Gönderen Konu: GÜNÜMÜZDEKİ NURCULAR  (Okunma sayısı 15540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
GÜNÜMÜZDEKİ NURCULAR
« : 10 Haziran 2008 »
Jandarma Genel Komutanlığı'nın hazırlamış olduğu rapora göre, nurcular dokuz gruba ayrılmış olup, içlerinde en güçlü konumda bulunan Fethullahçılardır . Ekonomik yönden inanılmaz bir güce ulaşan bu grubun en tanınan şirketleri ise Zaman gazetesi ve Samanyolu televizyonudur. Finans sektöründe Asya Finans eğitim sektöründe ise yurdun her tarafına yayılmış olan dersaneler ve Fatih Üniversitesi ile faaliyet göstermektedir. Bu dershaneler ve üniversite Fethullahçılar için bir numaralı insan kaynağıdır .

Bu çalışmalar yalnızca yurtiçinde değil yurtdışında da sürdürülmektedir. Dünyanın neredeyse yarısında Fethullah'a bağlı şirketler aracılığı ile okullar kurrulmakta ve İngiliz kültürü adına önemli hizmetler verilmektedir. Buna en güzel örnek olarak bir Türk yurdu olan Yakutistan'ı verebiliriz. Ana dili Türkçe olan bu ülkede, Fethullah bir üniversite ve 5 okul açarak İngilizce eğitim vermeye başlamış ve nihayet 1999 yılında ülkenin resmi dili Türkçe yerine İngilizce olarak değiştirilmiştir. İngiltere'nin Kazakistan Büyükelçisi 1995 yılında Fetulla'ın Kazakistan'daki okulları için "Bu okulları açmak suretiyle İngiliz kültürüne yaptığınız hizmetler ve İngiliz kültürünü yaymakta gösterdiğiniz katkılar için İngiliz milletinin minnettarlığını bildiriyor ve teşekkür ediyoruz " diyordu. Londra'da Fethullah için düzenlenen ödül töreninde de Lord Rotherham Fethullahçıların okul sayısını kendi okulları olarak kabul ile övünerek "50'den fazla ülkede 500'den fazla okulumuz var ." demiştir. Böylece Said-i Nursi gibi Fethullah'ın da kime hizmet ettiğini tüm Türk Ulusu görmüştür

Fethullah saf insanları etkilemek için üstadının taktiklerini birebir uyguluyor. Sabah gazetesinde yayınlanan bir röportajında, cehennemin önünde kollarını acıp beklediğini insanların yığınlar halinde cehenneme doğru giderken kendi cemaetinden kimsenin olmadığını Allah'ın adını vererek yemin ediyor . Böylece Fethullah İslam dünyasına Hıristiyanlıkta bulunan ruhbanlığı sokmuş oluyor. Hz. Muhammed bile sahabelerden en fazla 10 kişiyi cennet ile müjdeleyebilirken Fethullah tüm cemaatini cennet ile müjdelemektedir.

BaşbuğAtatürk'ün dediği gibi içteki düşmanlar hiç ara vermeden calışmaktadır. Eğer günün birinde Türk toprakları üzerinde bir Kürdistan görmek istemiyorsak, nurculuk gibi ABD çıkarlarına hizmet eden sapık tarikatların oyunlarına karşı dikkatli olmalıyız. Bu yurdu atalarımızdan aldığımız şekilde çocuklarımızı da bir Türk yurdu olarak bırakmak için nurcu hareketi engellemek her Türk için bir namus borcudur. TTK.
GÖNLÜNDE AKAN YARALARIN KANINI DİNDİR YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
Ynt: GÜNÜMÜZDEKİ NURCULAR
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2008 »
Cemaatin karanlık planları

Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Hakan Yavuz, cemaatle ilgili ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Yavuz “İslamı özünden koparıyorlar. Cemaat Ergenekon, Yücel Aşkın, Atalar, Sauna ve Şemdinli davalarına yön vermeye çalıştı. Okullar, finans kuruluşları, medya kuruluşları; bunlar bir sistemin parçalarıdır. İnsanları çağırıp yazı yazdırmak ya da konuşturmak karşılığı paralar veriliyor. Cemaat bazı bakanlıkları sardı. AKP diye bir parti yok. Bir lider var sadece. Anayasa Mahkemesi bir hayaleti kapatıyor” dedi.  TTK.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2008 »
Niye benim babami kandiramiyorlar? Babamda saf,85 yasinda 7 yasindan beride namazini kilar? Mesele kanmak kandirmak meselesi degil,cikar meselesi.Dün ilteris 6 abim bir iletisinde yazdi.Muazzam bir din sömürüsü,bulgur pirinc vs,kislik kömür,oy basina 100 ytl. Bunu okuduktan sonra,vay be dedim kendi kendime,bu sartlar altinda,kolay kolay her babayigit AKPye hayir diyemez.Yani milletin safliginla alakali bir durum degil,tamamen cikar meselesi.Sanildigi gibi pek islamla alakali oldugunada inanmiyorum,parayla satin aliyorlar milletin iradesini.T.T.K.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2008 »
Evet malesef, bunlar Türkiye'nin gerçekleri.Üç,beş çuval kömüre bir torba erzağa,ülkenin ve çocuklarının geleceğini satanlar yüzünden,bizde bunun ceremesini çekiyoruz.Ve bilerek milleti bu duruma mahkum ettiler.

