Gönderen Konu: Sözde Türk medyasından Bulgaristan Türklerine iğrenç hakaret  (Okunma sayısı 9576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
Bursa'nın yerel gazetesi Bursa Haber, Bulgaristan Türklerine "bulgar" diye miğde bulandırıcı hakarette bulundu. Yıllardır Bulgarlar, Bulgaristan Türklerini Bulgarlaştırmak için yapmadığı zulümler kalmamıştı, Bulgarlaştırmak için de devamlı "Lehçeli Türkçe konuşan bulgar Müslümanlar" diye hakaret ediyordu, Müslümanlığımızı kabul etse de asimile etmek için Türk kelimesini kullanmaktan çekiniyorlardı, bu da Bulgaristan Türklerinin miğdesini bulandırıyordu. Şimdi Bursa Haber de Türk düşmanı Bulgarların ekmeğine yağ sürmeyi amaçlarmışçasına Bulgaristan Türklerine "bulgar" diye tiksindirici hakarette bulundu.

bursa haber'de çalışan soysuzlar, Bulgaristan TÜRKLERİNİ iyi tanımıyor. Bulgaristanlı TÜRKLER "düşman" kelimesini duyunca bulgarları (gavurları) aklına getirirler. Bulgarlar da "düşman" kelimesini duyunca biz dünyanın dört bir yanında yaşayan istisnasız bütün Türkleri aklına getirir, fakat bunları ulu ortalıkta kimse konuşmaz.

TANRI CESAZINI VERSİN BU SOYSUZLARIN.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Şimdi Bursa Haber de Türk düşmanı Bulgarların ekmeğine yağ sürmeyi amaçlarmışçasına Bulgaristan Türklerine "bulgar" diye tiksindirici hakarette bulundu.

Ne sövecek, ne de edecek bedduayı oluşturacak cümle için kelime bulamıyorum; bu Allahın belasını, Tanrı'nın cezasını vereceği, Türk'ün neslini kurutacağı bu soy fukaralarına.

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
CHA, Bulgaristan Türklerinden özür diledi
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2013 »
CHA, Bulgaristan Türklerinden özür diledi

Cihan Haber Ajansı, Bulgaristan'da gerçekleştirilen genel seçimlerle ilgili bir haberde kullandığı ‘Bursa’daki Bulgarlar sandık başında’ başlıklı haber nedeniyle özür diledi.
 Türkiye'de yaşayan çok sayıda Bulgaristanlı Türkün tepkisi üzerine sözkonusu haber başlığı için abonelerinden özür dileyen Cihan Haber Ajansı'nın düzeltme mesajında şöyle deniliyor: '12 Mayıs 2013 tarihinde servis ettiğimiz ‘Bursa’daki Bulgar vatandaşlar sandık başında’ ve "Türkiye'deki Bulgar vatandaşları parlamento seçimi için oy kullanıyor' başlıklı haberlerde 'Bulgar' kelimesi sehven kullanılmıştır. ‘Bulgar’ kelimesinin doğrusu ‘Bulgaristan’ olacaktır. Düzeltir, abonelerimizden ve muhataplarından özür dileriz.'

Ajans Bg

KAYNAK: http://ajansbg.blogspot.com/2013/05/cha-bulgaristan-turklerinden-czur-diledi.html

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Yine de Bulgaristan göçmeni Türkler demeye dili varmamış ineklerin. Böyle özür düşman başına.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Özrü kabahatinden büyük dedikleri tam da bu! Ha bulgar demişsin ha bulgar vatandaşı demişsin ne farkeder? Fettoşcu Cihan Haber Ajansından Türkçü tavır beklenemezdi ya! Adamların Türklüğe dair herhangi bir davası ve duyarlılığı olmadığı için gösterilen tepkilerin içeriği bile anlyamamışlar!
Ne yapsın adam? Türk nedir, nerde yaşar, kimdir bilimiyorki.
Yıllardır Azerbaycan Türklerine Azeri denilmesi gibi Balkanlarda yaşayan kardeşlerimize de, yaşadıkları yere göre adlar vermek yanlışlığı, daha doğrusu bilinçsizliği, hep yapıldı ve bundan sonra da yapılmaya devam edecektir. Kıbrıs Türklerine rum, Karaçay-Malkar Türklerine çerkez, Türkmeneli (Kerkük, Musul) Türklerine arap gibi tanımların yapıldığı bir gerçektir. Daha da kötüsü her Kafkas göçmeni çerkez, her Karadenizli laz, her doğulu ve güneydoğulu kürt, her balkan göçmeni ya rum, ya bulgar, ya boşnak, ya da arnavut olarak adlandırılmaktadır.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

KaraTekin

• Ziyaretçi
Zaten hep böyle yapmiyorlarmi ?

