Gönderen Konu: Sonuna Kadar Türkçüyüm Ama Atatürk'ü Sevmiyorum.Benim Siyasi Görüşüm Ne Olabilir  (Okunma sayısı 17525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Bugün Güney Doğu dediğimiz bölgede 1925'teki şeyh sait isyanına kadar, kürt isyanı denilecek, başkalarının katılmadığı ve sadece kürtlerden oluşmuş olan bir isyan yok. 1924'te Hakkari'de gelişen isyana katılan kürtler olsa da, ana hatları ile nasturi isyanı olarak kabul edilir bu isyan.

Atatürk'ün 1919'da Milli Mücadele'yi başlattığı 19 Mayıs'ın ardından, kürtlerin de kurtuluş mücadelesine katılmaları için yaptığı bazı çağrılar var kürtlere yönelik.
Fakat bu iyi niyetli çağrıları sadece 1919'un 19 Mayıs sonrasına denk gelen günlerinde görebiliyoruz.
Aynı sözleri 1920'de yine Milli Mücadele devam ederken göremiyoruz. Atatürk'te kürtlerden umudu kesmiştir diyebiliyoruz bu yüzden.
Yine Heyet'i Temsiliye'yi daha Milli Mücadele başlamadan terkeden kürt aşiret liderleri elbette ki Atatürk'ün hafızasından çıkabilecek bir gelişme olmasa gerek.

Atatürk ırk ayrımı yapmıyor olsa idi, ne hemşire mektebi için, ne harbiye için ne maden tetkik arama için, Türk babadan olanlar girebilir kanununu yürürlüğe koymazdı.

Yine aynı Atatürk değilmi ki Reşit Galip'in Mersin'de yaptığı bir konuşma ile onu sevmiş ve aynı Reşit Galip'e yaptırttığı tıbbi araştırmalar anlatılsa galiba dünya böyle ırkçı bir yaklaşım o tarihe değin görmemiştir.

Atatürk o imkansızlıklar dolu zamanlarda dahi mevzunun özünü çözmüş ve Türkler'in alamet'i farikası brakisefal kafatasındadır diyebilmiştir.   

Balkanlar Anadolu'dan daha Türk iken o dönem, Balkanlar kaybedilmiş ve Türk olmayan unsurların Balkan'lardan daha fazla olduğu Anadolu yeni devletin topraklarını oluşturmuştur, devletler ellerindeki nüfustan azami ölçüde faydalanma, azami randıman alma yolunu seçerler, bu düşünce ile siyaseten elbette asimile politikası cumhuriyet ilanı ile birlikte yürürlüğe sokulmuştur.

İdol olarak aldığı Atatürk olmasa, Hitler diye bir şahıs varolurdu fakat Almanlara lider olamazdı.
Atatürk onlarca özelliği ile dünyanın farklı liderlerine ilham kaynağı olmuştur, ve halen olmaktadır.

TTK

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
İkinci bir ileti attığım için kısa aralıklarla aynı başlığa, beni mazur görün lütfen.

Atatürk sadece ırkçı idi veya sadece tek bir hususa takılacak olsa idi, komple bir Lider olamazdı.
Bu yüzden aslında Atatürk'ün hayatında yanında bulunmuş kişilere baktığımızda bu konu daha çok netlik kazanır.
Türk Irkçısı olan Atatürk denildiğinde öne 2 tane isim çıkar.
Hatta bu 2 ismin ciddi mücadelesi olmuştur birbirleri ile, kendilerini Atatürk'e kabul ettirebilmek için.
Bunlar Mahmut Esat Bozkurt ile Reşit Galip'ten başkası değildir.

Bugün yıllar sonra o döneme baktığımızda, bugünkü Türkçülerin üzüleceği ve ah keşke diyeceği birkaç husus vardır.
Bunlardan birisi Hüseyin Nihal Atsız ile yeterince tanışmamış olması, diğeri de Zeki Velidi Togan'dan yeterince istifade etmemiş olmasıdır. Fakat bu konuda Atatürk'e kızmak darılmak mümkün değil, çünkü gerek Mahmut Esat beğ, gerek Reşit Galip beğler, Atatürk'ün ırkçı kanat kurmaylıklarını layıkıyla yaptıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Atatürk'ü sevmiyorum diyebilecek bir Türkçü var ise, bu konuyu anca Enver Paşa eksenli beslemesini mümkün kabul edebilirim, ki çok dillendirilse de dillendirilmese de, tıpkı Reşit Galip ve Mahmut Esat beğlerin Türk Irkçılığı yarışı gibi, Atatürk ile Enver Paşa arasında ciddi bir mevzu vardır.

Ruhu Şad olsun, Enver Paşa Atatürk'ün önünü kesmek için birinci dünya savaşı dönemi ve sonrası az uğraşmamıştır.

Atatürk malesef birlikte çalışmak isteyeceği Enver Paşa'dan beklenmedik tavırlar görmüştür.
Ferik olarak atandığında kendisiyle birlikte Ferik olarak atananlar arasında en fuzuli görev Atatürk'e verilmiştir.

Zaman zaman geçmişte Türkçüler arasında bu konular konuşulurdu, Atatürk'ü eleştirme fırsatı kollayan Türkçülerin varlığından haberdarız. Fakat bu Bozili gibi dincilik maskesi altında Atatürk'ü eleştirmek tatlısu kurnazlığından başka birşey değildir.
TTK

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Bence Bozili Türkçü falan değil, provokatif bir amaçla gönderilmiş bir zındık. Gerçi üyeliği yasaklanmış ama arzu ederlerse Malatya'dan Türkçü kandaşlarımızla görüştürebiliriz.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Toplumda benim gibi düşünen insanlar var mı merak ediyorum?

