Gönderen Konu: Ben kendimi milliyetçi olarak görmüyorum  (Okunma sayısı 11183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Kurtuluş Türklüktedir, Türk Türkleştikçe güçlenir.
  • Türkçü-Turancı
  • **
Sayın kan ve ırkdaşlarım ben kendimi Türkçü olarak gören Manav kökenli bir Türkmen'im bilmiyorum ama kendimi milliyetçi olarak görmüyorum.

Bir Türkçü genç olarak görmeyi daha uygun buluyorum belki bunda bir siyasi partinin bu milliyetçi kavramını ayaklar altına tabii benim gözümde alması da olabilir.

Zaten o partiyi kuran kişiyi de benim fikirlerini benimseyip Türkçü olduğumu fark etmemi sağlayan edebiyatçı, Türkolog, yazar, şair olan kişi ile olan ilk başta aynı görüşleri ama daha sonra tutuklanınca af mektupları yazıp bu Türkçülükten pişman olan bir kişinin o partiyi kurup milliyetçi denilmesinden mi geliyor bilmiyorum.

Çok iyi ifade edemedim öncelikle sizden bu yüzden özürlerimi şükranlarım ile dilerim.

Yani kısaca bir parti ki milliyetçi lafını kullanıyorlar ama hiç o şekil davranmıyorlar bunu kuran kişi sonra çoğu üyesi.
Hatta öz yurdumuz ya Türkçe bir ezan okunması gerekir diyen siyasetçisini bile o parti istemiyor.
Sanki Türkçe olunca ezan inandıkları Tanrı onları anlamıyor o yüzden.

Neyse özet ile ben görmeli miyim sizce kendimi Türk milliyetçisi yada Türkçü mü kalmalıyım bu anlattıklarımdan sonra?

Saygılarım ile esenlikler dilerim.

Görünmez BOZ (kurt)

Çevrimdışı Aybala-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Ben kendimi milliyetçi olarak görmüyorum
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2013 »
Bazı yerlerde haklısın ama burada asıl cevap, senin milliyetçilikten ne anladığınla ilgili. Milliyetçiliğin bir çok türü var. Coğrafi milliyetçilik, dini milliyetçilik, kültürel milliyetçilik, liberal milliyetçilik, sol milliyetçiliği vs. Biz, ırki milliyetçiliği(etnik milliyetçiliği) benimsiyoruz ki bu milliyetçilik Dünya üzerinde sadece Türk soyundan gelen tüm insanları bir millet kabul eden milliyetçilik türü. Türk milliyetçisiyiz ve doğal olarak Türkçü'yüz. Türkiye'deki diğer milliyetçiler, genelde senin bahsettiklerin, ise coğrafi milliyetçiliği, yani belirli bir coğrafyada(mesela sadece Türkiye'de) yaşayan insanları millet kabul eden milliyetçiliği benimsiyorlar. Yani, evet kendini milliyetçi görmelisin ama Irki milliyetçi olarak görmelisin.

Tanrı Türk'ü Korusun.

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2013 »
Bazı yerlerde haklısın ama burada asıl cevap, senin milliyetçilikten ne anladığınla ilgili. Milliyetçiliğin bir çok türü var. Coğrafi milliyetçilik, dini milliyetçilik, kültürel milliyetçilik, liberal milliyetçilik, sol milliyetçiliği vs. Biz, ırki milliyetçiliği(etnik milliyetçiliği) benimsiyoruz ki bu milliyetçilik Dünya üzerinde sadece Türk soyundan gelen tüm insanları bir millet kabul eden milliyetçilik türü. Türk milliyetçisiyiz ve doğal olarak Türkçü'yüz. Türkiye'deki diğer milliyetçiler, genelde senin bahsettiklerin, ise coğrafi milliyetçiliği, yani belirli bir coğrafyada(mesela sadece Türkiye'de) yaşayan insanları millet kabul eden milliyetçiliği benimsiyorlar. Yani, evet kendini milliyetçi görmelisin ama Irki milliyetçi olarak görmelisin.

Tanrı Türk'ü Korusun.

Ay balam işte dediğim nokta bu benim.

