Gönderen Konu: İstanbul gaziosmanpaşa civarı arkadaşlar...  (Okunma sayısı 11634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Göktürk34

• Yeni Üye
  • *
Selamın Aleyküm arkadaşlar

İstanbul gaziosmanpaşa çevresinden arkadaşlar varmı burda...

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
Ynt: İstanbul gaziosmanpaşa civarı arkadaşlar...
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2013 »
Esenlikler dilerim.

Arkadaşım sen çok yanlış geldin burası mhpli milliyetçilere ait bir site değil.Burda selamlaşman Türkçe olmalıdır.Üye isminide düzelt hata var.

Esen kalın.
Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı Göktürk34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2013 »
Bende Mhp' li değilim zaten arkadaşlar siyasetle işim olmaz Türkçü bir site arıyordum burayı buldum ocak arasam yerini biliyorum zaten ama siyaset biraz kıvraklık ister onuda ben yapmam...

Bu arada üyelik isminde yanlış olan kısmı söylerseniz düzeltirim. Birde ideolojiniz hakkında bilgi verebilirmisiniz yada nerden okurum anlarım...

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2013 »
Bende Mhp' li değilim zaten arkadaşlar siyasetle işim olmaz Türkçü bir site arıyordum burayı buldum ocak arasam yerini biliyorum zaten ama siyaset biraz kıvraklık ister onuda ben yapmam...

Bu arada üyelik isminde yanlış olan kısmı söylerseniz düzeltirim. Birde ideolojiniz hakkında bilgi verebilirmisiniz yada nerden okurum anlarım...

MHP ülkücüleri "Selâmün Aleyküm" der, biz Türkçüler ise Türkçesini tercih ederiz tıpkı Türkeli_Bozkurt ırktaşımız gibi
Esenlikler dilerim.

Arkadaşım sen çok yanlış geldin burası mhpli milliyetçilere ait bir site değil.Burda selamlaşman Türkçe olmalıdır.Üye isminide düzelt hata var.

Esen kalın.

Eğer samimi bir Türkçü olmaya niyetliysen önce diğer yazıları bik oku, göz at da Türkçü atmosferi daha iyi tanı!

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2013 »
Ben Gazi Osman Paşa adını duyunca acaba Bulgaristan'dan Türk var mı diye merak ettim. Sonuçta Bulgaristan Türklerinin çoğu Gazi Osman Paşa'da oturur. Ama sen böyle ulu bir şahsiyetin ismini küçük harfle yazmışsın. Bu konulara da dikkat et! Bundan dolayı biraz olsun utanmalısın!

Bundan öte daha düzgün bir Türkçü olman dileğiyle!

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2013 »

Esenlikler dilerim.

Üye isminde Türk kelimesi geçiyor ve sen t harfini küçük kullanmışsın.

Eğer samimi bir Türkçü olmaya niyetliysen önce diğer yazıları bik oku, göz at da Türkçü atmosferi daha iyi tanı!

Yazılar derken sanırım otağın içerişindeki bilğileri,makaleleri ve dosyaları kast ediyorsun.Otağın içerişindeki yazıları okuyorum göz atıyorum araştırıyorum.Türkçü atmosferi iyi tanıyorum, yukarıdaki yorumlarımda ismi geçen siyasi partiyide iyi tanıyorum.
 Yukarıdaki yorumu yazarken şu düşünçe ile yazdım Bu bölümün adı ''Esenleşme ve Tanışma''  bu bölüme girdiğinizde diğer açılmış konuların başlıklarında ''Esenlikler'' kelimesini rahatça görebilirsiniz eğer kör değilseniz.GökTürk34 bunu bilerek kasıtlı olarak yaptığını düşündüm sizde baktığınızda kasıtlı olarak yapıldığını düşünebilirsiniz eğer beyinizin her hanği bir kısımında sorun yoksa.Kısaca düşünçemden ötürü benim Türkçü atmosferi iyi tanımadığımı söylemezsin yukarıda mantıklı bir açıklaması var düşünçemin ırktaşım.

