Gönderen Konu: SULTAN GALİYEV  (Okunma sayısı 14965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkneferi

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
  • Sonuna kadar, Korkmadan, BAĞIMSIZ TÜRKİYE!
Ynt: SULTAN GALİYEV
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2011 »
Komunist değilim. Soldan kastının ne olduğunu da bilmiyorum. Günümüzün yanlış anlayışını mı yoksa iktisadi kavram olarak mı bahsettin onu bilemem. Fakat sevgili kardeşim, şu fikrine kesinlikle karşıyım; bana göre kanında Türk kanı olan ve kendini Türk hisseden herkes Türkçü olabilir. Farzımisal Atatürk'ün kanında başka ırkın kanıda bulunsa Atatürk Atatürklüğünden ne kaybeder? Ziya Gökalp ailesinin Türk olduğunu söyler ama ulu Türkçü benimsediği görüşünü şu şekilde dillendirmiştir: "Sosyolojik çalışmalarımdan öğrendim ki milliyet, eğitime dayalıdır" Yani önemli olan Türk kanı taşımak ve Türk hissetmektir. Yabancı kan taşıyan Türkçü olamaz diyemezsiniz.
Türkçülük ile ırkçılığı karıştırmamak gerek. Şimdi sen iddia edebilir misin Hatay'dan Türkçü çıkmaz?
Bana göre bir Türkçü asla sevmediği bir insanın görüşlerinden yardım alamaz diye bir şey yoktur. Galiyev iktisadi açıdan ve Turan hedefleri doğrultusunda önemli ipuçları vermiştir. O coğrafyadaki insanların sosyolojik incelemesi de buna dahildir. Bugün milli davamız için ne kadar fikir alışverişinde bulunursak o kadar başarıya ulaşırız. Bu forumun amacı da herkesin tekrarladığı şeyleri değil soru işaretlerini tartışmaktır. Bu yüzden sana hususi bir teşekkürü borç bilirim.
Esen kal!
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Taş kırılır tunç erir ama Türklük ebedidir.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2011 »
Komunist değilim. Soldan kastının ne olduğunu da bilmiyorum. Günümüzün yanlış anlayışını mı yoksa iktisadi kavram olarak mı bahsettin onu bilemem. Fakat sevgili kardeşim, şu fikrine kesinlikle karşıyım; bana göre kanında Türk kanı olan ve kendini Türk hisseden herkes Türkçü olabilir. Farzımisal Atatürk'ün kanında başka ırkın kanıda bulunsa Atatürk Atatürklüğünden ne kaybeder? Ziya Gökalp ailesinin Türk olduğunu söyler ama ulu Türkçü benimsediği görüşünü şu şekilde dillendirmiştir: "Sosyolojik çalışmalarımdan öğrendim ki milliyet, eğitime dayalıdır" Yani önemli olan Türk kanı taşımak ve Türk hissetmektir. Yabancı kan taşıyan Türkçü olamaz diyemezsiniz.
Türkçülük ile ırkçılığı karıştırmamak gerek. Şimdi sen iddia edebilir misin Hatay'dan Türkçü çıkmaz?
Bana göre bir Türkçü asla sevmediği bir insanın görüşlerinden yardım alamaz diye bir şey yoktur. Galiyev iktisadi açıdan ve Turan hedefleri doğrultusunda önemli ipuçları vermiştir. O coğrafyadaki insanların sosyolojik incelemesi de buna dahildir. Bugün milli davamız için ne kadar fikir alışverişinde bulunursak o kadar başarıya ulaşırız. Bu forumun amacı da herkesin tekrarladığı şeyleri değil soru işaretlerini tartışmaktır. Bu yüzden sana hususi bir teşekkürü borç bilirim.
Esen kal!
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.

Komünistsin güzel kardeşim...Galiyev adlı şahsı hararet ile savunduğuna göre komünistsin.