Ben simdi tanış olduğum kişilerce bazen milliyetçi sanılıyor um.
Doğru ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bunu genel olarak bir siyasi partiye has sanıyor.
Ben Türk milliyetçisiyim bile desem bunlar o siyasi partiden sanıyor beni.
Ben ilk oyumu onlara vermiş ve sonrasında çok pişman olan bir Türk gençiyim çünkü ilk başlarda onları tam çözememiş idim.
İşte dediğim tam olarak Türk milliyetçiliğinin onlar ile bir anılmasından dolayı bu "milliyetçi" kelimesini taşımak istemiyorum.
Türkçü, Turancı bir Türk genci olmak ve öyle anılmak beni daha çok mutlu ediyor.

Tanrı seni ve tüm ırkdaşlarımızı korusun.

Esenliklerim ile.

Görünmez BOZ (kurt)

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2013 »
Türk Milliyetçiliği, Bozkurt ve benzeri tanım ve ongunlar her ne kadar bir siyasi partiyle özdeş hale gelmiş ve o siyasi partinin sergilediği duruş, düşünüş ve ifade ediş biçimiyle anlam yitimine uğrayarak bambaşka çağrışımlar yapıyor olsa da biz kendimizi ne Türk Milliyetçisi olarak tanımlamaktan ne de Türklüğün var olduğu günden beri kutsal ongunu olan Bozkurt'u sahiplenmekten vaz geçmemeliyiz. Yani bir siyasi parti bu tanım ve ongunu kullanıyor diye bunları kullanmaktan gocunmamalıyız.
Atsız Ata'nın deyimiyle :
"Türk Milliyetçiliği, bir avuç namerdin kahpeliği ile kökü kazınabilecek bir fikir değildir."
Bizim anladığımız ve kastettiğimiz manasıyla Türk Milliyetçiliği=Türk Soyculuğu/Irkçılığı=Türkçülüktür!

Bu arada Görünmez BOZ (kurt) kandaşım Gökbörü'lerin Otağına hoş geldiniz, esenlikler getirdiniz.
Gerçek hayatta da Türkçü uğraşa el ve omuz vererek katkı yapmak isterseniz Türkçülüğün kurumsal ve resmi tek kuruluşu olan Gökbörü Türkçüler Derneğiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Gökbörü Türkçüler Derneğiyle iletişim için:

GÖKBÖRÜ Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği Resmen Kurulmuştur!

AÇILIŞA DAVET (Gökbörü Türkçüler Teşkilatı Genel Merkez Yerleşkesi)

GökBörü Türkçüler Derneği Genel Merkez Açılış Fotoğrafları

GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİ 1.OLAĞAN KURULTAYINA DAVET!

GÖKBÖRÜ 1 OLAĞAN KONGRESİNDEN KARELER-GÖRSEL İZLEK 

İlişimlerini inceleyiniz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2013 »
Türk Milliyetçiliği, Bozkurt ve benzeri tanım ve ongunlar her ne kadar bir siyasi partiyle özdeş hale gelmiş ve o siyasi partinin sergilediği duruş, düşünüş ve ifade ediş biçimiyle anlam yitimine uğrayarak bambaşka çağrışımlar yapıyor olsa da biz kendimizi ne Türk Milliyetçisi olarak tanımlamaktan ne de Türklüğün var olduğu günden beri kutsal ongunu olan Bozkurt'u sahiplenmekten vaz geçmemeliyiz. Yani bir siyasi parti bu tanım ve ongunu kullanıyor diye bunları kullanmaktan gocunmamalıyız.
Atsız Ata'nın deyimiyle :
"Türk Milliyetçiliği, bir avuç namerdin kahpeliği ile kökü kazınabilecek bir fikir değildir."
Bizim anladığımız ve kastettiğimiz manasıyla Türk Milliyetçiliği=Türk Soyculuğu/Irkçılığı=Türkçülüktür!

Bu arada Görünmez BOZ (kurt) kandaşım Gökbörü'lerin Otağına hoş geldiniz, esenlikler getirdiniz.
Gerçek hayatta da Türkçü uğraşa el ve omuz vererek katkı yapmak isterseniz Türkçülüğün kurumsal ve resmi tek kuruluşu olan Gökbörü Türkçüler Derneğiyle iletişime geçmenizi öneririm.

Gökbörü Türkçüler Derneğiyle iletişim için:

GÖKBÖRÜ Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği Resmen Kurulmuştur!

AÇILIŞA DAVET (Gökbörü Türkçüler Teşkilatı Genel Merkez Yerleşkesi)

GökBörü Türkçüler Derneği Genel Merkez Açılış Fotoğrafları

GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİ 1.OLAĞAN KURULTAYINA DAVET!

