Gönderen Konu: Yeni Osmanlıcı soysuzlara aldanan milletimizin dikkatine! (Cevaplar)  (Okunma sayısı 13792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Senin bahsettiğin Karaton bu değil Kadir...
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
Burada dikkat edilmesi gereken husus, dernek kurulma aşamasında bu iş'e sekte vurmaya çalışan kişiye dikkat.

Şu anda Dernek Genel Merkez'inin kapısının önünde köpek olamayacak bir şahsın bizi eleştirmeye kalkmasıdır.

Ayrıca teşkilat içinde hiç kimse Teşkilatı'nın Başkanı'nı eleştiren 3. şahısları savunamaz.

Bu kişiyi savunanların da gözümde onlardan bir farkı yoktur.

Ayrıca Teşkilat içinde veya Dışında hiç kimse, Teşkilat Başkanı'na saygısızlık veya buna benzer davranışlarda bulunamaz.

Bu zihniyetteki kişilere gerekli şekilde cevap verilecektir.

GökBörü Derneğin'de bundan böyle hiçbir şekilde kimseye eyvallah edilmeyecektir.

Eyvallah ettiğimiz, bazı sebeplerden dolayı hürmet ettiğimiz, zamanla düzelir dediğimiz ama hiçbir düzelmenin aksine bu tavırlarını ısrarla ve arttırarak sürdürenler unutmasınlar ki hiç kimse değişilmez değildir.

Ayrıca hiçkimse Türkçülük davasından büyük değildir.

Madem bizi eleştirmeye kendilerin de hâk bulanlar, şimdiye kadar neden bir adım atmadılar. İlla bizim bir adım atmamızı mı bekliyorlardı.

Benim bu saatten sonra anladığım şudur ki bazı kişilere resmileşmek, Türkçülük davasını et'e kemiğe bürümek, sorumluluk almak, bir kaç beden değil bayağı bir büyük gelmiş olduğudur.

Belki de bu arkadaşlar monitör arkasında klavye kahramanlığı yapmak daha kolay, sorunsuz, herhangi bir sorumluluk almadan yürütmek daha kolay geliyor anlaşılan bu kişilere hayatta başarılar diler.

Sanal dünya'da Türkçülük yaparak, Sanal'da Turan'ı kurmaların da başarılar dilerim.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Senin bahsettiğin Karaton bu değil Kadir...
hakan karaton değilmi?

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Teşkilatımızın Başkanı'na saygısızlık eden kişiye ve bu kişiyi savunan kim varsa uğurlar olsun !

Açık açık yazıyorum. Bütün Türkçü hatta Milliyetçi Camia da; hiç bir şahıs ya da kurum benim nazarımda Gökbörü'den büyük değildir. Bizimle çalışacak Türkçülük Davası'na gönül veren kişilerde bunu böyle bellesinler !

Biz istedik ki hep birlikte olalım, omuz omuza verip bu davayı beraberce yükseltelim. Birileri yükseltmek için gece gündüz sevdiği herşeyden feragatta bulunup fedakarlık ederken; diğerleri ısrarla kendilerini naz niyaz makamına çektiler. Milletler ve Davalar, fedakar fertlerin omuzlarında yükselir. Nazla niyazla, çocukça şımarıklıklarla bir yere varılamaz.

Atalarımız boşuna dememiş: "Fazla naz aşık usandırır" diye !

İyi niyet ve hoşgörünün de bir sınırı vardır. Fazlası gaflet ve delalettir.

Bir tane sanal şahsın peşine takılıp koskoca teşkilatı ve derneği hiçe sayanlara; son olarak uğurlu, kademli olsun diyorum ve de Sanal Türkçü-Turancı Hayal Alemi'nde başarılı olmalarını temenni ediyorum.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Değerli dava arkadaşlarım,güncel bir konunun otağda daha önce açılmış alakalı bir konunun devamı olarak kullanılması, konunun daha iyi kavranması açısından (forum ortamında) uygun ve gerekli olduğu kanaatindeyim.

Geçmişte yaşananlar hakkında direkt alakalı ve müdahil olmamama rağmen konu ile ilgili saplama yapma ihtiyacı duydum.

Burada gördüğüm konu hakkında aydınlatıcı,eksik giderici müdahale değil, kişisel sıkıntılarını (daha doğrusu dost olanın ömür boyu gömülü bırakacağı sıkıntıların) içeride muhafaza etme yeteneğinden yoksun bir karakter tarafından bir yumruk olmaya çalışan teşkilatın üzerine kusmak olduğudur.

Karaton kandaşım bilgi birikiminiz tarafımdan her zaman takdir edilmiştir ve sizi eleştirme yada eksik görme hususunda şimdilik bir ehliyetim olmadığını, ancak tarafımdan yola çıkmış olduğum dava arkadaşı ve yoldaşım olan kişilere yapılan saygısızlığı bir bütünün parçası olmam nedeni ile üzerime alınmam kadar doğal bir neden yoktur. (bilginize)

Değerli büyüğüm Murat Beğ, karşılaştığım bu durum için şahsım adına utanç ve şaşkınlığımı izah edemem.Ben bu yola kişi,kuruluş yada bir fikri kendime idol yapmak için çıkmadım.

