Gönderen Konu: Keramet dinde değil kanda!  (Okunma sayısı 10171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tegin

• Ziyaretçi
Keramet dinde değil kanda!
« : 05 Haziran 2006 »
  Milli değerlerini unutanlar, yitirenler dinde aşırıya giderler.Türk milletinde Atasına, büyüğüne itaat ve hürmet bir gelenektir.Böylece bizi biz yapan dğerler korunur ve aktarılır.Ne zaman ki milli değerlerimizi korumakta zaaf göstermişiz o zaman bunların yerini hurafeler doldurmuş ve milletimizi geriye götürmüştür.Dünya milletler ailesinin en asil ve şerefli üyelerinden biri olan ve hatta başta gelen yüce Türk milleti müslüman olmadan önce de imparatorluklar devletler kurmuş ve hep özgür yaşamıştır.Müslüman olduktan sonra da bu bir süre devam etmiş ancak 1600 lü yıllardan itibaren milletimiz hak ettiği yerden uzaklaşmaya başlamıştır.Bunun tek sebebi de islamiyetteki tutuculuktur, akıl dışına yönelmedir.Şüphesiz ki bizler müslümanız.Ancak tarihteki büyüklüğümüz müslümanlığımızdan değil Türklüğümüzden kaynaklanmaktadır.Türk milleti ne yazıkki yüzyıllar geçtikçe mensubu olduğu islam dünyasının kaosu içinde sahip olduğu çok şeyi yitirmiştir.Ta ki Ulu önder ATATÜRK' ün ortaya çıkışına ve yüce Türk milletini layık olduğu yere taşıyacak devrimlerini hayata geçirinceye kadar.Ancak ne yazık ki devrimlerin üzerinden henüz yarım asır bile geçmeden geri kafalı dinci zihniyet milletimizi geriye götürmek için yeniden sahneye çıkmıştır.Unutmayalım biz önce TÜRK'üz damarlarımızda asil TÜRK KANI taşıyoruz.Sonra müslümanız ve müslümanlık bizim sıfatlarımızdan biri sadece.Türk milleti layık olduğu yere laik, akla bilime dayanan bir rejimde ve ulu önderin çizdiği yolda ulaşacaktır.Bakın islam alemine şu yaşadığımız çağa bir katkısı var mı? Bilimde sanatta sporda estetikte edebiyatta var mı?Yok, yok, yok.Neden islamı yanlış anlayıp, yanlış yorumlayıp yanlış yaşadıkları için.Bizi de buna ortak ettikleri yeter.Türk milleti Atatürk ilke ve devrimlerine sarılıp sahip çıktıkça ilerleyecek ve hak ettiği yeri alacaktır.

Çevrimdışı oguzturan

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Keramet dinde değil kanda!
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2006 »
  Altına imza atarım.
NE MUTLU TÜRK BABADAN VE TÜRK ANADAN, YÜZDE YÜZ TÜRK DOĞANA !

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2006 »
Ders niteliğinde bir yazı ,tebrik ediyorum

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2006 »
"Milli değerlerini unutanlar, yitirenler dinde aşırıya giderler." ..Güzel teşhiz...MHPlilerin 30 yaşına kadar ülkücü,30undan sonra dinci olma geleneğide bununla açıklanabilir.

Çevrimdışı ilbilge_hatun

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2006 »
Aslında 1600 lü yıllardan sonraki çöküşün sebebi Osmanlı'nın İslamiyet anlayışındaki yozlaşmadır bence. İslamiyeti araplaşma olarak görmek bazılarınca adet edinilmiş, Araplar senelerce dinimiz hürmetine sırtımıza bindirilmiştir. Ticareti zaten elin ermenisi, yahudisi yapmakta, Türk'e ise tarla sürmek kalmaktadır. Asli unsuru ezilen bir devletin bu kadar yaşaması ise başlı başına bir mucize. Bugün bile arap diline dönmenin gerekliliğini savunan bir sürü ahmakla yaşıyoruz
(Buradan bütün Osmanlı'yı suçladığım anlaşılmasın lütfen)
Tanrı Türk'ü korusun... Türk zaten yücedir...

