Gönderen Konu: Sonuna Kadar Türkçüyüm Ama Atatürk'ü Sevmiyorum.Benim Siyasi Görüşüm Ne Olabilir  (Okunma sayısı 17515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozili

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
başlıktada dediğim gibi Türkçüyüm ileri derecede ama Atatürk'ü sevmiyorum.Toplumda benim gibi düşünen insanlar var mı merak ediyorum?

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
başlıktada dediğim gibi Türkçüyüm ileri derecede ama Atatürk'ü sevmiyorum.Toplumda benim gibi düşünen insanlar var mı merak ediyorum?
Hem ileri derecede Türkçü olup hem de Atatürk'e sevmemekten kastınız nasıl bir şey biraz açar mısın?
Sanki düşüncelerin bana biraz tanıdık gibi geldi de!
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Bu kadar akla ve kulağa çarpık gelen ve kendi içinde çelişen fikir duymamıştım epeydir.
Tanrı'nın bugüne değin yarattığı en büyük Türk Atatürk iken, Türk Tarihi'nin kaydettiği en büyük Türk Atatürk iken, Türkçüyüm ama Atatürk'ü sevmiyorum ifadesinden ne anlaşılmalı acaba!

Bende merak ettim iki tane şeyi; birincisi Atatürk'ü sevmeme nedenini, ikincisi ise Türkçülük dediğinde bu kavramın sende ne ifade ettiği.

Atatürk'e çeşitli saldırı yöntemleri duydum, okudum ve herzaman da duyacağız duymaya, senin nelerle bu fikrini besleyeceğini, kaba tabir ile neler yumurtlayacağını cidden merak ediyorum.

Sivas Kongresinde yakın arkadaşlarının Amerikan himayesi, gözetimi veya mandası teklif ve görüşlerini mi Ata'mıza yamayacaksın.
Güneş Dil Teorisinden mi bahsedeceksin, Lenin'le mektuplaşmalarından dolayı Ata'mızı bolşevik mi ilan edeceksin.

Bakalım nereye geleceksin... Meşhur bilinen Aziz Nesin mizahı ile "Du bakali nolcek".....
TTK

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ben de aynen senin gibi düşünüyorum Bozili(!) Türkçülük düşüncesi her ne kadar bir ve sade olsa da beslendiği kaynaklara göre farklı Türkçülükler var. Buradan hareketle de farklı oluşumlar sergileniyor. Yanına iki delikanlı bulan bir grup veya oluşum meydana getiriyor. Biz neden yapamayalım. Örneğin şöyle bir ad ile ortaya çıkabiliriz: 'ATATÜRK'Ü SEVMEYEN TÜRKÇÜLER' Facebook'ta da bir sayfa açar veya grup kurarsak üye sayımızı artırabiliriz. Ne dersin, var mısın?