GÖKBÖRÜ 1 OLAĞAN KONGRESİNDEN KARELER-GÖRSEL İZLEK 

İlişimlerini inceleyiniz.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Irkdaşım önce sana sonra tüm kandaşlarıma şükranlarımı borç bilirim.
Gösterdiğin ilgiden dolayı sağ ol.
ATSIZ Atamızın da şık şık Türkçü tanışları ile geldiği kımız içtiği ama şu an il sınırlarında kımız üretimi bulunmayan Sakarya ilinde yaşıyorum ve burada öğrenciyim daha önce Ulusoy'da servis memuru idim sonra Metro nun Adapazarı taş örenine geçip orada hostluktan sonra muavinlik yaptım ama 2 yıl yani toplam 4 yıl otobüs sektöründe bulundum şu an okuluma kaldığım yerden devam ediyorum.
Güzel yurdumun güzel vilayeti olan Ankara'ya tekrar bir şekilde gelir isem eğer derneğinize gelip sizlerle de tanış olmayı şeref sayarım.

Esenlik kalın.

Gorunmez Boz (kurt)

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2013 »

Görünmez BOZ (kurt)

Hoşgeldiniz sayın kandaşım. Esenlikler olsun!
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2013 »

Görünmez BOZ (kurt)

Hoşgeldiniz sayın kandaşım. Esenlikler olsun!
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.
Irkdaş hoşbulmuşam sağ ol!
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.
Türk ırkı sağ olsun!

Esenlikler
Görünmez BOZ (kurt)

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2013 »
Milliyetci nedir milliyetcilik bagli oldugu milletin sosyal kulturel tarihsel kimligini  yucelten ustun goren kisiye denir Turkcu ise Turklugu ustun goren kisiye denir.Ikisi ayni sey midir hayir her Turkcu milliyetci degildir her milliyetci nin Turkcu olmadigi gibi ornegin Turkcu olup sosyalist yonu agir basanlar oldugu gibi milliyetci olup islami yonu agir basanlarda olabilir.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2013 »
Bir Türkçü genç olarak görmeyi daha uygun buluyorum belki bunda bir siyasi partinin bu milliyetçi kavramını ayaklar altına tabii benim gözümde alması da olabilir.

Zaten o partiyi kuran kişiyi de benim fikirlerini benimseyip Türkçü olduğumu fark etmemi sağlayan edebiyatçı, Türkolog, yazar, şair olan kişi ile olan ilk başta aynı görüşleri ama daha sonra tutuklanınca af mektupları yazıp bu Türkçülükten pişman olan bir kişinin o partiyi kurup milliyetçi denilmesinden mi geliyor bilmiyorum.

Olaylar her ne kadar dogru olsa dahi senin yazdigin, yine de analizinde eksik var, ben tamamlamaya calisayim bazi seyleri, belki sana ve cikaracagin sonuca katkisi olur.

Alinti yaptigim yerde Turkes'e ima da bulunuyorsun, diger kisi malum Atsiz ata.

Tutuklaninca af mektubu yazmistir 1 defa Turkes, lakin bu yazdigi mektupta asagilik bir durum yok, mektubu yazdigi merci, Seyit Riza gibi bir vatan haininin mektuplastigi gibi
ingiltere kraliyeti degil, yazistigi devlet Turkiye :)
O mektupta asagilik bir durum da yok, rezillik filan yok yani birilerinin abartmaya calistigi gibi.
1944'de Turkes 26-27 yasinda gencecik bir Turk evladiydi. Bilmem o tabutlukta hangimiz, yani sen de ben de dahil, hangimiz 3 saat durabilirdik! bunu da kendimize sormamiz lazim.

Ha buraya kadarina duygusal diyorsun hissediyorum, evet evet hissediyorum dusunduklerini.
Bak Bozkurtum lafi dolandirmadan acik acik birsey yazacagim, galiba bilmedigin kimisinin de bilmek istemedigi.
Turkes'in yattigi dava tamamlanmadan onceki on tutukluk muddeti daha uzun olmasina ragmen, dava donucu 9 ay 10 gun ceza aldi, ki zaten daha fazla yatmisti. :)
Neydi biliyor musun daha fazla zaten yatmis olmasina ragmen, dava tamamlandiginda aldigi resm'i cezanin 1 seneden az olmasina sebep.
Sebep eger 1 seneden fazla ceza almis olsa Harbiye'ye giremiyordu kanunen, bu yuzden 1 seneden daha az ceza verildi.
Burdan cikarilacak sonuc gayet acik ve nettir, Turkes devletimizin istedigi biriydi. Rusya, Fransa amerika degil, Turk devletinin istedigi biri ki,
Turancilik davasindan sonar Harbiye'ye girdi kurmay subay oldu vesaire vesaire....

