha once yazmisimdir hatirlamiyorum.Ben yurt disinda yasiyorum ve burada vatandas olmadigin zaman bazi haklara sahip degilsindir mesela secme secilme Turkiyede de bu kanunu cikartip bunlari vatandasliktan atsak ve ben burada sucta isleyemiyorum(suc derken tabiki oyle bir niyetimiz olmadi sukur) cunku kovulma tehdidi var vereceksin bunlara yabancidir diye bir kagit yerlerinden kimildayamayacaklar bak o zaman nasil duruyorlar boyle saga sola salyalar sacabiliyorlarmi suc isledi acarsin cezaevlerine bir tas kirma fabrikasi calistir olmadi zaten bir serefsiz grup var kurdis diye irakta oraya postala gitsin hatta yakaladiigin teroristin icine yerlestir bir cip nasil olsa cakal cakali bulur sende hepsini bulursun saygi ve sevgiler kardeslerime olsun   
IRKIMDAN BASKA IRK SEVMEDIM BU YUZDEN IRKCIYIM