Yalnız değilsin. İktidardaki Türklük Türkçülük düşmanı soysuzlarda senin gibi düşünüyor.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı BalamirHan

• Tengri Biz Menen
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Түрк Итикaм Комaндосу, Бозкурт Бирлиги
başlıktada dediğim gibi Türkçüyüm ileri derecede ama Atatürk'ü sevmiyorum.Toplumda benim gibi düşünen insanlar var mı merak ediyorum?

Oğlum, bence sen tam bir dayak manyağısın.
Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!

Çevrimdışı KarapapakTerekeme

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Kök Tenğri Türkü Korusun!
    • HunTürk
Alıntı
Sonuna Kadar Türkçüyüm Ama Atatürk'ü Sevmiyorum.Benim Siyasi Görüşüm Ne Olabilir

Sen şaka mısın? Atatürk'ü sevmeyen, büyük Türkçü Hüseyin Nihal Atsız'da sevmiyordur.Senin zihnin bulanmış.Zihinsel engelin var ya da seni mankurtlaştırmışlar.

Çevrimdışı Türkçügenç

• Yeni Üye
  • *
  • Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
Bence etrafindan duydugun kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmamalisin biraz arastirip ATA nin nasil buyuk bir insan oldugunu goreceksin
KÜRDÜ PAŞA YAPMIŞLAR ÖNCE BABASINI ASMIŞ

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Her Türkçü Atatürkcü olmak zorundamıdır bence hayır Türkcü Atatürk ten nefret edebilir mi bence de bu imkansızdır biz Fatih ten de nefret etmeyiz fakat fatih i köhne bizans a vurduğu darbe ile yüceltirken onu devşirme sistemini getirttiği için yerden yere vururuz. Ben kendim asla Atatürk demem Türk ün atası varsa bana göre OğuzHan dır Türk tarihi Mustafa Kemal Paşa ile var olmadı, fakat Türklük düşmanlığı mustafa kemsl düşmanliği ile paralel oldugu için özellikle genç Türkçüler kendilerini Atatürkçü olmak zorunda hissediyor oysa cumhuriyet in ilk döneminde Türkçüler in Atatürkçü olmadigi o dönemi araştiranlar iyi bilir, biz kurtuluş savaşindaki kemal Paşayi fatih gibi severiz fakat cevresine arnavutları dolduran Türkçü simalar į idam ettiren cumhuriyet in mustafa kemal ini eleştiririz bizim ölçü Atatürkçülük değil Türkçülük olmalidir .

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Her Türkçü Atatürkcü olmak zorundamıdır bence hayır Türkcü Atatürk ten nefret edebilir mi bence de bu imkansızdır biz Fatih ten de nefret etmeyiz fakat fatih i köhne bizans a vurduğu darbe ile yüceltirken onu devşirme sistemini getirttiği için yerden yere vururuz. Ben kendim asla Atatürk demem Türk ün atası varsa bana göre OğuzHan dır Türk tarihi Mustafa Kemal Paşa ile var olmadı, fakat Türklük düşmanlığı mustafa kemsl düşmanliği ile paralel oldugu için özellikle genç Türkçüler kendilerini Atatürkçü olmak zorunda hissediyor oysa cumhuriyet in ilk döneminde Türkçüler in Atatürkçü olmadigi o dönemi araştiranlar iyi bilir, biz kurtuluş savaşindaki kemal Paşayi fatih gibi severiz fakat cevresine arnavutları dolduran Türkçü simalar į idam ettiren cumhuriyet in mustafa kemal ini eleştiririz bizim ölçü Atatürkçülük değil Türkçülük olmalidir .
daglargibi anda kusura bakma ama bazen seni anlamakta zorlanıyorum. Galiba senin kafan biraz karışık.  Biz Atsızcılık ve Atatürkçülük yapmıyoruz ama bu Atatürk'ü ve Atsız'ı Türkçü düşünce içerisinde herhangi bir kişi olarak değerlendirmek anlamına gelmez. Evet Atsızcılık ve Atatürkçülük yapmıyoruz ama bu ikisi olmadan Türkçülük Ülküsünün içerisinin boş kalacağını da biliyoruz.
Yok Cumhuriyet öncesi yok Cumhuriyet sonrası diye Atatürk'ün bir dönemini önemseyip bir dönemini kabul etmemek gizli Atatürk düşmanlarının yaptığı kurnazlıklardan birisidir.
Ayrıca sizin tam tersinize bizim için Atatürk'ün Cumhuriyet dönemi daha önemlidir.
Cumhuriyet dönemi Atatürk'ün yaptığı devrimlerle Türkçü kimliğinin tam olarak belirginleştiği dönemdir.
Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı dönemini ümmetçiler bile alkışlamaktadır.
Yani Atatürk'ü Atatürk yapan Cumhuriyet döneminde yaptığı Türk aydınlatması hareketidir.
Bu böyle biline!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Olabilir Çagribey mustafa kemal paşa konusunda  herkesin görüşü kendinedir ben nasil Atatürk düşmanį degilsem Atatürkçü de degilim en basita Atatürk ü Türkçülük le sentezleştirmek isteyenler önce kendileri ile çelişirler siz Ne Mutlu Türk üm sözü ünü dogru buluyorsaniz her etnik kimligin Türk olabilecegini de savunma gerekir eh bunun yerden yere vurdugunuz ümmetcilik ten be fark i vardir ? Ne mutlu Türk üm diyene mi ne mutlu Türk dogana mi ?