Çevrimdışı ÖzerBozkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2008 »
Nurcuların alt tabanı, yani sömürülen tabanı gerçekten doğru birşey yaptıklarını sandıklarından dolayı cemaate hizmet ediyorlar. Ancak diğer seviyedeki Nurcular ise tamamen işin maddiyat boyutunu anlamış ve hatta başından beri bunun için cemaattedirler.

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2008 »
Nurcuların alt tabanı, yani sömürülen tabanı gerçekten doğru birşey yaptıklarını sandıklarından dolayı cemaate hizmet ediyorlar. Ancak diğer seviyedeki Nurcular ise tamamen işin maddiyat boyutunu anlamış ve hatta başından beri bunun için cemaattedirler.
Sayın ÖzerBozkurt beğ, çok doğru bir tespitte bulundunuz.Üst tabaka işin farkında.Rant peşinde.Fettullah gülenin ermeni dönmesi olduğunu,müslüman olmadığını biliyorlar.

Çevrimdışı ÖzerBozkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2008 »
Sayın ÖzerBozkurt beğ, çok doğru bir tespitte bulundunuz.Üst tabaka işin farkında.Rant peşinde.Fettullah gülenin ermeni dönmesi olduğunu,müslüman olmadığını biliyorlar.
Benim tanıdığım birisi vardı. Önceleri sadece dini bütün insanlardı ve işleri gerçekten kötü gidiyordu. Mağazalarını kapatmak zorunda kaldılar. Daha sonra bir aile dostları onlara ''cemaate girerlerse haklarında hayırlısı olacağını, durumlarının düzeleceğini'' tavsiye etmiş. Şimdi oğulları İnfinity marka bir jipe biniyor ve durumları süper. Oğlan aile ve cemaat üyelerine karşı çok mülayim, içkiden sigaradan, karı-kızdan uzak ''örnek'' bir Müslüman görüntüsünde. Ancak alakası yok olayların. Ablasının yaptıklarını cemaatin tabanı bir duysa, kıyameti koparırlar, o da ayrı bir mevzu.
İşte bunlar cemaatin alt tabanının bir üstü durumundaki insanlar.
Alt tabanda gerçekten dindar insanlar çoğunlukta. Aynı zamanda vatan-millet sevgisi olanlarda çok fazla. Ancak sömürülmekten öte gidemiyorlar.

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2008 »
 Nurcuların sadece bizim için değil. Türk Dünyası içinde büyük bir tehdittirler.

Aynı Türkiye'de olduğu gibi oradaki soydaşlarımızıda din sömürüsü ile kandırıp, Türk soylu öğrencileri kendi okullarına dolduruyorlar. Bu okullarda Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı, genç beyinlere işleniyor. Ayrıca sanıldığı gibi Türkçe ile eğitimde yapılmıyor. Bütün dersler İngilizce, Türkçe sadece haftada 2 saatliğine gösteriliyor.

Bu mikrop yuvalarından yetişenlerde, Amerikan Emperyalizminin gönüllü ajanlaır olarak hizmet veriyorlar.

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2008 »
Nurcuların müslümanlıkla alakaları yok.Alt tabakası da dilencilik yapıyor."Allah rızası için" deyip toplayıcılıktan (hatta dilencilikten) başa birşey yapmıyorlar.Çalışanlar zaten maaşının bilmem yüzde kaçını cemaata aktarıyor.Bunun neresi hak hukuk?Birilerinin cabindeki parayı alıp cemaate para aktarıyorlar.Tamam hadi yapıyorlarda bu para nereye gidiyor?İşte bilmem kimin borcunu ödemek için gidiyor.Alt katmandakiler dilencilik yapsın, kermes düzenlesin....Kendilerince cennete yol hazırlaya dursun..Parayı götüren götürüyor.İslamiyetin özünde jipe binmek var mıdır?Gününü gün edercesine...Oh ne güzelmiş ya :)

Ayrıca Türk Dünyası konusun da ilteriş7 ve SON ÇERİ kandaşlarıma katılıyorum.Büyük tehlike içermekteler..Türk okullarının iyi bir eğitim verildiğini düşünenlere yanıldıklarını göstermek gerekiyor.İstiklal marşını okutma amaclarının şeriat içerdiği için olduğunu duymuştum.Mehmet Akif Ersoy'un şeriatcı biri olduğunu ve bu yüzden okullarda İstiklal Marşının okunduğunu biliyorum.Şeriat nedir bilmez said kürdi hayranı nurcu olmadığını söylediği halde fetuş hala daha nurcuyuz diyen örümcek kafalı kişilerin tehlikesi her geçen gün büyüyor.Tanrı sonumuzu hayır etsin diyorum ve bu şeriatcı gibi görünen Türk düşmanı ve de din düşmanı da olan bu varlıkların karşısındayım...

