Gönderen Konu: TÜRK SOYU VAR OLSUN.  (Okunma sayısı 8039 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÜMÜŞKURT35

• TÜRK IRKI VAR OLSUN!
  • Yeni Üye
  • *
TÜRK SOYU VAR OLSUN.
« : 24 Ocak 2015 »
""BİYOLOJİK KAFATASÇI TÜRKÇÜ TURANCI SOYDAŞLARIMA ESENLİK DİLERİM... :asker:
TÜRK IRKI VAR OLSUN!!!

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRK SOYU VAR OLSUN.
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2015 »
Hoşgeldin GÜMÜŞKURT35 ırkdaşım, esenlikler olsun!
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!

Çevrimdışı GÜMÜŞKURT35

• TÜRK IRKI VAR OLSUN!
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2015 »
VAR OLASIN KANDAŞIM İZMİR'DEN ARANIZA KATILIYORUM...
TÜRK IRKI VAR OLSUN!!!

Çevrimdışı GÜMÜŞKURT35

• TÜRK IRKI VAR OLSUN!
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2015 »
"KURTKAYA" ANDAM  TENGRİ KELAMINI İLK SEN ALDIGIN İÇİN VAR OLASIN ; BEN FORUMDA ACEMİLİK ÇEKİYORUM YOKSA HER KONU'MUNUZA MUTABIK OLURUM ESEN KALIN .TTK...
TÜRK IRKI VAR OLSUN!!!

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2015 »
Hoşgeldin Gümüşkurt35 kandaş Gökbörü Otağı'na.

Biyolojik kafatasçılık bizim Türkçülüğümüzün ve olması gereken Türkçülüğün sadece ve sadece binde birlik bir yapıtaşıdır denilebilir. Türklük sadece kafataslarına sığmayacak kadar ulu, Türkçülükte biyolojinin açıklayamayacağı ve kapsayamayacağı kadar kutludur.

Biyoloji bir bilimdalıdır, kafatası ise antropoloji adlı bilimdalının ana temalarından biri olan basit bir ögesidir. Türklüğü açıklamak için bütün bilim dallarının toplamı bile yetersiz kalır kalmalıdır, çünkü bilim maddeyle ilgilenir, Türklük sadece maddeden çok daha öte bir kutsallık içerir, içermezse diğer insanlardan farkımız yoktur.
Kafatasına dair durum ve bizde olması gereken duruş bu kadardır.

Türklerin yegane alamet'i farikası brakisefallik değildir, fakat üst üste yapılan onca savaş sonrası Başbuğ Atatürk harika bir mesaj vermiştir elbette.
TTK

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2015 »
Hoşgeldiniz, esenlikler getirdiniz, sayın kandaşım.
Kutu olsun!
Değerli 4_hilal kandaşımızın sözlerini iyice özümsemeni öneririm.
Sağlık ve esenlik dileklerimle.
TTK
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2015 »
Gökbörülerin otağına hoşgeldiniz kandaşım..
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2015 »
Hoş geldiniz sayın Gümüşkurt35.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir!

Çevrimdışı GÜMÜŞKURT35

• TÜRK IRKI VAR OLSUN!
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2015 »
saygideger kardesim 4_hilal
senin kutsalliktan anladigin ilahi duygularin ise , islamdan önceki atalarimizi terazinin hangi kefesine koymamiz gerekir;islamdan önceki atalarimizda kutsiyetten ziyade irk bilinci vardi
yoksa yaniliyormuyum?TTK..
TÜRK IRKI VAR OLSUN!!!

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2015 »
Gümüşkurt35 kandaşım,

Galiba beni yanlış anlamışsın veya ben güzel anlatamadım.
Biz Türkçüleri karalamak ve küçümsemek için, sadece bizi değil inandığımız Türklük davasını da küçümsemek için, halk arasında bize derler ki birçok art niyetliler; işte bu Türkçüyüm diyenler kafatası ölçen bayağı kişiler.
Ben seninde mensubu olduğun Türkçülüğün, sadece kafatasçılık olmadığını, çok daha dolu dolu bir inanç olduğunu, özel kutlu bir dava olduğunu ifade etmeye çalıştım.

Kutsal sözcüğü benim önceki iletimde geçmiyor, kutlu sözcüğünü kullandım ve bunu din'i ibare olarak kullanmadım. Bu kısmı galiba cidden yanlış anlamışsın.
Kutlu sözcüğünü madde ötesi özel duygular, Türklüğün gizemli özelliği manasında söylemek istedim.

Sormuşsun iletinde, demişsiniz islamdan önceki atalarımızı terazinin hangi kefesine koyalım. Bence hiçbir Türk'ü veya Türk Boyu'nu veya devletini, tarih'i zaman dilimi ayrımı gözetmeksizin bir ayrı kefeye koymadan benimseyelim, örnek alalım, doğrularını kendimize şiar edinelim, hataları vardı ise o hatalardan ders çıkaralım.

İslam öncesi kurulan Türk Devletlerinde ırk bilinci herzaman var mıydı ben buna tam emin değilim, gerçi islam sonrası da var mı ki, biz tarihten beri soy bilinci güden gelenekten geliyor olsaydık, zaten bugün kendi devletimizde marjinal gözle bakılan horlanmaya çalışılan bir azınlık topluluk olmazdık. Bana sorarsan bilinçli Türkçülüğü biz devlet olarak Türkiye Cunhuriyeti ile öğrendik, lider olarakta Atatürk ile diyebiliriz.

İlk iletimi yanlış anlayıp konuyu islam ve islam öncesine getirdiğin için, hisseder gibi oluyorum ki, GökTürkler dönemi diyeceksin, fakat malesef GökTürk Kağanları'nın bile birçoğu hem yabancı inançlara zaman zaman meylettiler ve hatta yabancı hanımlarla da evlendiler.

Biz Türkçülüğü Atatürk ile öğrenip geçtik millet olarak. Türkçü diriliş Atatürk öncesine dayanıyor belki de Abdülaziz dönemi başlatan birinci kuşak jönTürk'ler kadrosuna gitmeliyiz, fakat resm'i olarak devlet bazlı Türkçülüğün hayata geçişi Atatürk ve Cumhuriyetimiz iledir.

Aslında daha uzun çok değinilmesi gereken şey var, fakat öncelikle aramızda yenisin ve yeni gelen bir kandaşımızı yormak, sıkmak ve yıldırmak gibi bir izlenim vermek istemem. Sen Otağa alıştıkça ya zaten işlenmiştir konular karşılaşırsın veyahutta aklına geleni sorabilir söyleyebilir anlatabilirsin.

TTK

TTK