Gönderen Konu: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ  (Okunma sayısı 6852 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
« : 05 Ekim 2006 »
            avrupa birliği anlamalı ki TSK'ya karışmak tayyip iktidarına karışmaya benzemez.TSK tayyipin yalaka ve korkak hainlerine hiç benzemez.TSK bu memleketin en onurlu,en güvenilir kurumudur ve milletin tek güvencesidir.her Türk,ordusuna elinden geldiği kadar,maddiyatı olan maddiyatıyla,malı olan malıyla,sözü olan sözüyle destek olmalıdır.
             hükümetler dönebilir ki bu yüzden hiç bir zaman devletin güvencesi değillerdir.devletin ve ırkımızın tek teminatı bu milletin ordusudur.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
Ynt: TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2006 »
                   Zaten Türk'ü kendisi demek olan ve Türk'ten ayrı bir parça gibi düşünülemeyecek olan ordusu TSK millete değil milleti tehdit edenlere hükmetmeye onları ortadan kaldırmaya çalışıyor. millete hükmetmek gibi bir tavır ortaya koydukları da yok zaten.ayrıca damat tayyipin sustuğu ve bakanlarının ona uyduğu böyle karmaşık bir dönemde bazılarına uyarılarda bulunmak TSK'ya düşmüştür.bu görevi yapması gerekenler maalesef babalarının (bush'un)pesinden ve sözünden ayrılamadıkları için bu uyarıları yapmayı gerektirecek bir durumun mevcut olduğunun farkında bile değillerdir.
                 Eğer hükmetmekten kastın buysa bu  ancak TSK  tarafından yapılabilmiştir.eğer kastın başkaysa ya da varsa onu alayım.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2006 »
                    ayrıca mesajımda Türk olarak herkesin ordumuzun varlığında yapıcı olmasını söyledim.halk ordumuzun ordu halkımızın teminatıdır.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2006 »
Atatürk, II. Meşrutiyet'i takiben Ordu'nun "İttihat ve Terakki Cemiyeti" ile sıkı alâkasının ve siyasete karışmasının tehlikelerini sezinlemeye başlamış, bu görüşlerini 22 Eylül 1909'da Selânik'te toplanan "İttihat ve Terakki Bûyük Kongresi"nde açıkça dile getirmişti. Fâkat Cemiyetin önde gelenleri onun bu görüşlerini paylaşmadılar. Mustafa Kemal de kendisini Cemiyetten uzak tutarak doğrudan doğruya askeri vazifesine verdi. "İttihat ve Terakki Cemiyeti" ile anlaşmazlığı ve aralarının açılması böyle başladı.

Askerimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisidir, siyasete bulaştırılmamalıdır.
Millet olarak bütün kurumlarımız,kuruluşlarımız artık bize görev düşmektedir.Başımızdaki bu din tacirlerinden milletin iradesi ile kurtulmak zorundayız.Bu sefer durum daha kötü ve hepimiz elimizi taşın altına koyacağız.

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2006 »
Osmanlı'dan beri önümüze konan bir oyun vardır:''Particilik(eskiler buna fırkacılık derler.)''Dün Balkan Savaşları sırasında ordumuz ikiye bölünmüş idi.İttihatçı-Ahrarcı diyerekten Türk Ordusu zayıfladı.Sonuçlarını bugün tarih kitaplarından okuyoruz.
Başbuğ Atatürk asker- siyaset ilişkisine daima dikkat ederek bazı uygulamalar getirmiş idi.Siyasetle uğraşmak isteyen generallerin askerlikten istifa etmesini istemiştir.Terakkiperver Fırkası'nın kurucuları Kazım Karabekir Paşa ve Ali Fuat Cebesoy buna örnektir.
TSK herşeyin üstündedir beğler..Bugün hiçbir kimse hiçbir neden ile O'na saldıramaz.Ordumuz yeri ve zamanı geldiği an gerekeni yapacaktır.TSK bizim yegane kurumumuzdur.
Tanrı O'nu ve Türkü Korusun.

Çevrimdışı börtçeni

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2006 »
tsk artık bu saldrılara çok sert yanıt vermesi lazım çünkü ab girmek için feda edilecek ordumuz yok tayip tarihe baksın tsk;la ugraşanın sonu yağlı iptir  zaten akp den başka ne beklenir parti başkan rum köpeği

