Gönderen Konu: Türklük  (Okunma sayısı 2872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgy

• Yeni Üye
  • *
Türklük
« : 20 Temmuz 2016 »
Öncelikle merhaba arkadaşlar bu konuda bana yardimci olabilecek varsa çok memnun olurum.

Milliyetçi bir ailede doğdum annem tatar babam Türk'tü. Ancak bir sorun cardı ailem balkan göçmeniydi (makedonya). Fakat ailemden kimsede sarışınlık yok. Büyük annemiz sarışınmış ancak onun dışında sarışın yok denecek kadar az hatta eniştem esmer. Büyük dedemiz makedonya ya Konya'dan geldiğimizi söylerdi ve öğrendiğimiz kadariyla 200 yil once gelmişiz koyumuze. Bunlari duymak bir nebze icime su serpti. Sonra koyumuzun adini ogrenip arastirmaya basladim.Vranofça araştırdım ve köy hakkında yazılanları okuyunca muallakta kaldım. Bir kısım köyün torbeş köyü bir kısımsa Türk köyü olduğunu söylüyor bazı yerde arnavutlarinda yasadigini soyluyor. Şimdi ben çok arada kaldim. Yillardir Türk milliyetçiliği yaptim yapmayada devam edeceğim fakat bu konu kafami karistirdi. Şimdi merak ettigim beni bu konuda aydinlatabilecek varmi.

Çevrimdışı Semih

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Türklük
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2016 »
Kendini hangi halktan  hissediyorsan o sundur. Arnavut ve Türkler kardeş halklardır.Her milletin iyisi ve kötüsü vardır.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2016 »
Kendini hangi halktan  hissediyorsan o sundur. Arnavut ve Türkler kardeş halklardır.Her milletin iyisi ve kötüsü vardır.

Sanırım sizin biraz kafanız karışık ya da beyniniz iğfal edilmiş.
Bu işler hissetme meselesi değildir. Türk'ün kardeşi sadece Türktür.
Böyle sıradan hümanist söylemleri gerçek hayatta karşılık bulamıyor. Türklerin kardeşi sadece
Türklerdir.

Ne mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla.
Çağrıbey

Çevrimdışı Semih

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2016 »
Biraz akılcı olalım,Türkün ,kardeşi Türktür, fakat kardeş milletler vardır. Arnavut gibi ,boşnak gibi,kafkas halkları gibi

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2016 »
Biraz akılcı olalım,Türkün ,kardeşi Türktür, fakat kardeş milletler vardır. Arnavut gibi ,boşnak gibi,kafkas halkları gibi

Belli ki etnik döküntüsün.
Bu otağda sadece, kan ve soy olarak, Türk olanlar barınabilir.
Haydi ait olduğun yere...

Ne mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana!
Çağrıbey