Esen kalın.
Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2013 »
Göktürk34 kullanıcı adlı arkadaşın belki selamla biçimi biraz aykırı olmuş (o da otağın genel kurallarını bilmemesinden kaynaklanıyor olmalı.)
Bir insan bir yere varınca selam verir elbet. Bu arkadaş da bildiğince selam vermiş. Bunda bu kadar yadırgayacak  ne var anlayabilmiş değilim. Bu arkadaşa işin doğrusunu anlatacakken niye böyle anormal tepkiler gösteriliyor?
Bu arkadaşımızın Türkçe dilbilgisi de yeterli değil ama bize, bu arkadaşa Türkçe yazım kurallarını öğretip Türkçü fikir donanımına kavuşmasına yardımcı olmak düşer.
Gaziosmanpaşa'dan olan var mı diye sormuş. Varsa var, yoksa yok. Alaya almanın, kişinin onurunu zedelemenin gereği ne? Böylesine seviyeli bir otağda böylesine çiğ davranışları görmek insana garip geldiğinden bu satırları yazmak zorunluluğu duydum. Gereğini büyüklerimizin ve yöneticilerimizin olurlarına bırakıyorum.
Bıu arada Kök Tenğri'nin esenliği üzerine olsun Göktürk34 kardeşim..
Hoşgeldiniz, esenlikler bulasınız.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2013 »
Göktürk34 kullanıcı adlı arkadaşın belki selamla biçimi biraz aykırı olmuş (o da otağın genel kurallarını bilmemesinden kaynaklanıyor olmalı.)
Bir insan bir yere varınca selam verir elbet. Bu arkadaş da bildiğince selam vermiş. Bunda bu kadar yadırgayacak  ne var anlayabilmiş değilim. Bu arkadaşa işin doğrusunu anlatacakken niye böyle anormal tepkiler gösteriliyor?
Bu arkadaşımızın Türkçe dilbilgisi de yeterli değil ama bize, bu arkadaşa Türkçe yazım kurallarını öğretip Türkçü fikir donaınımına kavuşmasına yardımcı olmak düşer.
Gaziosmanpaşa'dan olan var mı diye sormuş. Varsa var, yoksa yok. Alaya almanın, kişinin onurunu zedelemenin gereği ne? Böylesine seviyeli bir otağda böylesine çiğ davranışları görmek insana garip geldiğinden bu satırları yazmak zorunluluğu duydum. Gereğini büyüklerimizin ve yöneticilerimizin olurlarına bırakıyorum.
Bıu arada Kök Tenğri'nin esenliği üzerine olsun Göktürk34 kardeşim..
Hoşgeldiniz, esenlikler bulasınız.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Kutlarim degerli andam . Harfiyen katiliyorum .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı TÜRKİYEM

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2013 »
Konuya yazmayı düşünüyordum Kurtkaya andamız düşüncelerimizi yazmış, Aynen katılıyorum her harfine hemde, dilinize sağlık andam.
TÜRK'ÜN KALBİNİN ATTIGI HERYERDEYİZ

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2013 »
   Buraya ilk geldiğimde yaptığım paylaşıma öyle kırıcı yanıtlar verilmişti ki şaşırmadım desem yalan olur. Bu konuda daha önce yazmıştım tekrar yazmayacağım. Ama bir örnekle adam nasıl kazanılır ya da bir insana kendi düşüncelerini nasıl kabul ettirebilir, kendin gibi düşünmesini nasıl sağlarsın açıklamaya çalışacağım.

Üç yıl önce okul bahçesinde şöyle bir olaya şahit oldum. Her haliyle yoksulluğu belli olan ( aynı zamanda fikir yoksulluğu da belli) bir bayan veli yanında bir çocukla geldi ve çocuğunun ilköğretimi bitireceğini ve bundan sonra aldığı puanla hangi  okula veya okullara girebileceği hakkında bilgi talebinde bulundu.

Üç beş öğretmen oturuyorduk. Birisi hemen ayağa kalktı yanına buyur etti. Konu üzerinde konuşmaya başladılar. Bu öğretmenin düşünce olarak ne olduğunu bildiğim için yaklaşım şeklini ve neler anlatacağına dikkat ettim. Hangi okullara girebileceğinden nasıl barınacağına kadar açıklamalar yapıyordu...

Tahminim o ki burada bulunan arkadaşların çoğundan yaşça büyüğümdür. Bunu şunun için yazıyorum, yetmişli yılları hatırlıyorum. Bin beş yüz kişilik bir okulda parmakla gösterilecek bir sayıda idiler. Yani beş on kişi. Türkiye nüfusu içindeki yüzdeleri de öyle. Şimdi dünyanın bir çok ülkesinde okullar açabilmişlerse, Türkiye'deki hükümeti yönlendirebiliyorlarsa bu duruma gelebilmelerine olanak sağlayan sadece dış destek değildir.

Kaybetmek kolaydır ama kazanmak zordur. Bilenin bilmeyene yol göstermesi varken haşlamaya ne gerek. Bir iki sözcük yüzünden üç beş kişi burada anlaşamazsak dünya Türklüğü birbiriyle nasıl anlaşacak.

Zoru kolay kılmanın yolu bazen acımasızlıktan geçiyorsa bazende sevecenlikten, hoş yaklaşımdan geçer ki kazanılabilsin. Zaman ok kılıç zamanından çok fikirlerin çarpıştığı zamandır.

'Hastir lan!...' bu kutlu davaya kazandırır mı kaybettirir mi düşünmekte yarar var.

Verdiğim örnek bizim düşüncemize aykırı ama ne yazık ki gerçekler acı olabiliyor.

Esenlikler.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!