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2006 »
 Albay
             Tanrı aşkına ya da çok bağlıyım dediğin milliyetçiliğin aşkına bana laf çevirmeden şuna cevap ver: bu gün ,şu şartlarda,talabani Türkiye adına açıklama yaparken,terör TBMM'ye inmişken,hükümet fiilen ab ve pkk ye teslim olmuşken ve hükümet dışında teröründen dış etkilere kadar herkes ülkemiz üzerinde paylaşım yapıyorken güvenebileceğimiz halk ve millet olarak sığınabileceğimiz bir kurum ya da yer göster.halkın birliği ve medeniyet sevdası ne zaman işe yarar biliyor musun ordusuyla zafer kazanıp düze çıktığı gün işe yarar.(İstiklal Harbi sonrası Atatürk önderliğinde yapılan medenileşme hareketleri örneğinde olduğu gibi.)
              unutma ki kurtuluşumuzun savaşı olan İstiklal Harbi'nde halkı bilinçlendiren ve biraraya getiren Kuvva-i Milliye'dir.silahlı Türk kuvvetleridir.Atatürk'ün milli güçleridir.sivilizasyon dediğin şey şu şartlar altındaki ve yarınki şartların malum ve daha kötü olduğu belliyken ne işe yarar.orduyla alakalı bir sorunun varsa bileyim de seninle her zaman boşu boşuna bu konuda konuşmayayım.
             ayrıca muasır devletler ve muasır medeniyet seviyesi deyip duruyorsun.Tanrı aşkına senin muasır olarak kabul ettiğin bir devletin adını şuraya yaz da bir göreyim. merak ettim kim bu muasır devletler.bakalım bizden ne kadar muasırlarmış.

Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2006 »
                 zaten TSK'nın siyaset yaptığı ve siyasete karıştığı yok.'boşo'ların boşluğunda at koşturan iç ve dış tehlikelere dikkat çekmekte ve uyarıda bulunmaktalar.
                 bu ülkede yabancı bir ülkenin generali gelip hem de üniformasıyla Türkiye'de askerimizi ve devletimizi eleştirebiliyor,konuşabiliyorken(daha iki yıl önce),malum süper babanın(abd) elçisi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en yetkili ağzından çıkanları ve TC Cumhurbaşkanı Necdet sezer'in konuşmasını kuru gürültü olarak nitelendirebiliyorken,İmralı köpeği son bir yılda yirmi beş kez konuşmuşken, talabani ve barzani gibi kürt çapulcuları Türkiye'de kırmızı halıyla karşılanıp Türkiye'yi tehdit edebiliyorken, yani üzerine vazife olmayan herkez Türkiye hakkında konuşup onu tehdit edebiliyorken bu memleketin,Türkiye Cumhuriyeti'nin Genelkurmay Başkanı'nın,kuvvet komutanlarının konuşması seni neden bu kadar rahatsız ediyor hayret doğrusu.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2006 »
Hani derler ya "Bir tek kulağımızın arkası kaldı." diye... Afedersiniz, o bile kalmadı. Türk düşmanlarına, Türkiye Cumhuriyeti'nin dibine dinamit döşeyen içimizdeki namussuzlara ve dost gibi görünen dış güçlere artık bir tokat lazım. Öyle bir tokat ki Attila'nın nefesini tekrar enselerinde hissetmeliler. Tabi bu AKP gibi abidik gubidik partilerle olacak iş değil.

TANRI TSK'YA GÜÇ VERSİN!

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2006 »
           Albay
        yazdıklarımı okumadığını ya da anlamamak için elinden geleni yaptığını düşünüyorum. farkındayım okuyorsan da kabullenmişliğinin bilinçaltında oluşturduklarıyla ne demek istediğimi göremiyorsun.söylemeye çalıştığın şey aslında benim sorumun ya da düşüncemin cevabı değil.almış eline asker karşıtlığını gidiyorsun.ben asker deyince sen ne kadar aksi düşüncen varsa döküyorsun.uzun uzadıya yazmışsın dediğin şartları küçümsüyorsun galiba.o şartlar senin halkı bilinçlendirmekte biraz geç kaldığını göstermiyor mu?ayrıca bunlara hiç cevap vermemişsin.
        ayrıca saydığın muasır devletlerde yaşamanı öneriyorum.o zaman  askeri gücün anlamını ve ne işe yaradığını çok iyi görürsün.devlet içerisinde gerçekleşememiş ya da bir devlet tarafından temsil edilememiş bir muassır medeniyet seviyesinde,bir muassır medeniyet ütopyasında yaşamaya  devam et.anladım ki sen söylemekle anlayacak değilsin.
         senin zihniyetin galiba açık:askerin üstünlüğünü ve etkinliğini yok etmek.o zaman daha rahat at koşturabilmek.ama bunu Türkçüler hedeflemez biliyorum.onun için şüphe duyuyorum.bunu bugün KKTC'de Türk askeri istemiyoruz diyen rumların fikrinden farklı düşünemiyorum.bunu bugün dtp liler de istiyor.aman uzatmaya ne gerek var.sen bildiğin gibi devam et.seninle konuşmanın zerre kadar yararının olduğunu zannetmiyorum.

Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.