Gönderen Konu: Yalçın Doğan Klasiklerinden Birisi Daha  (Okunma sayısı 3542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ortak dediğin aranı Çin’le bile bozar

UYGUR Türklerine pasaportu Amerika veriyor. Uygur Türklerini yine Amerika Türkiye’de toplantıya çağırıyor.

Bu olay Çin’i çok rahatsız ediyor. Çin, rahatsızlığını Türkiye’ye iletiyor.

Uygur Türkleri ya da Doğu Türkistan, Çin açısından en duyarlı konulardan biri.

Doğu Türkistan, Çin’in özerk bölgesi. Bu bölgede, Çin, herhangi bir ayrılıkçı hareket olacak, diye ödü kopuyor.

Çin, Türkiye’yi ayrılıkçı hareketi en iyi anlayan ülkelerden biri olarak görüyor. Rahatsızlığını, sözü dolandırmadan aktarıyor. Uygur Türklerinin Türkiye’de toplanmasını, Çin, kendine karşı yapılan bir eylem olarak görüyor.

Sanki, Uygur Türkleri Türkiye’de toplanarak, Çin’e karşı ayrılıkçı bir plan hazırlıyorlarmış ve Türkiye de bunu destekliyormuş gibi. Oysa, Türkiye’nin ne böyle bir planı var, ne de öyle bir komplo içinde yer alması mümkün.

Bu, Amerika’nın bize son numarası. Çin ile aramızı bozma tuzağı. Ne de olsa, Amerika bizim stratejik ortağımız!

Öyle bir ortak ki, herkesle aramızı bozmaya çalışıyor. Hatta, Çin ile bile.

İŞTE ÖRNEKLER

Biz Amerika’ya, Amerika bize, o bizim stratejik ortağımız, diyor.

Ortak, birlikte davranmak, aynı çıkarlarda buluşmak, demek. Strateji ise, belirlenen amaca ulaşmak için tutulan yol, demek.

Biz Amerika ile nerede ortağız? Hangi ortak amaca ulaşmaya çalışıyoruz?

Amerika, Ermeni soykırımını tanımak için meclisini topluyor. Bu konuda Amerika’yla çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, İran’a saldırmak istiyor. Biz İran’la iyi geçinmek istiyoruz. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, Suriye’yi de saf dışı bırakmak niyetinde. Suriye bizim dostumuz. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, Irak’ta PKK’yı destekliyor. PKK bizim düşmanımız. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, enerji hatlarında Rusya’yı dışlıyor. Bizim Rusya ile enerji hattımız var. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, Kıbrıs’ta Rumlardan yana. Bizim Rumlarla anlaşamıyoruz. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

Amerika, Polonya, Romanya, Bulgaristan’a NATO çerçevesinde üs kurmak istiyor. Amerika bize sormuyor. Bu konuda Amerika ile çıkarlarımız birleşiyor mu? Aynı amaca mı ulaşmak istiyoruz?

GERİDE KALDI

Türkiye’nin hiçbir temel sorununda Amerika ile ortaklık söz konusu değil. Stratejik ortaklık yerini çoktan stratejik anlaşmazlıklara bırakıyor.

O ortaklık soğuk savaş döneminde. Türkiye’nin, Sovyetlerin yanı başında ileri karakol görevi üstlendiği yıllarda.

Sovyetler çöküyor, soğuk savaş bitiyor, stratejik ortaklık içi boş bir aldatmacaya dönüşüyor. Amerika’nın stratejisi değişiyor, ortakları da değişiyor.

En gözde ortak, şimdi Kuzey Irak ve PKK.

Türkiye’nin başını derde sokmak için, Uygur Türklerini bile kullanmaya kalkışıyor. Attila İlhan usulü soruyorum, hangi ortaklık, hangi strateji?

Yalçın Doğan

Amerika'ya saldırmak amacıyla Yalçın Doğan denen kişilik,Doğu Türkistanlı kardeşlerimize saldırıyor.Onları Amerika kuklası olarak gösteriyor.Komünist çine yalakalanmak için oradaki soydaşlarımızı ''Ayrılıkçı'' olarak nitelendiriyor.Çin ile iyi ilişkiler geliştirsek ne olacak?Ne gibi yararları olacak?Adamlar kendi milletinin karınlarını doyuramıyorlar.Bir çinli saati 1 amerikan kuruşuna çalışıyor.

Saman altından su yürütmekte bizim gazetecilerimizin üzerine yok.YEMEDİK YALÇIN DOĞAN BU KOKUŞMUŞ YAZINI.Doğu Türkistan ezelden beri Türk toprağıydı şimdide öyledir.Sen ve senin gibiler istedi diye kardeşlerimizi terörist diye adlandırmayacağız.Aklınca ilk önce ''ayrılıkçı'' dedirteceksin sonra ''Terörist''.Biz kimin terörist,kimin dost olduğunu biliyoruz.