Türkçülük = Türk Irkçılığı'dır. Bu böyledir. Aynı 2 kere 2 'nin 4 olduğu gibi...Sizin keyfinize göre koskoca bir Dava'nın özü temeli değiştirilemez.  Ziya Gökalp Merhumun fikirlerini çarpıtarak başka yönlere çekmende bu gerçeği değiştirmez !

Galiyev'i temize çıkarmak için önce Ziya Gökalp'e sonrada Başbuğ Atatürk'e:"Türk olmasa ne olur ?" diye bir cümle kurmak bile bir insanın Türkçü olmadığını gösteren en büyük delildir. Böyle bir saygısızlığı yapman senin Türk Ahlak ve Terbiyesinden nasibini almadığını gösteriyor. Çünkü kendi çürük fikirlerini kabul ettirmek için 3 tane Türk Büyüğünü(Başbuğ Atatürk, Ziya Gökalp, Enver Paşa) şerefsiz bir vatan haini komünist ile bir tutacak kadar kendini kaybetmişsin.

Burası Türkçü bir otağdır. Sizin gibi komünist artıklarının abuk subuk çorba olmuş fikirlerini ve çökmüş, Türk'e düşmanlık üzerine kurulmuş olan bir ideolojinin mensuplarını, pazarlama yeri değildir. Üyeliğin iptal edilmiştir.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2011 »
"Yani önemli olan Türk kanı taşımak ve Türk hissetmektir. Yabancı kan taşıyan Türkçü olamaz diyemezsiniz." Demişsiniz çelişki yokmu bu cümlelerde ? Türk kanı taşımak zaten Türk olmak değilmidir (Tek eksiğimiz zaten Türk kanı taşıdığının farkında olmayanlar yani Türk hissetmeyenler). Örnek vermeniz gerkenler Başbuğu Atatürk , Ziya Gökalp veya Enver Paşa değil Türk olmayan ama Türklük için çalışan biri ile olmalıydı (kesinlik varsa tabi) varsayımlar ile konuşmak ne kadar doğru olur ki bu otağ zaten bu tarz konularda (çeşitli ve bazı konulardaki görüş farklılıkları açısından) gayet katı bir durum sergiliyor ki bu durum bana göre çok güzel bir tutum.

Esenlikler dilerim.
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı YunusHan

