Gönderen Konu: Türk düşmanı kalemler  (Okunma sayısı 9356 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
Türk düşmanı kalemler
« : 08 Mart 2008 »
( Dün Star'da Eser Karakaş düşünülen bazı çözümleri şöyle listelemişti de:
Anayasanın 66. maddesindeki yurttaşlık sıfatından Türklük vurgusunun çıkarılması. / Kürtçe eğitim kavramının da tartışmaya açılması./ Farklı din, dil ve etnisitenin ifade tarzlarının hukuksalanayasal teminat altına alınması. / Öcalan ve PKK'nın yönetim kadrosu dışında siyasi bir genel af çıkarılması./ İdari yapının daha esnek hale getirilmesi. / Kuzey Irak'ta bir Kürt federe devletinin oluşması fikrine insanların daha serinkanlı yaklaşmaya alışmaları. )
*

* alıntıdır; Mehmet Barlas'ın 08.mart.2008 tarihli sabah gazetesindeki ''kürt siyasetçiler de katkıda bulunmalı'' adlı yazısından bir bölüm.

alın birini vurun ötekine ertuğrul özkök, mehmet barlas, a. altan, m. altan, yasemin çongar vb. leri gibi bir taneside eser karakaş
uluğ başbuğ Atatürk'ün tavsiyesine uymaz başına kanından olmayanları iktidar yaparsan onların yazarlarıda bunlar olur ve böyle konuşurlar ey asil Türk milleti uyanın artık ve görün bu soytarılıkları
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

Çevrimdışı BozkurtKursat

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Türk düşmanı kalemler
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2008 »
Bu yönetim daha ne taviz verecek, merakla bekliyorum. Yüce Tanrı sen bizim Türk Silahlı Kuvvetlerimiz'i koru.

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2008 »
Halbuki yapılması gereken değişiklikler şöyle olmalıydı:

- Anayasanın 66. maddesindeki yurttaşlık sıfatından Türklük vurgusunun daha da baskın hâle getirilmesi, kanca Türk olanların birinci sınıf vatandaş, kanca Türk olmayanların ikinci sınıf vatandaş yapılmaları.

- Türkçe dışında hiçbir dilde eğitim yapılmaması (yabancı dil öğretimi elbette olacak ama eğitim dili her yerde Türkçe olmalı), bunların dışında dil isteyenlerin cezâlandırılması.

- Farklı din, dil ve etnisitenin ifade tarzlarının devletin, milletin ve Türklüğün aleyhine olmayacak biçimde hukuksalanayasal teminat altına alınması.

- Tüm PKK üyelerinin, sempatizanlarının ve yardımcılarının îdâm edilmesi.

- İdari yapının daha da güçlü hâle getirilmesii

- Kuzey Irak'ta bir k.rt federe devletinin oluşması durumunun savaş nedeni sayılması.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2013 »
Özkök: “Türklükten istifa ediyorum”

Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Ertuğrul Özkök bugün kaleme aldığı yazısında, Kürt sorununun çözümüne en büyük katkıyı yapmak için “Türklükten istifa” ettiğini duyurdu. Özkök bu kararı almasında, oyuncu Kadir İnanır’ın Kürt sorununa ilişkin yaptığı açıklamalar doğrultusunda çözümün önündeki engel olarak kendisini gösteren Radikal gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık ve Radikal yazarı Akif Beki’nin yazılarının rol oynadığını belirtti.

“Türkiye çözüm yörüngesine girdiğine göre ve ortada benden ve ‘Türklüğümden’ başka hiçbir engel kalmadığına göre, bu çözüme en büyük katkıyı yapmam için tek yol kalmıştı. Türklükten affımı dilemek” diye yazan Özkök, istifasıyla “Türk hassasiyeti” sorununun da kendiliğinden ortadan kalkmış olduğunu savundu. Kendini artık “pasaportlu bir haymatlos (vatansız)” olarak tanımlayan Özkök, Sağlık ve Beki’ye “Artık en büyük engeli devirdiniz, Kürt sorununu çözebilirsiniz” serzenişinde de bulundu.

Ünlü oyuncu Kadir İnanır, 11 Şubat’ta Radikal’den Ezgi Başaran’a verdiği mülakatta, Özkök’ün “Türk hassasiyeti” yaklaşımının yanlış olduğunu söyleyerek, “Gerçek Türk milliyetçisi, bu topraklarda yaşayan herkesin eşit haklara sahip olmasını ister. Bu ülkede artık Türk veya Kürt hassasiyetinden daha büyük bir şey var: Barış hasreti” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleri değerlendiren Eyüp Can Sağlık ve Akif Beki de dünkü köşelerinde Kadir İnanır’a destek vermişlerdi.

Ünlü yorumları :razz:

atilla yayla @atilla_yayla
e. özkök Türklükten istifa ediyormuş. bu kişi daha önce insanlıktan istifa etmiş olmasın!

Abdullah Akadiroğlu @aakadiroglu
"Türklükten istifa ediyorum" diyen Ertuğrul Özkök’e en sağlam cevap @ahmethc den.. "Sıkıysa beyaz Türklükten istifa et." 10 numara cevap..

Koray Çalışkan @koraycaliskan
Yarınki yazımın başlığı: "Ertuğrul Özkök Türklüğü Bıraksın, Ben Köşemi Bırakırım." Sizce kim bırakacak? Radikal’deki son yazım olabilir.