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2007 »
ben osmanlıyı suçluyorum kardeşim.islamiyeti okadar ön plana çıkardıki yazıyı degiştirdi arap gibi giyindi arap gibi yaşadı arap adetlerini aldı çocuklara arap isimleri kondu Türkçenin canına okudu ki millet Türk olduğunu unuttu az daha milli şuurumuz tümden siliniyordu hem sonra devşirmeler vasıtasıyla genetik yapımız karıştı ne kadar Türk olmayan unsur varsa hepsini devletin en önemli mevkiilerine getirdi azınlıkları el üstünde tuttu kendi asli unsurlarını hep ezdi bu kadar salaklıktan sonra yıkılmasa şaşardım.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2007 »
islamiyeti okadar ön plana çıkardıki yazıyı degiştirdi
Osmanlı'dan önce 13. yüzyıldan beri Eski Anadolu Türkçesi de, 11. yüzyıldan beri de Hâkānî (Karahanlı) Türkçesi Arap harfleriyle yazılmaktaydı.

Türkçenin canına okudu ki
16. yüzyıldan önce böyle bir durum söz konusu değildir. Osmanlı Türkçesi'ne Arap ve Fars sözcüklerin yoğunlukla girdiği dönem 16. yüzyıldan başlar ve 19. yüzyılın başına kadar sürer. Tanzîmât'la birlikte dilde yalınlaşma çabaları başlamıştır.

millet Türk olduğunu unuttu az daha milli şuurumuz tümden siliniyordu
Sanılanın tersine, Türkler arasında Türk olma bilinci Tanzîmât'tan önce de 18. yüzyılda bile güçlüydü. Türk kökenli Osmanlı paşaları II. Mahmut döneminde kendilerini Arnavutlar'dan, Araplar'dan, Boşnaklar'dan, kürtlerden ayrı tutuyorlar ve saraya yazdıkları mektuplarda bunları aşağılayarak sürekli Türk askeri istiyorlardı.

hem sonra devşirmeler vasıtasıyla genetik yapımız karıştı
Karışmalar genelde büyük kentlerde olmuştur; kırsalda ise bugün bile genelde karışma diye bir şey söz konusu değildir. Kaldı ki devşirmelerin sayısı genetik yapıyı değiştirecek kadar çok değildi.

ne kadar Türk olmayan unsur varsa hepsini devletin en önemli mevkiilerine getirdi azınlıkları el üstünde tuttu kendi asli unsurlarını hep ezdi
Bak bu çok doğru işte.

bu kadar salaklıktan sonra yıkılmasa şaşardım.
Osmanlı'nın yıkılmasında pek çok neden vardır.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2007 »
TiginNoyan kardeşim benim yazdıklarıma bazı düzeltmeler getirmişsin çok sağol ama o yazdıklarım zaten tarihi gerçeklerdir diye bir iddiam yok.Ben sadece kendi şahsi kaanatimi belirttim gene söyleyeyim ben osmanlıyı pek tasvip etmem.

Çevrimdışı Kemalist_Turancı

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2007 »
Harika bir yazı Andam,eline yüreğine sağlık

Çevrimdışı Sinem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 19 Kasım 2007 »
İslamiyet tüm insanlığa gönderilmiş bir din. Hiçbir kavramla karşılaştırılmaması gereken bir olgu.Daha metafizik , daha manevi birşey.Oysa Türkçülük ve Turancılık daha elle tutulan bir olgu.Dinde sadece kendine karşı bir sorumluluğun var oysa milletini sevmek ve ona hizmet etmek daha fazla sorumluluk gerektiriyor ve daha fazla insanın hayatını etkiliyor.İkisini karşılaştırmak insan tabiatına aykırı geliyor bana.Her ne kadar kendim de karşılaştırdıysamda...
TÜRKÜM BEN. SADECE TÜRKÜM...