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2013 »
1. Öncelikle Türkçü olmak için tabiki Türk kanı taşımak gerekir. Nasıl bir Türkün kendisini portekizli hissetmesi saçma olacaksa başka bir millete mensup birinin de kendini Türk hissetmesi saçmadır. Bu alman kurdunun kendini av köpeği sanması gibi bir şeydir bu. Ki zaten tarihimiz bunun kanıtlarıyla doludur. Veziriazamlar, dönme paşalar, kürtçüler bunun en büyük örneğidir.
2. Burda İslam-Turan-Sosyalizim konularında ve Galiyev konularında sizlerden biraz ayrılıyorum kandaşlar
İslam bir dindir. Bir Turancı İslam inancına sahip olabilir ama ümmetçi olamaz.
Sosyalizim ekonomik bir programdır. Bir Turancı Sosyalist olabilir ama Enternasyonal bir bakış açısına sahip olamaz. Hitler de mesela sosyalizim çıkışlı bir insandır. Daha sonra yahudilerle karşılaşıp onlara nefretiyle Alman ırkçılığına soyunmuştur. Sosyalizim çoğumuzunda bildiği gibi toplumculuk demektir. Bunun başına Nasyonal kelimesini eklersek milliyetçi toplumculuk anlamına gelir.
İlk olarak sosyalizim kötü bir şey midir ?
Aslında bu konuda Galiyev tarzı bir düşünceye sahibim Sosyalizim Türklere özgü bir programdır. Türkler zaten sosyalistti: Sınıfsız toplum, antisömürgecilik, bağımsızlık, paylaşıma dayalı yaşam, İleri ve tam demokrasi, ilericilik, sanatsal faliyetler, toplumda kadının yeri, laik din uygulamaları bu açıdan bakacak olursak eski Türk devletleri zaten sosyalistti. Galiyev de Sosyalizmin sadece Türk topluluklarında uygulanabileceğini savunuyor.
Atsız Ata'nın görüşlerine gelecek olursak. Kesinlikle haklıdır Türkiye'de ve Dünyada Komünizim hastalıklı bir ideolojidir. Bknz: Sovyet Rusya yıkılmadan önce sosyalizim sadece halkları sovyet emperyalizmine bağlamak için yürütülen bir ideolojidir. İnanılmaz katliamlar yapmışlardır ve ne yazıkki bunların çoğu bizim ırkdaşlarımıza yapılmıştır. Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan bunu görüp diğer sosyalistlerden farklı olarak Sovyetlere de karşı çıkmışlardır. Fakat onun dışında kalan diğer sosyalist fraksiyonlar açıkça vatan hainidir. Deniz Gezmiş 6. filo olayında amerikan askeri ni ülkeye sokmamış, rus emperyalizmine karşı çıkmış iyi bir anti emperyalist ve Milliyetçiliği çıkardığımızda ( gerçi geriye ne kalır ki ) iyi bir Kemalisttir. fakat Yaşasın Türk-Kürt Kardeşliği tarzı söylemleri onuda Türk düşmanı yapmaktadır. Mahir Çayan'ın ise hiçbirşekilde Kürtçülük yapmamıştır Kürtler hakkında tek bir sözü bile yoktur üstelik Kemalisttir ve amacı : Türkiye ‘gizli işgal’ altındadır. Bir başka deyişle “...ülkemiz yarı işgal altındadır. Bu nedenle İkinci bir Milli Kurtuluş Savaşı vermemiz gerekiyor Emperyalizmin işgali altındaki ülkemizde mücadele vererek “Milli demokrasiye sahip, bağımsız Türkiye’yi kurmak”tır diye özetlemiştir. Kemalizm, emperyalist boyunduruk altında olan yarısömürge ülkelerin devrimci milliyetçilerinin bir kurtuluş bayrağıdır.

“Biz, yurtsever kişiler olarak, ikinci yolu seçtik.

“Seçtiğimiz yol, Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yoldur.

“O’nun başlattığı Anadolu ihtilalinin yoludur.

“Parolamız, “Ya İstiklal Ya ölüm!”

“Hedefimiz, “İstiklal-i Tam Türkiye”dir.”

Mahir Çayan'ı diğer solculardan ve sağcılardan ayrı yerde tutarım bu yüzden her zaman. Kendisi tabiki Turancı değildir. Tabiki benimsenemez ama diğer solcu ve sağcılar gibi en azından hain değildir. Bağımsızlık için savaşmıştır. Ki zaten Mahir milli sosyalizimden bahsetmektedir kendisi Enternasyonalist bir insan değildir. Yaşasın halkların kardeşliği tarzı sapkın görüşleri yoktur. Neyse eminim bu konuda çok eleştirileceğim bu forumda belki de uzaklaştırılacağım.

. İbrahim Kaypakkayaları falan hiç saymıyorum onlar bugünkü PKK nın temellerini atmış hainlerdir. Daha geriye gidecek olursak Nazım Hikmet kurtuluş savaşından kaçan bir haindir. Korkak biridir, ahlak yoksunudur. Sovyetlere gidip yerleştikten sonra sosyalizimin hatalı olduğunu anlamıştır. Bu bakımdan Atsız Ata ya katılmamak elde değil sol hastalıklı bir ideolojidir. Peki ilk kuruluşlarına Mustafa Suphi ye gelecek olursak burda biraz yanılıyoruz gibi geliyor.