Not: Arkadaşlar ben Yalçın Doğan'a da bir e-posta gönderdim.Sizlerde beş dakikanızı ayırarak tepkinizi dile getirin.Biz abd güdümlü kürt teröristlere öfke kusarken Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz 58 senedir TERÖRİST ÇİN işgalinde.Tepkisiz kalmayalım.

Yazarın adresini veriyorum; [email protected]
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
Ynt: Yalçın Doğan Klasiklerinden Birisi Daha
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2007 »
Kandaşım sana tek katılmadığım nokta Suriye'ye dost demen. Suriye'nin daha düne kadar pkk nın yuvası olduğunu ve bizim güç göstererek apo yu oradan attırdığımızı unutmadık daha. Öyle ülkemize gelip onun bunun yanında gülmekle, ülkeyi dolaşmakla, stad gezmekle dost olunmuyor...
Yüzümüze her gülenin dost olmadığını hatırlatmak isterim.
Onun dışında yazın ve hassasiyetin takdire değer.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2007 »
Yazı benim değil,Yalçın Doğan'ındır.Lütfen baştan sona okuyalım andam.Benim suriye ile ilgili bir dediğim yok benim dediklerim:

''
Amerika'ya saldırmak amacıyla Yalçın Doğan denen kişilik,Doğu Türkistanlı kardeşlerimize saldırıyor.Onları Amerika kuklası olarak gösteriyor.Komünist çine yalakalanmak için oradaki soydaşlarımızı ''Ayrılıkçı'' olarak nitelendiriyor.Çin ile iyi ilişkiler geliştirsek ne olacak?Ne gibi yararları olacak?Adamlar kendi milletinin karınlarını doyuramıyorlar.Bir çinli saati 1 amerikan kuruşuna çalışıyor.

Saman altından su yürütmekte bizim gazetecilerimizin üzerine yok.YEMEDİK YALÇIN DOĞAN BU KOKUŞMUŞ YAZINI.Doğu Türkistan ezelden beri Türk toprağıydı şimdide öyledir.Sen ve senin gibiler istedi diye kardeşlerimizi terörist diye adlandırmayacağız.Aklınca ilk önce ''ayrılıkçı'' dedirteceksin sonra ''Terörist''.Biz kimin terörist,kimin dost olduğunu biliyoruz.

Not: Arkadaşlar ben Yalçın Doğan'a da bir e-posta gönderdim.Sizlerde beş dakikanızı ayırarak tepkinizi dile getirin.Biz abd güdümlü kürt teröristlere öfke kusarken Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz 58 senedir TERÖRİST ÇİN işgalinde.Tepkisiz kalmayalım.

Yazarın adresini veriyorum; [email protected]''
bunlardan ibaret.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2007 »
Özür dilerim andam dikkatimden kaçmış. Ben de gereken cevabı yazacağım teşekkür ederim.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2007 »
Doğu Türkistan bizim en büyük dâvâlarımızdandır. 18. yüzyıldan beri İmparatorluk Çini'nin, on yıllardan beridir de Kızıl Çin'in zulmü altında inlemektedir. Türkiye ise Türklük bilinci çok yüksek olan ancak Çin sömürgesi olarak yaşayan Uygur kardeşlerimize sırf Çin'e yalakalık yapmak için terörist demiştir, hattâ bayrakları bile yasaklanmıştır.

Elbette Amerika için çalışan Uygurlar vardır (GAMOH gibi), ancak Yalçın Doğan denen bu deli tüm Uygur kardeşlerimize terörist-ayrılıkçı diyerek büyük ayıplarına bir yenisini eklemiştir.

Behey deli, sen ne anlarsın TÜRKLÜK'ten?!

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2007 »
Amerika stratejik dost değil stratejik düşmandır.Lozanı tanımayan tek ülkedir ve nedense bunlarla aramızda bir amir memur ilşkisi vardır onlar istiyor biz yapıyoruz kimse sorgulamıyor artık hiçbir çıkarımız uyuşmuyor o sürekli bir şeyler istiyor bizde sürekli veriyoruz fakat karşılığında hiç bir şey almıyoruz alamıyoruz almadan vermek sadece Allaha mahsustur o halde derhal her şeyi gözden geçirip bu küstah ve aç gözlü ülkeye hakettiği politika uygulanmalı ve kısasa kısas ilkesi esas alınmalıdır yani amerika bir şey istiyorsa bedelini fazlasıyla ödemelidir Biz amerikan uşağı olmak zorunda değiliz ulan.