Ya yanlislikla(!) kürdistan haritalarini gazetelerinde basarlar...Ya yanlislikla(!) bebek katilinden icin "sayin" diye bahsederler...Ya yanlislikla(!) caktirmadan Türklüge hakaret ederler...Ya da yanlislikla (!) Evladi Fatihan´in torunlarindan icin "Bulgarlar" diye bahsederler !...

Serde kahpelik soysuzluk oldumu serefsizliklerine elli türlü kilif bulurlar...Birde utanmadan özür dilemisler...Yesinler sizin özrünüzü...

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
Özrü kabahatinden büyük dedikleri tam da bu! Ha bulgar demişsin ha bulgar vatandaşı demişsin ne farkeder? Fettoşcu Cihan Haber Ajansından Türkçü tavır beklenemezdi ya! Adamların Türklüğe dair herhangi bir davası ve duyarlılığı olmadığı için gösterilen tepkilerin içeriği bile anlyamamışlar!
Ne yapsın adam? Türk nedir, nerde yaşar, kimdir bilimiyorki.
Yıllardır Azerbaycan Türklerine Azeri denilmesi gibi Balkanlarda yaşayan kardeşlerimize de, yaşadıkları yere göre adlar vermek yanlışlığı, daha doğrusu bilinçsizliği, hep yapıldı ve bundan sonra da yapılmaya devam edecektir. Kıbrıs Türklerine rum, Karaçay-Malkar Türklerine çerkez, Türkmeneli (Kerkük, Musul) Türklerine arap gibi tanımların yapıldığı bir gerçektir. Daha da kötüsü her Kafkas göçmeni çerkez, her Karadenizli laz, her doğulu ve güneydoğulu kürt, her balkan göçmeni ya rum, ya bulgar, ya boşnak, ya da arnavut olarak adlandırılmaktadır.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.
Kesinlikle katılıyorum sana, gazetelere haber geçiyorsun ama Antartika değil sadece Türkiye'de nüfusu milyonları bulan Bulgaristan'dan göçmek zorunda bırakılan Türk insanına bulgar diye manşet atıyorsun, sanki bunlar Antalya'da keyif yaparken seçimlere katılan bulgar tipleri. Kendim Malatya'lıyım herkes hiç sormadan kürt olduğumu düşünüyor ve kürtçeyi unutmuş kürt zannediyor, şaka gibi ama biz Karadenizlileri Laz zannettiğimiz halde ben hayatımda bir tane bile Laz tanıyamadım, işyerinde Ahıska Türklerinden bahsediyorum bir kişi bile bilmiyor ki nasıl bilsin ben bile rusyada nasıl hergün taciz edildiklerini gösteren ingiliz belgeselinden öğrendim!!!Utanmadan Türklere iranda azınlık deniliyor, 1000 yıldır iranı yöneten insanlar bunlar, 1937'ye kadar sadece Türk olan ve yüzyıllarca şiirlerinde kitaplarında fermanlarında belgelerinde kendilerine Türk diyen ve denilen insanlar bugün sanki gerçekten bir etnisite imiş gibi azeri deniliyor, sorsan bütün güneydoğu-doğu kürt, nerede Diyarbakırın Akkoyunlu Safevi Osmanlı Türkleri? Şanlıurfa tümden kürt oluyorda Suriye'de nasıl milyonlarca Türkmen olabiliyor. Biraz da biz kendi kendimizin kimliğini öldürüyoruz

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
Fox tv de Bulgaristan Türklerine "bulgar" diye çirkin iftira atıyor. "bulgar güzeli Gülnaz"mış hah, inanın bana sevgili ırktaşlarım Bulgaristan'da kızına "Gülnaz" ismini verecek bir tek Bulgar yoktur:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OjcaqRtdOfY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OjcaqRtdOfY</a>

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
Düne gelince Bulgaristan Türkleri içine kapalı olduğu için hiç ses çıkarmıyordu. Bunu fırsat bilen soysuzlar da yıllardır Bulgaristan Türklerine "bulgar" ya da "bulgar Türkü" diye iftira etmeye devam etti, ancak biraz tepki alınca hemen geri adım attılar. İşte yazının orijinali:

http://www.cihan.com.tr/news/DUZELTME-VE-OZUR-CHMTAzMDQ1NS8x

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
Düne gelince Bulgaristan Türkleri içine kapalı olduğu için hiç ses çıkarmıyordu. Bunu fırsat bilen soysuzlar da yıllardır Bulgaristan Türklerine "bulgar" ya da "bulgar Türkü" diye iftira etmeye devam etti, ancak biraz tepki alınca hemen geri adım attılar. İşte yazının orijinali:

http://www.cihan.com.tr/news/DUZELTME-VE-OZUR-CHMTAzMDQ1NS8x
Yine Türkten eser yok