“Türklük… Türklük… Fakat bir Türk bundan ne anlıyor? Ruhunun derinliklerinde gizlenen bir his, bir benlik: Rum ve Acem’den hariç, Osmanlılıktan başka, Müslümanlıktan evvel bir benlik; öyle bir benlik ki, onu, dünyaya düştüğü andan itibaren döktüğü kanların iziyle… İlk kan damlasına, ilk gün gördüğü toprağa, ilk Türkü söylediği ocağa kadar, sürükleyip götürüyor…”

Mustafa Suphi

“Osmanlı tarihinin garip rüzgârlarıyla deprenerek, nihayet şu birkaç sene içinde ufuklarda, boralar, fırtınalarla uçan, savrulan, sanki yerinden kopacak zannolunan bu yaprağında manzur Türklük şuurunun ehemmiyetini inkâr eden kimse kaldı mı?”

“Yoldaşlar, ben cenubun feyyaz bir Türk ocağında ihtimal ki bir şovenist olarak doğdum. Avrupalıların, Avrupa kapitalinin zulüm ve zallamı altında şovenist olmayan Türk de bulamazsınız. Fakat bu taassup, bu şovenizm bende Avrupa zulmüne, Avrupa kapitaline karşı… Yoksa Rusya muhit-i inkılâbında tecelli eden o ulvi kardeşliğe bir uzuv olmaktan başka bir sözüm veya hareketim yoktur. Fikirlerim, yazılarımın, sözlerim buna şahit. Ben bunları her vakit müdafaaya hazırım.”

Tarzında sözleriyle ben kendisini Türklük üzerine her zaman samimi bulmuşumdur fakat kendisinin en büyük hatası Rusya yı değerlendirememek onun iyi niyetli olduğunu düşünmek ve onun piyonu olmak olmuştur bunun sonucunda da Atamız tarafından öldürülmüştür. Ki bu o zamanın şartlarında yapılması gereken hatta geç kalınmış bir harekettir. Kendisi biraz saf bir insan o dönem aydınları zaten sürekli bir manda arayışı içersinde İsmet İnönü de ABD mandasını savunmakta.

Sonuç olarak Türk solu nun gelişimi budur.

Peki Galiyev ?

Burda farklı düşünüyorum sizden Galiyev tam bir Turancı değildi fakat Turan-İslam-Sosyalizim 3 lüsünü harmanlamış bir deha dı. Galiyev Sosyalizmi Rus egemonyası altından kurtulmak için kullandı. Yukarda denmiş Komünizm ırksızlığı savunur kesinlikle doğru fakat uygulaması hiç bir zaman öyle olmamıştır. Köpeklerin bile ırkı vardır. Ne kadar sınıfsız toplum olsada her zaman kan kanı çeker. Sovyetlerde Ruslar 1. sınıf vatandaştı diğer halklar 2. Aynı şekilde Yunanistan daki komünistler Yunan bayrağını Arnavutların taşımasından bile rahatsız olur. Çin Komünizim adı altında yıllarca Çinli olmadığı için Irkdaşlarımıza eziyet etmektedir. Bulgaristan Komünizim döneminde uyguladığı ırkçı politikalar bellidir. Miloseviç bir komünisttir. Bu bağlamda Enternasyonalizim bir yalandır. Bunu da en iyi bilen Lenin ve Stalindi. Komün yaşam kurmak imkansızdır demiyorum mümkündür ama dili bir dini bir kanı bir insanlarla komün yaşayabilirsiniz. Güçlü bir lider önderliğinde. Bunun en büyük örneği de Hun devletidir. Sosyalizimin uygulamaya çalıştığı parlemento sistemi bizim kurultaya benzer örgütlenme halkın yaşayışı aynıdır. Komünizim başarısızdır bunun tek sebebi ise insanlar için önemli olan 2 olguyu fark edememisidir. Bunlar: Özgürlük ve Irk tır. Bizim Atlarımız Hunlar mükemmel bir sisteme sahipti Sınıfsız topluma sahipti. Atsız Ata'nın Bozkurtlar kitabını okuyan bilir Orada hiç torpil yoktur Türkler arasında herkes en dipten başlar kendi orduda yükselir. Para önemli değildir. Kadın'ın sosyal hayattaki yeri önemlidir. Özgürlük vardır. Yani kısaca demeye çalıştığım. Ülkemizde ki komünistlerin hain olması Galiyevinde hain olması anlamına gelmez. Galiyev İdil-Ural devleti kurmak istedi. Turan Sosyalist Birliği Kurmaya çalıştı kesinlikle Türkçüydü.