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Bu da sapıklığın yeni çeşidi mi?
Daha önceden bir sürü sapıklık çeşidi görmüştüm ama böylesine ilk defa rast geldim.
Neuzübillah! Bir yaşıma daha değdim!
Bu şahıs, muhtemelen, Müslümandır ama aynı zamanda İslam peygamberini de sevmiyordur.
Ya da Hristiyandır ama İsa peygamberi, Musevidir ama Musa Peygamberi ve hatta belki Hindu'dur ama inekleri(!) sevmiyordur!
Sergilediği mantık örgüsüne göre de hem Müslüman olup hem de İslam Peygamberini sevmemesi gayet doğaldır.
Allah adamı akıldan fukara edince, bu akıl fukaraları, gün yüzü görmedik sapıklık ve soytarılıklarla değme şaklabanlara taş çıkartıyorlar.
Bu şahsın iletisini ta akşamdan görmüştüm. Özellikle dokunmadım ve Fatih Hocanın yazdıklarına ne açıklama getirecek diye bekledim.
Doğrusu nasıl bir açıklama getireceğini de merak etmiyor değildim.
Vatandaş nanenin kokusunu almış olmalı ki sıvışmış.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Bazılarının neden Atatürk'le bu kadar derdi var bir türlü anlamıyorum.
Tarikat ve cemaatlerde ta ilk günden beri özellikle yoğunlaştırılmış Atatürk nefreti üzerine bir yapılanma olduğunu biliyor ve görüyoruz. Bazı sol gruplarda da bu nefrete tanık olunmaktadır. Ve hatta kendisini milliyetçi sağ olarak tanımlayan siyasi partilerin bir çok taraftarı ve hatta yöneticisinde bile tarikat ve cemaatlerin oluşturduğu yoğun propagandanın etkisiyle Atatürk nefreti ya da en asgari haliyle Atatürk'ün önemsiz ve gereksiz görülerek sıradan bir figür gibi değerlendirilmesi eğilimlerine tanık olmaktayız.
Şu yukarıda alıntı yaptığım ifadeler belki bir meczubun, belki kendini bilmez bir cahilin ya da aklınca bizimle kafa ve geyik yapmak isteyen bir internet faresinin sıçmıkları olabilir ama şu bir gerçek ki Atatürk düşmanlığı ve karşıtlığı üzerine yürütülen sistematik proğram bizim sandığımız ve tespit ettiğimiz derceden daha ileri boyuttadır.
Cumhuriyetin kurulduğu ilk günden beri yürütülen Atatürk nefreti zaman zaman şiddetini artırıp, azaltsa bile kesintisiz olarak sürdürülmüştür.
Milliyetçi iddialarla ortaya çıkan ve etrafına da epeyce adam toplamayı başarmış olan bazı kimselerin ağzından "aman Atatürk'ü boşverelim" mealinde sözlerine şahsen bir kaç defa şahit oldum. Bu sıradan gibi görülen tavır ve duruş bile yıllardır kesintisizce yürütülen Atatürk nefretinin toplum üzerinde ne denli bir baskıya dönüşerek milliyetçilik iddiasındaki bazı kişilerin bile bu baskıdan gocunarak ortama ayak uydurma babından tavırlar aldığının göstergesidir.
Ama kim ne yaparsa yapsın Türk Milletinin derin vicdanında yaşayan Atatürk'ü o vicdanlardan sökmeye kimselerin gücü yetmeyecektir.
Şu anda Türklük aleyhine oluşturulan olumsuz ve karamsar durumun önemli sebeplerinden birisi de milliyetçilerin pasif, edilgen ve pısırıklığıdır. Bu düşmana cesaret  vermektedir.
Yani sorunun asıl kaynağı milliyetçimsiliktir..
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı Bozili

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Türkçü olduğum hakkında kafamda çelişkiler yok Doğu Türkistan bayraklı  T-shirt İle Malatya gibi bir yerde dolaşıyorum.Atatürkü sevmeme nedenim dinle alakalı.bir başka yönden 1924 Anayasında dolayısıyla Atatürkün sözü sayılan Türkiye halkına  din ve ırk ayrımı olmaksızın Türk denir .Eğer Türkçüyseniz bu sözün arkasında olmamanız lazım.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Türkçü olduğum hakkında kafamda çelişkiler yok Doğu Türkistan bayraklı  T-shirt İle Malatya gibi bir yerde dolaşıyorum.Atatürkü sevmeme nedenim dinle alakalı.bir başka yönden 1924 Anayasında dolayısıyla Atatürkün sözü sayılan Türkiye halkına  din ve ırk ayrımı olmaksızın Türk denir .Eğer Türkçüyseniz bu sözün arkasında olmamanız lazım.
Senin siyasi görüşün olsa olsa sıçmıkçılık olur. Çünkü laflarının sıçmıktan başka anlamı yok.
Ulan akıldan eksik denyo! Bu Otağda Türkün Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hazretlerine saygısızlık etmek senin ne haddine!
Haydi şimdi defol git! Ağzımızı bozdurma.
KOVULDUN!!!

TTK
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Yaşınız kaç bilmem ama belli ki fazla yok. Bak burdakiler giydirirler adama. Kafan basmıyorsa ortama dalmayacaksın.

2005 yılından beri açık bir ortam kimler geldi kimler geçti  ;)
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Egenin Efesi

• Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü korusun!
  • Türkçü-Turancı
Toplumda benim gibi düşünen insanlar var mı merak ediyorum?
Sen bu hususta bir istisna ve çığır açıcı öndersin be başkan!
Senin açtığın yol ve çığır Amerikanın keşfinden sonraki en önemli olaydır.
Boşuna buralarda harcanma be başkan.
Bu yaşta bu zeka?
Hayret!
Bu zamana kadar nasıl olduda kendini farkettiremedin?
Tü, tüü, tüüü maşallah.
Nazar değmesin tosuna!

Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü Korusun!
Dün Efe'ydik, Zeybek'tik; bu gün: GÖKBÖRÜ'dür Adımız!