Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 130266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KIRSEHIR_ILTERIS

• Yeni Üye
  • *
DEĞERLİ KANDAŞLARIM;
         Böyle bir çalışmadan dolayı sizleri kutluyorum sağolun varolun.Muhakkaki Türk evladı soyunu ve soyunun kahramanlıklarını anlatmaya kalksak ne kağıtlar yeter nede kalemler...Bizim ailemiz İnali ve Alka Evlü Türkmenidir....

TÜRK EVLADI SOYUNU VE ECDADINI TANIDIKCA BÜYÜK İŞLER BAŞARACAKTIR.

Çevrimdışı ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...
« Yanıtla #131 : 07 Ağustos 2007 »
arkdaşlar utanarak söyleyeceğim ama soyum hakkında bilgi sahibi birisi değilim açıkcası bu konu hakkında ailemde bilgi sahibi değil annem tarafı bulgaristan göçmeni macur diyorlar(ataları) babam ise aksaray(niğde aksaray olarak bilinir) iline bağlı sultanhanı köyünde doğup yetişmiştir. bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.:) saygılar

Çevrimdışı ALp TeKiN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #132 : 10 Ağustos 2007 »
Baba Tarafindan Özbek Türküyüm Sonradan Anadoluya Göçmüşüz.. Anne Tarafı Toroslara Yerleşen Türkmenlerden Çok Şükürki Türk Oglu Türküm Allah Bize Bu Niğmeti Bahşettiği İçin Şükürler olsun
Gönülleri birleşenler ölse de bir gün
Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.

Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!
Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!

Çevrimdışı asilkan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #133 : 15 Ağustos 2007 »
Kutluyum ki Yörük Türk'üyüm , Baba Tarafım Erzurum Tarafından göç etmiş göçebe Türkmenler'dir , Balıkesir'in Taşarası köyündeniz , soyu en pak , karışmamış Yörüklerin bulunduğu Nadir yerlerden birisidir , ancak gençleri 'de ataları gibi göçebe olduğu için köyün genç nüfusu azdır , Ana tarafım Yine Yörük Türklerinden'dir , Yine burada ki düğünlerimiz de , törenlerimizde atalarımızın bize bıraktıklarını sürdürmekteyiz , sancaklarımız her düğünde dalgalanır , efe başlarımız her düğünde önlerdedir , yayla buluşmalarında karşılaşan Yörüklerin sözü şöyledir : Tanrı dölünüze bereket versin ..

Tanrı dölümüze bereket versin andalar ..

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #134 : 15 Ağustos 2007 »
Esenlikler andalar,

Benim babamın baba tarafı 1750'lerde Bursa'dan Konya Akören'e (eski adı Aḳvîrân) yerleşmiş Türkler'e dayanıyor. Babaannemin ataları ise yine aynı dönemlerde Manavgat'tan oraya yerleşmiş Yörükler, ancak oymaklarını ve boylarını bulamadık (bir olasılık Tahtacı olabilirlermiş çünkü dedem babaanneme takılmak için hep "Tahtacı" derdi). Babaannem, babam ve halalarım Yörükler'e has çakır gözlere sâhiptirler.

Annem tarafım daha karışık. Annemin baba tarafı Balıkesir-Kepsut'un yerli Yörükleri'dir. Hattâ fiziksel olarak da bellidirler; anne tarafımın hepsi çekik gözlüdür (ki Balıkesir'in köylerine gidin [Çerkez köyleri dışında], hemen hemen hepsinde yaşayanlar çekik gözlüdürler). Oradan en geriye gidebildiğimiz atamız 18. yüzyılda orada sancak beyliği yapmış, onun oğlu da sipâhî komutanıymış. Annemin anne tarafı ise tümden Balkan Türkleri'nden; anneannemin anneannesi Girit-Ḫanya'dan, anneannemin bir dedesi Arnavutluk'tan kaçmak zorunda kalan Türkler'miş. Anneannemin öbür dedesi ise Selânik'in köklü âilelerinden, Evlâd-ı Fâtiḥân Ocağı'ndandı (ki kendisi 1915'te Bitlis'te kaymakamken ermeni köpeklerine karşı çarpışırken tıpkı Enver Paşa'nın öldüğü biçimde şehit olmuş).

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı İnançu Apa Yargan Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #135 : 15 Ağustos 2007 »
Baba tarafından;dedem Isparta/Büyük Gökçeliliyiz büyük olasılıkla Sarıkeçili yörüklerinden gelmekteyiz,babaannem Burdur/merkezden yerleşik Türkmen
Anne tarafım ise;
anneannem tarafı Üsküp/Koçana'dan gelme KAYI soylu 93 harbi Balkan muhaciri, dedem Antalyalı yerleşik Türkmen.Ailemde her iki tarafımdanda çekik- badem gözlü kişiler oldukça fazladır.Tüm Türk özeliklerini taşımaktayız.
Saygılar TTK!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #136 : 18 Ağustos 2007 »
Saygideger irkdaslarim bu konuda ikinci bir aciklama geregi duydum Babadan Trabzon yomra anadan rize engindereliyim
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Turkmen_Kizi

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #137 : 18 Ağustos 2007 »
Iran Horasan'dan Anadoluya gelmişiz.

Çevrimdışı gümüşkurt

• Yeni Üye
  • *
  • beni yalnızca Tanrı yargılayabilir!ben TÜRK'ÜM
« Yanıtla #138 : 19 Ağustos 2007 »
kardaslar aranıza katıldığım için çok mutluyum.hacettepeyi kazandım,artık bende ankaralı sayılırım.

soyuma gelince,geçen yaz ayrıntılı olarak baya araştırdım.kısaca mekan isimleriyle anlatmaya çalışayım.
babamın babası denizli-buldanlıdır.germiyanoğulları ve aydınoğullarıyla bağlantıları var.ayrıca denizlide soyadım gibi bahar yörükleri bulunmakta.
babamın annesi izmir-tire kökenlidir.oradan buldana göçmüşlerdir.lakapları bozbeylerdir.ayrıca avşarlar arasında da bozbeyler isimli aileler bulunmaktadır.
annemin babası kayseri-tomarzalıdır.yüzde yüz katıksız bir avşardır.dadaloğlu hayranıdır.toroslardan kayseriye zorunlu göçe tabi tutulmuşlar.
annaannem ise adana kozan kökenlidir.akrabalarının bir kısmı adanada,bir kısmı kayseride.coğunluğu çekik gözlüdür.o da konar göçermiş.kendisi bol bol çocukluk anılarını anlatır.aşiretinin ismini söylemişti ama unuttum.

kısacası kanımda dolaşan bu kutlu kanla gurur duymaktayım ve siz ırktaşlarım gibi o kanın hakkını vermek için elimden geleni yapıyorum.
haddini bilmeyene,haddini bildirmek haddimizdir!

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!

BASKURT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #139 : 19 Ağustos 2007 »
hoş geldin, sefa geldin aramıza