Ferdan Ergut @FerdanErgut
Özkök "Türklükten istifa etmiş". Gazetesi ise hala "Türkiye Türklerindir" diyor. Esprinin "yeri" değil derler ya; tam o hesap!

Alper Turgut @AlperTurgut01
Ertuğrul Özkök, Türklükten istifa ettim demiş. Önce vicdanından istifa etmiş birinden, her şey beklenir, pek şaşırtıcı değil! :)

Mustafa Akyol @AkyolMustafa
Ertuğrul Özkök, "Türklüğümden vazgeçiyorum" demekle anlamsız bir şey demiş, çünkü vazgeçme değil dayatmama gerek.

Ufuk Uras @UfukUras
İnsanlıktan istifa edenler, şimdi de "Türklükten istifa" ettiklerini deklare ediyorlar. Siz sadece konumunuzdan istifade edersiniz o kadar.

Nuh Albayrak @NuhAlbayrak
+okursanız sakın ümitlenip boşuna sevinmeyin. Yine dikkat çekme gayretlerinden bir demet… Meğer "Türklük"ten istifa etmiş!..

Murat Çeliker @mrtclkr
Bölüp, parçalayıp, Sevecek bir vatan bırakmama niyeti olanlara inat, Vatanı kanımızın son damlasına kadar seveceğiz,Türk’lüğe aşık öleceğiz.

hayko bağdat @haykobagdat
Ben hiçbir Türk’ün Türklükten istifa etmesini istemiyorum ki. Bizlerin kimliklerimizden istifa etmemizi istemesin sadece.

Erol Göka @erolgoka
Kim ne dersin E. Özkök, bugüne kadarki en muhalif yazısını yazmış. Niye şimdi acaba, bu gücü nereden alıyor? Cevap aramamız gekeen soru bu!

vivetkanetti @vivetk
Ertuğrul gene yürek hoplattı mesela. istifa diye heyecan ve umut dalgası yaratıp… yok, yok, gazeteden değil tabii. hiiiç…

Kızıl Tamuya eleman lazımmış :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2013 »
Mümtazer Türköne: Türk Ocakları kapatılsın

Eski ülkücülerden Zaman Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mümtazer Türköne tartışma yaratacak bir öneride bulundu. Çözüm için Türkiye'de eşit vatandaşlık hukukunun tesis edilmesi gerektiğini belirten Türköne, Türk ocaklarınnı kapatılması gerektiğini vurguladı.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programında dün gece milliyetçilik kavramı ve Türk milliyetçiliğinin geldiği nokta tartışıldı.

Programın konuklarından Mümtazer Türköne, çözüm sürecinde neler yapılması gerektiği konusunda çeşitli önerileriyi gündeme getirdi.

"TÜRKİYELİYİM KELİMESİ DE SAKAT"

Türkiye'de Kürt sorununun çözümünde 'Türkiyeli' ifadesinin de sakat bir yaklaşım olduğunu belirten Türköne:

"Diyorlar ki Kürtler Türk demeyelim, Türkiyeli diyelim. Türkiyeli dediğiniz zaman aslında orada da sakatlık var. Türklerin yaşadığı ülke değil mi? Türkiye dediğiniz zaman. Yani ben Türk değilim ama Türklerin yaşadığı ülkedenim demiş oluyor. Kürdistan diye bir bölge var. Aslında onların söylediklerinde de mantıksızlık var, o da çözmüyor. Çözecek olan şey Türkiye'de eşit vatandaşlık hukukunun tesis edilmesi. Tesis ettiğiniz zaman zaten kelimelerle, kavramlarla problem kalmıyor"

"TÜRK OCAKLARI KAPATILSIN"

Türk vurgusu ve Türk kelimesi etrafındaki tartışmalara da değinen Zaman yazarı şu ifadelere yer verdi:

"Türk ocaklarının kapatılmasını da o yüzden savunuyorum. Ulus vurgusunu yapalım, millet vurgusunu yapalım. Ulus devlet vurgusunu yapalım. Ama Türk kelimesi etrafındaki bulunacak çözümlerin artık çözüm olmadığını bütün cumhuriyet tarihi boyunca tecrübe ederek öğrenmiş omamız lazım."
[Haber3]

:testere KANI :testere BOZUK  :testere BEYNİ :testere BULANIK :testere DALLAMA :testere

TTK.
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2013 »
Öyle görünüyorki, bu mahluk Ülkücülüğü çıkar icabı zamanın şartlarında perde olarak kullanmış,  ne kadar kuyruk acısı varmış bu namkör itin'ki, sürekli kin kusuyor.

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2013 »
Türk kelimesi bile korkudan tüylerini kaldırıyor soysuzların.

“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2013 »
TÜRK OCAKLARINI KAPATALIM DİYOR BU DÜMBÜK...
TAMAM KAPATALIM EMREDERSİN.
YERİNE DE YAVŞAKLAR OCAĞI AÇALIM.BAŞINA DA SENİ GEÇİRELİM OLUR MU...?
:kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2013 »
İt ürür,kervan yürür derler...Bizde yürüyoruz.Nerede bir Türk varsa,orada kocaman bir Türkiye vardır diyerek.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2013 »
Kimlik bunalımı yaşayan şerefsiz işte bunlar risale pisliğini okuyup böyle konuşuyorlar. Kendi kuruluşlarında da genç beyinleri yıkıyorlar. Tanrı'ya şükür ben kurtuldum bu ... lerden.