TTK !!!
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2008 »
Nurcuların müslümanlıkla alakaları yok.Alt tabakası da dilencilik yapıyor."Allah rızası için" deyip toplayıcılıktan (hatta dilencilikten) başa birşey yapmıyorlar.Çalışanlar zaten maaşının bilmem yüzde kaçını cemaata aktarıyor.Bunun neresi hak hukuk?Birilerinin cabindeki parayı alıp cemaate para aktarıyorlar.Tamam hadi yapıyorlarda bu para nereye gidiyor?İşte bilmem kimin borcunu ödemek için gidiyor.Alt katmandakiler dilencilik yapsın, kermes düzenlesin....Kendilerince cennete yol hazırlaya dursun..Parayı götüren götürüyor.İslamiyetin özünde jipe binmek var mıdır?Gününü gün edercesine...Oh ne güzelmiş ya :)

Ayrıca Türk Dünyası konusun da ilteriş7 ve SON ÇERİ kandaşlarıma katılıyorum.Büyük tehlike içermekteler..Türk okullarının iyi bir eğitim verildiğini düşünenlere yanıldıklarını göstermek gerekiyor.İstiklal marşını okutma amaclarının şeriat içerdiği için olduğunu duymuştum.Mehmet Akif Ersoy'un şeriatcı biri olduğunu ve bu yüzden okullarda İstiklal Marşının okunduğunu biliyorum.Şeriat nedir bilmez said kürdi hayranı nurcu olmadığını söylediği halde fetuş hala daha nurcuyuz diyen örümcek kafalı kişilerin tehlikesi her geçen gün büyüyor.Tanrı sonumuzu hayır etsin diyorum ve bu şeriatcı gibi görünen Türk düşmanı ve de din düşmanı da olan bu varlıkların karşısındayım...

TTK !!!

Kandaşım , güzel yazmışsın kalemine sağlık.Ancak bir noktaya parantez açmak gerekli.Mehmet Akif Ersoy bulunduğu döneme göre son derece temiz,vatansever bir milliyetçidir.Kendisi aşırı bir İslamcıdır doğrudur fakat o zamanın şartıyla düşünmek gerekir.İstiklal marşımızın yazarı olması da bir nebze de olsa saygı duymayı gerektirir.

Türkçülüğün yolbaşçısı Atsız Ata'nın da Makaleler 2 kitabındaki Büyük Adamlar bölümündeki Mehmet Akif kısmını buraya ekliyorum ;

Âkif, şair, vatanperver ve karakter adamı olmak bakımından mühimdir. Şairliğine kimse itiraz edemez. Onun oldukça bol manzum eserleri arasında öyle parçalar vardır ki Türk edebiyatı tarihinde ölmez mısralar arasına girmiştir.

Vatanperverliği, tam ve tezatsız bir vatanperverliktir. Akif, sözle vatanperver olduğu halde fiille bunu tekzip edenlerden değildi, Vatanperverane şiirler yazdığı halde en sefil bir namert ve en rezil asker kaçağı hayatı yaşılanlar henüz aramızda bulunduğu için Akif'in vatanperverliği yüksek bir değer kazanır.,

Karakter adamı olmak bakımından ise Âkif eşsizdir. O, daima bulunduğu kabın şeklini alan bir mayi veya cıvık bir halita değil; şeklini sıcakta, soğukta, borada, kasırgada muhafaza eden katı bir cisimdir.

İslamcı olmasını kusur diye öne sürüyorlar. İslamcılık dünün en kuvvetli seciyesi ve en yüksek ülküsü idi. Bugünkü Türkçülük ne ise dünkü İslamcılıkda o idi. Esasen İslâmcılık Osmanlı Türklerinin mefkuresiydi, On dördüncü asırdan beri,Türklerden başka hiçbir Müslüman millet, ne Âraplar, ne Acemler, ne de Hintliler İslâmcılık mefkuresi görmüş değillerdi. Bir Osmanlı şairi olan Âkif'te milli mefkure kemaline ermiş, fakat yeni bir milli mefkurenin doğuş zamanına rastladığı için geri ve aykırı görünmüştür.

Mazide yaşayanların fikir ve mefkureleri bize aykırı gelse bile onların zaman ve mekân şartları içinde mütalaa ettiğimiz zaman haklarını teslim etmemek küçüklüğüne düşmemeliyiz.

Çanakkale şehitleri için yazdığı şiir kâfidir. Başka söz istemez...

Akif inandı, dönmedi ve öyle öldü.

Kızıllelma, 1947, Sayı: 9