Gönderen Konu: Türkçü Yaptırımlar  (Okunma sayısı 9802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Türkçü Yaptırımlar
« : 08 Nisan 2013 »
Diyelim ki 5-10 yıl içinde savunabileceğimiz  ırkçı bir parti iktidar olduğunda yapacağı şeyler ne olabilir?  pratikte ırkçılık nasıl uygulanır? Ya da Türkiye de değilde başka bir Türk devletinde ırkçı devrimler yapılsa Türkiye ile birleşirler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
 :asker:

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
Ynt: Türkçü Yaptırımlar
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2013 »
Irkçı bir iktidar ancak Atatürk dönemindeki gibi bir iktidar şeklinde tezahür edebilir. Önce toplum etnik ihanetleri fark eder, sonra ırkçılık gelişmeye başlar. Okullara ve devlet dairelerine girmenin ilk şartı Türk ırkından gelmek olur. Diğer etnisiteler rahat durursa vatandaşlık haklarından yararlanır, durmazsa Atatürk'ün emriyle dersim haritadan silinir. Devletin bütün kademelerinde Türkçü kişiler yer alır ve bu durum bir süre sonra devlet politikası haline dönüşür. Irkçı bir iktidar daha otoriter olacağı için diğer Türklerle birleşme süreci hızlı ve kararlı uygulanır. Çünkü çatlak ses çıkmaz.
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı Karakalpak

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2013 »
Irkçı bir parti iktidar olursa izlenecek yollar şu şekilde olur; Önce okullara, devlet dairelerine, orduya ve polis teşkilatına giriş şartlarının en önemlisi Türk ırkından olmak olur. Türk ırkından olmayanlar askeri okullara, polis teşkilatına, devlet dairelerine alınmaz. Ardından başta K.rtçe olmak üzere tüm farklı etnisite dillerinin konuşulması yasaklanır. Bu dillerde yayın yapan televizyon kanalları kapatılır, ülkede anadilde eğitim, seçmeli dil dersi gibi saçmalıklar kaldırılır.

Eğitim öğretim devletleştirilir ve Türkçüleştirilir. Okullarda Türk tarihi ile ilgili önemli olaylar bir iki paragrafla geçiştirilmeye çalışılmaz. Öğrencilerimize Dede Korkut hikayelerinden Kutadgu Bilig'e ve Divan-i-Lügat-i-Türk'e kadar Türk edebiyatının ünlü eserleri kapsamlıca öğretilir. Türklerin milli bayramı Nevruz resmi bayramlar listesine eklenir, okullarda gençler Nevruz günlerinde at binmeden cirit atmaya, okçuluktan güreşe tüm geleneklerimizi ve ata sporlarımızı sergilerler.

Çevrimdışı Karakalpak

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2013 »
Ayrıca yukarıda saydıklarıma ek olarak bir yandanda ortak Türk lehçesi oluşturma çalışmalarına başlanır. Diğer Türk devletleriyle beraber ortak lehçe, ortak yayın yapan televizyon kanalları, ortak bir tarih müfredatı, hazırlanır. Bunun dışında Türk devletleriyle Eurovısıon benzeri ortak ses yarışmaları, sportif anlamda Dünya ve Avrupa Şampiyonasına benzer sadece Turan ülkeleri milli takımlarının katılacağı ortak sportif faaliyetler gerçekleştirilebilir. Turan kupası gibi.

Çevrimdışı kökini

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TENGRİ TÜRKÜ KORUSUN!!
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2013 »
Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'nun kadroları yeniden Türkçü düşünceleri benimseyen bilim adamları ile yeniden kurulur. Ardından bu kurumlar devlette öne çıkarılır. Ayrıca Türk Düşünce Kurumu kurulabilir. Bu kurumla birlikte Türkçü düşünceler sürekli geliştirilip yapılan yenilikler halka anlatılır, halka aşılanır. Türk kanalı kurulup yayına başlaması sağlanır. Bu kanalda Türk tarihi, Türk dili, Türk kültürü vb. ile ilgili yayınlar yapılabilir.
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!!

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2013 »
O günlere özlem duyuyorum. Tanrı'nın izni ile başaracağımıza da inanıyorum.

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2013 »
AKP'yi sevmiyorum ve hatta ateistim yani nefret etmem gerekir ve ediyordum da ama yerli malı helikopter-tank-savaş gemisinin AKP döneminde üretildiğini görünce oy verebilirim diye düşünüyorum ama işte ordu başında komutan olmadıktan sonra ne işe yarar, bir de o var.