Sana faydasi olacagini dusundugum bir noktayi daha belirtmek isterim ki, bu da az onceki anlatilani destekler niteliktedir eger iyi bakarsan olaylarin gidisatina....
1965 senesi Turkes'in CKMP Genel Baskani oldugu tarihtir, ayni zamanda Ismet Inonu'nun CHP'yi tarihinde ilk defa "sol" parti ilan ettigi tarihtir.
Bu demektir ki 1965 senesinde devletin ta kendisi veya artik adini "derin devlet" koyabilecegimiz Turk devletinin gucu yeten muktedir olan bir kanadi, Turkiye'de ki siyaseti
yeni bir sekillendirmeye soktu(lar).
1965 senesi CHP kendini ilk defa sol ilan ederken, cok istifalar oldu CHP'de. Ayni 1965 senesi CHP sol yapildi, ve onun karsisinda yeni bir devletin o bahsettigim
kanadinin istedigi bir "sag" yaratildi. Yani devlet sagi da solu da kendi istedigi gibi sekillendirip kontrol altina aldi bir nevi diyebiliriz.

Velhasili kelam Turkes amerikan Ajani degil, Rusya Ajani degil, bildigin TURK Devletinin hizmetinde bir vatan evladidir, siyasete atilmasi da, Hindistan gelip partiye
girmesi, 1,5 sene icinde genel baskanligini almasi, yeni bir siyasi akim yaratilmis olmasi (islam'i motiflerinde kullanildigi) bunlarin hicbiri tesadufi degildir.

Hah diyeceksin ki Atsiz ata bu olaylarin neresinde, bak Orhan Saik Gokyay'in yad edildigi konu basliginda Atsiz atayi tarif ettim ya kendimce, ordakilerin benzerini soyleyecegim. Atsiz ata birilerine hizmet eden degil, yani derin degil, bildigin sığ insandi. Atsiz ata kendi basina buyruk, zaten 500 kisiye bedel bildiginden sasmaz, dediginden caymaz, dogru bildiginde israrda gerekirse dunyayi yakacak, ortaligi dagitacak sekilde ileri gidecek kadar kararli biriydi, zaten bu basina buyruklugu yuzunden derin devletin Atsiz atayi istemesi de soz konusu olamazdi hicbir konuda. Cunku biat edecek, buyruk alacak, bu manada bir teskilatci degildi Atsiz ata.

Umarim dediklerimi anlamissindir, hicbirsey gorundugu gibi degil, bunu gizem yaratmak icin soylemiyorum, aynen yazdigim gibidir demek istiyorum.

Atsiz'in bir "ideolog", Turkes'in de "siyasi" oldugunu unutmadigin muddetce hersey netlesti demektir.
Kendine evham yapma, Turkes ile Atsiz ata apayri kulvarda, apayri meziyetlerde uzaktan yakindan birbirilerine benzemeyen pozisyonlarda bulunmus kisilerdir.

Milliyetcilikten vazgecmek filan bunlar dogru ifadeler degil, biz aynen AtaTurk'un dedigi gibi Turk Milliyetcisiyiz, sen de oylesin ve oyle kalacaksin eminim.
TTK

Çevrimdışı KUTLUG

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2013 »
SAVUNMASINDAN ...

Türkçüyüm. Türkçülük milliyetçiliktir. Irkçılık ve Turancılık da bunun şümûlüne dahildir. Memleket ya bu iki temel üzerinde yükselecek veya yıkılacaktır. Irkçılık ve Turancılık Anayasaya aykırı değildir. Ceza Kanununda sarahatle suç olduğu yazılmayan bir hakaretten dolayı kimse suçlandırılamaz. Devlet de icraatıyla açıkça ırkçı, Hatay’ı ilhak etmekle de Turancıdır.

Pazartesi Saat 16.55

19 Şubat 1945

NİHÂL ATSIZ