Gönderen Konu: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?  (Okunma sayısı 256048 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Yanıtla #280 : 27 Ekim 2020 »
Detaylı cevap ve isim-yazarlar için teşekkür ederim ağabey.

Ağabey mümkünse, soy ağacı konusunda; baba tarafı Erzurum-Aşkale / Küçük Geçit Köyü (eski ismi Küçük Çağdarıç), anne tarafı Erzurum-Yakutiye / Köse Mehmet Köyü (Mahallesi) olarak kayıtlı. Bilgilendirme yapabilirseniz memnun kalırım. Esenlikler ağabey...
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #281 : 27 Ekim 2020 »
Detaylı cevap ve isim-yazarlar için teşekkür ederim ağabey.

Ağabey mümkünse, soy ağacı konusunda; baba tarafı Erzurum-Aşkale / Küçük Geçit Köyü (eski ismi Küçük Çağdarıç), anne tarafı Erzurum-Yakutiye / Köse Mehmet Köyü (Mahallesi) olarak kayıtlı. Bilgilendirme yapabilirseniz memnun kalırım. Esenlikler ağabey...

Tamam, kardeşim.
Bu aralar biraz İș yoğunluğu var.
Uygun olduğumda, gerekli araştırmaları yapıp, sorunuzun yanıtını vereceğim.

Sağlık ve esenlik dileklerimle.
TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Utku Han

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #282 : 29 Aralık 2020 »
Selamın Aleyküm kardeşlerim. Ben Utku. Bir seneye yakındır soyu,boyu mu araştırıyorum. Lakin malesef elde kesin net bir bilgi yok. Araştırmalarıma göre Beğdili Boyundan olma ihtimalimiz var ama bence alaksı yok. Soyadımız Pektaş Kocaeli İzmitliyim. Türkmenlerin Manavlarındanız. Köyümüzün adı Şahinler. Hangi soya,boya mensup olduğumu çok merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #283 : 30 Aralık 2020 »
Selamın Aleyküm kardeşlerim. Ben Utku. Bir seneye yakındır soyu,boyu mu araştırıyorum. Lakin malesef elde kesin net bir bilgi yok. Araştırmalarıma göre Beğdili Boyundan olma ihtimalimiz var ama bence alaksı yok. Soyadımız Pektaş Kocaeli İzmitliyim. Türkmenlerin Manavlarındanız. Köyümüzün adı Şahinler. Hangi soya,boya mensup olduğumu çok merak ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Esenlikler Utku Han Kardeşim!
En yakın zamanda size yanıt verilecektir.
Turania_25 kardeşimin sorusunu da unutmuş değiliz.
Şimdilik iyi geceler diliyorum.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #284 : 30 Aralık 2020 »

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.

Eyvallah ağabey çok teşekkür ederim sağ ol, selamette kal...

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı iozdemir27

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #285 : 03 Ocak 2021 »
Değerli Turancılar:
Gaziantep'in Yavuzeli İlçesine bağlı Höcüklü köyüne bağlıyım acaba hangi Türk boyuna Bağlı Olduğumu Öğrenmeme yardımcı olabilecek birileri var mı Simdiden Teşekkür ederim

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #286 : 09 Temmuz 2021 »
Ağabey, bu defa unuttun bizi sanırım   8-)
2020, 10. aydaki sorunun cevabı sizi bekler ağabeyim.  ;D
Selamlar.

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı YasinTurk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #287 : 07 Ekim 2021 »
Selamunaleyküm Erzincan kemaliye (eğin) kabataş köyündenim soy ve seceremi öğrenmek istiyorum ancak ne bölge halkının tarihe dönük bir bilgisi var nede babamın, tek bildiğim lakabımız kulikoğlu olarak geçermiş bilirsiniz özellikle kemaliye bölgesi geçmişte çoğunlukla ermenilerin yaşadığı bir yerdi acaba köklerinde bir ermenilik varmıydı onun içinmi susuyorlar aklıma gelmiyor değil hatta cimere bile yazdım ordanda cevap alamadım bu konu ile bilgisi olan var ise yardımlarını bekliyorum.
Not : Köy sünnidir köylüler kahir ekseriyet mhp ye oy verir ve milliyetçilerdir.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #288 : 08 Ekim 2021 »
Köy için değil ama o bölgede ki Ermeni köyleri Osmanlı'nın zorla göçü esnasında boşatılmıştır. Yerlerine ise çoğunlukla 93 harbinden gelen Türk boyları yerleştirilmiştir. Kalan Ermeni soysuzları göç esnasında olanlar başlarına da geleceğinden korkarak kendilerini bir anda Alevî ilân edip o bölgeye yakın olan Tunceli dolaylarına yerleşmiştir. --Şuan kendilerine Alevî Kürt denen soysuz genetiği bozuk topluluk aslen Ermenidir.--

Köy özelinde bilgisi olan üyerimiz olursa geç de olsa cevap verilebilinir.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı YasinTurk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #289 : 08 Ekim 2021 »
Cevabınız için teşekkür ederim köyümüz baya bir eski yerleşim yeri ayrıca 93 harbinden sonra bölgeye yerleştirilen Türkler illaki olmuştur özellikle ahıska ve çerkez nüfus da var diye biliyorum o bölgede ancak verdiğiniz cevaplar için kaynak belirtirseniz çok sevinirim bende o kaynak doğrultusunda araştırma mı yaparım iyi günler. :prbay