Sayın Başkanım,biz bu teşkilatı Türkçü düşünceyi sanalda debelenmekten kurtarıp icracı,mücadeleci gerçek yaşama geçirme ülküsü ile kurduk.(DOĞRUSU BEN HARİÇ SİZLER KURDUNUZ,BEN SONRADAN MONTELENDİM. Bu gerçeği kesinlikle inkar edemem ama kendimi bu oluşumun hayali esnasından beri içerisinde hissettiğimi tüm kalbimle söyleyebilirim.)

Kimsenin cep/mide bağı bu davanın hiç bir evresinde yer alamayacağı gibi,hayatta kalmayı engelleyecek arızalı/sakat uzvunda yer almasına gerek yoktur.

Bu ve benzeri durumlarda genel merkez tarafından alınacak kararlarda muhalif olmayacağımı açıkça belirtirim. Gök girsin kızıl çıksın. Saygılarımla.

Tanrı Türk'ü Korusun.

:turan:
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
İyi bir  --- SAPLAMA ---yapmışsın ağabey:)

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı

Sayın Başkanım,biz bu teşkilatı Türkçü düşünceyi sanalda debelenmekten kurtarıp icracı,mücadeleci gerçek yaşama geçirme ülküsü ile kurduk.(DOĞRUSU BEN HARİÇ SİZLER KURDUNUZ,BEN SONRADAN MONTELENDİM. Bu gerçeği kesinlikle inkar edemem ama kendimi bu oluşumun hayali esnasından beri içerisinde hissettiğimi tüm kalbimle söyleyebilirim.)

Ayhan Beğ,

Dernek kurucu üyesi olup olmamanız hiç önemli değildir.

Siz şahsen benim gözümde bazı kurucu üyelerden daha değerlisinizdir.

Kendimi ve Başkanımızı nasıl görüyorsam sizi de öyle görmekteyim.

Sizin yaptığınız ve göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve hizmetleri bir çok kurucu arkadaşımız yapmamıştır veya yapmak istememiştir.

Tabii bunları yaptık, yalnız daha önümüzde çok uzun bir yol var daha nice hizmetler, fedakarlıklar gerekecektir.

"Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz" biz kişilerin ettikleri laflara değil yaptıklarına ve yapmak istedikleri icraatlara bakarız.

Tüzük defteri'ne imza atmakla kürşad veya hakan olunmuyor.

Kürşad'lık er maydanın, gerçek hayatta oluyor.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Ulan biz yıllarca yerlere süründük,toplantılarımızı kahvehane köşelerine,barlara,kafelere yaptık.Yıllar sonra bir çatı kurup,tüm Türkçüler faydalansın,tek yürek, tek bilek olsun diye işimizle,tırnağımızla birşeyler yapmaya çalıştıkça,götü zora gelemeyen adamlar,ellerinen götlerinden birşey gelmeyişinin verdiği ezikliği kaşarlığa dönüştürüyor.Sonuçta götüne kına yak karaton.Rahatladınmı?Masaj yağıda istermisin?İstersen vics verelim nefesini açar.Soktun nifak tohumunu.Hep derim;

BÜTÜN KAŞARLAR ERİYECEKSE,KÜRESEL ISINMAYA EVET!

(Beni seven bu konudaki Bu üslubumu bağışlasın)Sevmeyende ölsün bu saatten sonra.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı

BÜTÜN KAŞARLAR ERİYECEKSE,KÜRESEL ISINMAYA EVET!

Alıntı yaptığım bu cümleyi daha önceden GENETİĞİ BOZUK KAŞAR'LAR konusuna eklediğin iletide de yer vermiştin de orada okuyunca hafiften bir gülümsemiştim.
Ama bu defa inanın gülmekten katıldım.
Filozofik sözler listesine girmeyi; içinde barındırdığı ironi ve filozofiyle, gerçek bir yürek yangısının feryada dönüşmüş şekli, ancak bu kadar çarpıcı olarak anlamını bularak, hak edebilirdi.
Kadir kardeşim gerektiğinde başka yerlerde de bu sözünü kullanacağım. Tabii seni kaynak göstererek.

Yüreğiniz sağolsun...

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
İsmail Beğ,teşekkür ederim.

Ancak benim kavrayamadığım olay; kendisine Türkçü diyenlerin Atsız Beğ'in atlıyı atından indiren dik duruşunu ve kalemi kılıç gibi kullanmasının, Türkiye de Türkçülüğün zamanında bilgisayar,internet olmadığından sanki yetersiz yapıldığı varsayım ile bu eksikliği tamamlayabilecek kişi olduklarını sanmalarıdır.

Işığı doğru açıdan kullanamaz isek yüce yaratıcının bize bahşetmiş olduğu gözümüzü bozuk para gibi harcamamız kaçınılmazdır.Bizlere ışık olanların fikirlerini her daim canlı tutup sürekli geliştirmek,ruhlarını şad tutmak,kemiklerini sızlatmamak için ayrıştırıcı değil bütünleştirici (bu kapsamda; tekdir ve kötek bağlantısı kurmakta sakınca yok) olmak zorundayız.

Kadir anda otağımızda her kim olursa olsun kişi tenkidinde hakaret değil,kelimelerin dansını kullanma usul ve yöntemini kullanmak daha uygun düşüncesindeyim. >:D

Tanrı Türk'ü Korusun.

10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.