Gönderen Konu: Turan Devleti kurulursa yönetim şekli ne olmalıdır??????  (Okunma sayısı 26531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Vatanimiz ic ve dis tehlikelerle kusatma altindayken kuzey irakli pesmergeler bizde diyarbakira karisiriz derken pkk nin yaptigi saldiriyi önlemek icin sicak takip hakkini kullanamazken abd nin dümen suyunda kendimize gelecek ararken insan sormadan edemiyor Nerden cikti bu turan Turani kurduk ondan daha zoru ismini bulamiyoruz Kimse merak etmesin onun adi pan Türkizm olurTuranin hayal oldugunu düsünmüyorum Eger yahudiler 2 bin yil sonra israili kurduysa Biz neden turani kurmayalim Tanri Türkü korusun ve yüceltsin
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
bana göre bu birlikteliğe Türkiyenin katılabilmesi için ilk önce ordumuzun bunu kabul etmesi gerekir sizce ordumuz turanı istiyormu ? sürekli hükümeti abd ile sarmaş dolaş olduğu için eleştiriyoruz ama malesef ordumuzda abdnin boyunduruğu haline geldi bunu yanlış anlamayın !!! üretim yapamayan ve teknolojide çok geride bir ordumuz var o yüzden tekniki bilgisi daha iyi olan abdnin eline muhtacız !!! ve kuzek ıraka girmek için abd den izin almak istiyoruz ve alamıyoruz buda hem hukümet hem ordunun beceriksizliği abd yi dinlemeyip kuzey ıraka girmek isteyen ordumuza anında abd ceza kesecek ambargolar uygulayacak  bundan ürken bir görüntü çiziyor ülkemiz...
turana inanıyorum ama Türkiyenin içinde olacağı bi turan imkansız !!!

Çevrimdışı balabanoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
Turan kavramı, Türk'ün yaşadığı her yerden ziyade Türk Milletinin devlet yapısı oluşturduğu siyasi varlık gösterdiği coğrafyaları kapsaması daha gerçekçi olur. Sonuçta Turan siyasi, ekonomik,sosyal bir güçbirliği şeklini alırken ırk bilincinden hareket olan uluslararası bir oluşuma bürünecektir. Bu birliğin şekli kendi ırkçı özelliğinin haricinde şekil bakımından arap birliği,ab ve hatta abd ile örneklenebilir. Her ne kadar Turan ulaşılması güç gibi gözükse de emin olunuz, karadeniz işbirliği örgütünü kurmaktan daha kolay.
KILICINIZ KESKİN OLSUN...

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı

Türkiyenin içinde olmayacağı Turan nasıl bir şey ?
İçerisinde Türkiyenin yer almayacağı yapı, bırakın Turan'ı Türk Birliği bile olamaz.

TTK.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Ama elbet bir gün başaracağız,Göreceğiz

HEJ Turán. HEJ Bájtarsak. HEJ Turániakat!!!

TTK.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
!!!!!!!!!!!!!!!!Turan Konfederasyon idi Devlet değil!!!!!!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **

İçerisinde Türkiyenin yer almayacağı yapı, bırakın Turan'ı Türk Birliği bile olamaz.

TTK.

igdirhan türkiyenin içerisinde yaşayan bilmem kaç milyon millet var bunları nasıl yurdumuzdan atıpda turana dahil olacağız ??? veya içimizdekilerle yaşıyacaksakta buna diğer Türk devletleri razı olacakmı içerisinde çeşitli milletleri barındıran bir ülkeyi kim ne yapsın !! Türkiye ismi gibi dört bir yanı türklerle çevrili bir ülke değil !!

saygılar.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı

TTK.

igdirhan Türkiyenin içerisinde yaşayan bilmem kaç milyon millet var bunları nasıl yurdumuzdan atıpda turana dahil olacağız ??? veya içimizdekilerle yaşıyacaksakta buna diğer Türk devletleri razı olacakmı içerisinde çeşitli milletleri barındıran bir ülkeyi kim ne yapsın !! Türkiye ismi gibi dört bir yanı Türklerle çevrili bir ülke değil !!

saygılar.

Bilgi sahibi olmadan, fikir yürütmek denilen şey bu olsa gerek.
Her başlığa ileti eklemek gibi bir zorunluluğunuz yok.
Otağ'ı enine-boyuna incelemiş olsaydınız, böyle bir soru sormaya ihtiyaç duymayacaktınız.
Esenlikler.
TTK.

Tardu Kagan

• Ziyaretçi

TTK.

igdirhan Türkiyenin içerisinde yaşayan bilmem kaç milyon millet var bunları nasıl yurdumuzdan atıpda turana dahil olacağız ??? veya içimizdekilerle yaşıyacaksakta buna diğer Türk devletleri razı olacakmı içerisinde çeşitli milletleri barındıran bir ülkeyi kim ne yapsın !! Türkiye ismi gibi dört bir yanı Türklerle çevrili bir ülke değil !!

saygılar.

Bilgi sahibi olmadan, fikir yürütmek denilen şey bu olsa gerek.
Her başlığa ileti eklemek gibi bir zorunluluğunuz yok.
Otağ'ı enine-boyuna incelemiş olsaydınız, böyle bir soru sormaya ihtiyaç duymayacaktınız.
Esenlikler.
TTK.

Sayın  Öztürk; İçinde farklı etnik guruplar var diye Türkiye 'yiTürk devleti saymayalımmı ?Mantığınız ve aklınız bu şekildemi yorumluyor bu konuyu?