Çevrimdışı kuzey kurtları

• H U N
  • Türkçü-Turancı
  • **
    • Tüm Turan Burada
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2013 »
AKP'yi sevmiyorum ve hatta ateistim yani nefret etmem gerekir ve ediyordum da ama yerli malı helikopter-tank-savaş gemisinin AKP döneminde üretildiğini görünce oy verebilirim diye düşünüyorum ama işte ordu başında komutan olmadıktan sonra ne işe yarar, bir de o var.

klasik akp yalanları...kendi tankımızı yadauçagımızı yaptıgımız felan yok

Prof.Dr. Ahmet Nuri Yükse den küçük bir alıntı

''Bakın bunu iyi yaparlar. Rengârenk bilgisayar çıktıları ile süslenen, her biri laf salatasından ibâret sunumların en iyi ve en inandırıcı (!) yalan söyleme-kandırma metodu olduğunu çok iyi bilirler; öyledir de..
Cumhurbaşkanını, Başbakanı, Bakanları ve üst bürokrasiyi hep böyle, “sunum yaparak aldattılar.” Bana iletilen habere göre, son derece problemli, hantal, 20 senelik KT-1 Kore uçağını Hürkuş adı ve yüzde yüz yerli yaftası ile en yukarıdaki zevâta (şimdilik) yutturdular (veya öyle sanıyorlar).
Gazetede okumuş idim, 600 küsur milyon dolara dizayn ve çizim olarak lisansı satın alınan Kore tankını, tıpkı ANKA gibi efsânevî ALTAY ismi vererek, millî tank yaftası altında, yüzde yüz yerli tankımız diye yutturmaya teşebbüs ettiler. Kısmen bunu da başardılar. Ama bilinsin ki, her yalancı mumu gibi bu da yatsıya kadar yanacakdır.''
Kişi her zaman dinini değiştirme imkanına sahiptir ama SOYUNU ve KAN’ını DEĞİŞTİREMEZ.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2013 »

Bu  AKP belasi zaten neden basimizda Türkcülük bir yana kendisini milliyetci gören kitlelerin onlari desteklemesi nedeniyle degilmi ?
Bir akrabam son secimde oyunu AKP´ye verdi neden verdigini sordugumda yaniti cok ilgincti MHP´de hareket yok, CHP´nin basinda bir zaza var, AKP hic olmasa devleti temsil ediyor ve dogu da kürtcülügn karsisinda var olan ve devleti temsil eden tek hareket.
Ne yazik ki milletimiz bunlari düsünürken etnik olarak Türk olmayan kitleler AKP´ye destegini Türklügü silmesi icin veriyor. Biz kürtlerle kürtcülerle ugrasacagimiza önce Türk´e ve Türk milliyetcilerine AKP´nin gercek yüzünü göstermemiz sart. Su son olan olaylardan sonra AKP hala 43 % oy alabiliyorsa ben bu milletin aklindan süphe ederim.

KaraTekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2013 »

Milleti iste böyle senin burda yazdigin yalanlarla görüntülerle kandiriyorlar. Bir kac gün önce kalabalik bir ortamda alayi akp´li olan kisilerle tartisma icine girmistim, ayni burda senin bahsettigin gibi onlarda akp´nin yaptigi duble yollardan, hizli tren sisteminden, sehirlerin cehresinin degismesinden falan dem vurarak yaptigi olaganüstü(!) icraatlerini öve öve bitiremiyorlardi !
Peki dedim bu duble yollarin, hizli tren sisteminin, sehirlerin cehresinin degismesinin kaynagi nerden geliyor ?
Türkiye; bir Japonya gibi, bir Almanya gibi, bir Fransa gibi, bir Ingiltere gibi sanayi ülkesi degilki ürettigi mallarla tüm bunlari karsilayabilsin. Evet bu degirmenin suyu nerden geliyor dedigimde kem küm ettiler dogru dürüst cevap veremediler...
Maalesef bizim milletimiz gördügüne inaniyor ve tüm düsüncesini buna göre insa ediyor. Iste akp milletin bu hasletini cok iyi bildigi icin bunu alabildigince kullandi.
Evet tüm bu yapilanlarin kaynagi nerden geliyor bunun üzerine biraz fikir üretmek lazimdir. Emperyalist ülkelerin makyaj yaparak caktirmadan sömürdükleri ülkelerde uyguladiklari "yap-islet-devret" modeli vardir, iste Türkiye´de akp döneminde yapildi denilen icraatlerin kaynagi agirlikli olarak budur. Yapilan yollarin, hizli tren sisteminin, sehirlerde parklarin bahcelerin yapilmasinin kaynagi hep bu suyla dönmektedir. Elin oglu atiyorum yaptigi yollari 50 seneligine tepe tepe kullanip suyunu cikarttiktan sonra Türkiye´ye devrediyor !
Yine kelepir fiyata sattiklari vatan topraklarini, Cumhuriyet döneminde kurulan fabrikalari satarak degirmeni döndürüyorlar buda biryere kadar dönecektir hani bir laf vardir tasima suyla degirmen dönmez diye onun hesap kendi sistemlerini kurabilmek icin yukarda yazdigim gibi milletin gözünü bir kac yol yaparak boyuyorlar, ya degirmenin suyu kesildiginde ne olacak ? Nemi olacak iste o zaman is isten gecmis olacak ve yillardir yok fiyata satilan vatan topraklarinin yeni sahipleri gelip "burasi bizim topragimiz hadi simdi cekin gidin" diyerek o topraklardan Türkleri kovacaklardir.
Evet milleti uyandirmamak icin göz boyama adina yollar, park bahce yapiliyor diger taraftan koskoca bir millet esarete götürülüyor.