Kısaca Sosyalizimin kurucusu zaten Türklerdir. Sosyalizim toplumculuk demektir. Bu bizim Göktürklerin sisteminden alınmış bir ideolojidir. Günümüz Sosyalizmin Hastalığı Enternasyonalizimdir ki zaten bu yüzden her daim virüs lü dolaşmıştır. Hiç bir zaman teoriği ile pratiği birleşememiştir. Türk solunda kahraman aramak boşadır Türk sağında da kahraman aramak boşadır. Biri Rus mandası diğeri ABD mandasıdır her ikisi de Türk düşmanıdır. Türkçülerin kendilerini sağcı solcu diye ayırmaması gerekir. Türkçü Türkçüdür. Sağ veya sol hepsi sapkın düşüncelerdir hepsi haindir. Galiyev ise Stalin ve Lenini kullanarak bağımsız Turan devleti kuramaya çalışan Turancı-İslamcı-Sosyalist bir dahi dir. Fakat başarısız olmuştur.
Değişik bir belgesele isteyen izleyebilir
http://www.youtube.com/watch?v=26sH19oNoMo

nerede bir Türk varsa orayı kalbinden seveceksin.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #14 : 27 Haziran 2013 »
Galiyev ise Stalin ve Lenini kullanarak bağımsız Turan devleti kuramaya çalışan Turancı-İslamcı-Sosyalist bir dahi dir. Fakat başarısız olmuştur. 

“Ben bir zamanlar milliyetçi mi olmuşum? Hayır ve yine de hayır. Eğer ben milliyetçi olsaydım, devrim çıkarlarını milli çıkarların üstünde tutmazdım”

“Tatar milleti Tatar milli devleti konusunu gündeme getirdiğinde, ben o zaman Tatarların aşırı milliyetçi çabalarını kesinlikle reddettim. Zira devrimin çıkarları bunu gerektirmekteydi. Gerektiğinde de, elime silah alarak kendi milletime karşı çıktım.”

Bunları söyleyen sultan galiyev asla gerçek Türk Milliyetçisi olmamış bir rus hizmetkarıdır, yaptığı hizmetin karşılığınıda her işbirlikçi hainin sonunda aldığını almış kurşuna dizilerek telef edilmiştir.

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #15 : 27 Haziran 2013 »

Mahir Çayan'ı diğer solculardan ve sağcılardan ayrı yerde tutarım bu yüzden her zaman. Kendisi tabiki Turancı değildir. Tabiki benimsenemez ama diğer solcu ve sağcılar gibi en azından hain değildir. Bağımsızlık için savaşmıştır. Ki zaten Mahir milli sosyalizimden bahsetmektedir kendisi Enternasyonalist bir insan değildir. Yaşasın halkların kardeşliği tarzı sapkın görüşleri yoktur. Neyse eminim bu konuda çok eleştirileceğim bu forumda belki de uzaklaştırılacağım.

YunusHan,
Senin kafan mı karışık, yoksa bizimle kafa mı yapıyorsun anlamadım. Bildiğim bir şey var ki kafan karışık olsada, kendince karşındakilerle kafa yaptığını sansan da senin gibilerin yaptığı işe "müslüman mahallesinde salyongoz satmak" denir.
İletindeki zırvalar, hatta sıçmıklar yanıt vermeye değmeyecek kadar sıradan. Yani senin sıradanlığını yansıtıyor.
Şimdi burdan yılanın, çayanın, kızıl galiyevin yanına doğru yaylan bakalım, öküz olmadan göpe (güpe) sıçmaya kalkan tosuncuk.
Üyeliğin iptal edilmiştir!!!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Çağrıbey