Gönderen Konu: Orhan Gazi'nin Eşi Kim?  (Okunma sayısı 20553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
Ynt: Orhan Gazi'nin Eşi Kim?
« Yanıtla #20 : 15 Ocak 2008 »
bazıları ne kadar da nankörmüş be!
yok efendim osmanlı Türk değilmişmiş,
yok efendim osmanlı Türklüğü alçak görmüşmüş,
yok efendim osmanlının bilmamkaçıncı hanedanlarının kanında yüzde bilmam kaç Türk kanı varmışmış
senin kanında yüzde kaç Türk kanı var  nankör herif
doğduğundan beri osmanlının başarılarıyla övünürsün, avrupada orda burda bu yücelikle anılırsın,
hayatını geçirdiğin dünyanın en güzel şehrinde (istanbul) her baktığın yerde onun izlerini görürsün
şimdi o insanların kemiklerini sızlatmaya ne hakkın var?
belki o insanlar bir yabancıyla evlilik yapmış olabilirler..
ama senin şan ve şerefini yüzyıllarca tüm dünyaya yaymadılar mı?
bir düşünün be biraz düşünün öyle konuşun Allah aşkına
mehter marşı bile "Türk Milleti" diye başlıyor
bir okuyun,anlayın biraz
"ceddin deden,neslin baban,hep kahraman Türk milleti"
bu mudur Türklüğü aşağılamak?
soruyorum size!
ben osmanlıyı savunmuyorum,ya da onun karşısında da değilim
ama sizin ne dediğiniz ne yaptığınız belli değil hiç kusura bakmayın
işinize gelince onların torunlarıyız,
işinize gelmeyince tü kaka
olur mu böyle şimdi
yiğidi öldüreceksin hakkını yemeyeceksin
Başbuğ Atatürk, osmanlı hanedanını vatan hainliği yaptıkları için, ingilizlerle iş birliği yaptıkları için göndermiştir.
tamam buna bişey demiyoruz
doğru olan budur zaten
ama diğer osmanlı hanedanlarının ne günahı var?
demek ki onlar yüzyıllar boyunca boşuna uğraştı
yazık ki ne yazık
ha bilmiyorum belki osmanlıyı aşağılıyanlar diğer ülkelerden katılan andalardır
olabilir
ama anavatan her zaman Türkiyedir
bazılarının ekmeğine yağ sürüyosunuz arkadaşlar
düşünün öyle yazın bence
kulaktan dolma laflarla,ö n yargılarla yorum yapılmaz
osmanlı sırf yabancı evlilik yaptı diye ya da islama hizmet etti diye bu kadar ezilmemeli
sonuçta onlar da Türk'tür
ve bizim atalarımızdır
esenliklerle..
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2008 »
Bu otağa üye hiç bir ırkdaşımın nankör olduğunu sanmıyorum,osmanlıyı  kabul etmeme konumunda olduklarınıda sanmıyorum, osmanlı padişahlarının  şehzade orhandan itibaren eş olarak genelde yabancı kadınları seçtikleri bilinen bir gerçek.Şunu sormak istiyorum ,yaşasalardı osman dışında  hangi padişah bu otağ kurallarıyla bu otağa üye olabilirdi.Osmanlı bir TÜRK devletidir ama yönetim kadrosunda genelde devşirmeler ve dönmeler ön plana çıkmıştır,azınlıklara tanınan ayrıcalıklar çok fazladır,Kuyucu Murat devşirmesinin Anadoluda akıttığı TÜRK kanı bilinen gerçektir.Tabiki önyargılı olmamak gerek ama gerçeklerde inkar etmemek gerek.

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2008 »
YANLIZ KURT(2) , dediklerinde haklısın TÜRK devletidir OSMANLI...Ben Osmanlı ile her zaman övünürüm FATİH SULTAN MEHMET ile olsun ORHANGAZİ ile olsun hepsiyle övünürüm...Ama Osmanlı'non hatalarıda olmustur ve dile getirmenin sakıncalı olduğunu düsünmüyorum...Gerci nankör dediğinde bana dediğini sanmıyorum ben sadece vahdettin'e dedim bisey o kadar..! Osmanlı bizim atalarımızdır yani tabiki Osmanlı Devletini her TÜRK cok sever Osmanlı'ya kimsenin nankörlük ediceğini sanmıyorum.Osmanlı bencede EN BÜYÜK TÜRK DEVLETİDİR...

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2008 »
Yalnız unutmayın ki, o dönemlerde yönetici hânedanların birbirleriyle kız alıp vermeleri çok olağan bir işti. Bugünün koşullarıyla dünü değerlendirmeye kalkışmak uygun düşmez.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!