Gönderen Konu: Göktürkçe Dövme-GökTürk Alfabesiyle Yazı Yazmak  (Okunma sayısı 261836 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EFE

• Türkçü-Turancı

TANRI TÜRKÜ KORUSUN

https://www.hunturk.net/orkun-abacasi-font-dosyasi

rar içinden çıkan font dosyasını windows altındaki fonts klasörüne kopyalayın.
word dosyasında da faydalanılabilecek kısa bir açıklama var.

“TÜRK'ler  Hiçbir milleti taklit etmeyecektir. TÜRK'ler ne Amerikanlaşacak ne batılılaşacak nede araplaşacaktır. O sadece özleşecektir.

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
Resmin altındaki yazı yanlıştır.
Orkun Abecesi ile yazmanın belli kuralları vardır. Bu yazı tipini yükleyip klavyeden latin abecesiyle yazıyormuşuz gibi yazarsak olmaz.

Kurallar için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz:

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Atalarımızın kullandığı GökTürk Alfabesiyle sağdan sola, onlar gibi yazı yazmak istiyorsanız bu program tam size göre.

https://www.hunturk.net/orkun-abacasi-font-dosyasi

Çevrimdışı Turanii

• Türkçü-Turancı
  • **
sağolasın kandaş
Tanrı Türk'ü korusun. Bedenim ve ruhum tammen Türk'tür. beni Türk olarak yaradan Tanrı'ya şükür olsun...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Program doğru olarak çevirmemektedir. Kullanırken buna dikkat ediniz. Ayrıca font dosyasını da yüklemeniz gerekli.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı alpagu32

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Madem böyle yazımız var bunu neden kullandırtmayalım kullanmıyalım .Acaba hayalmi olur .Bütün kitaplarımız  orkun harfleri ile
yazılmış.çoçuklarımız öz harfleri ile yazıyorlar ve okuyorlar.Keşke ...

Çevrimdışı TGD

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Yazmayı biliyorsan yazarsın ama bilseydin yazılamayacağını da bilirdin!
Xöx Çono

TG-TDB UASTO

Hej Turán! Hej Bájtarsak! Hej Turániakat!

Çevrimdışı Bozkurt_53

• Yeni Üye
  • *
Front dosyasını yükledim. Windows'da yer alan front dosyalarının arasına kopyaladım. Ama bir işe yaramıyor. Yazdıklarımı kaydettiğimde latin alfabesiyle çıkıyor. Yani not defterinde veya başka uygulamalarda GökTürk harflerini göremiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan;
Vatan büyük ve müebbed bir ülkedir: Turan.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Umut´a aynen katiliyorum.Örnegin Göktürk Alfabemizde "H" harfi "J" harfi yoktur ve dilimizde fazlaca bulunan farsca ve arapca kelimeler Göktürk Alfabesi ile yazilamiyor.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
Umut´a aynen katiliyorum.Örnegin Göktürk Alfabemizde "H" harfi "J" harfi yoktur ve dilimizde fazlaca bulunan farsca ve arapca kelimeler Göktürk Alfabesi ile yazilamiyor.
Ben katılamayacağım. Bildiğim kadarıyla H harfinin GökTürk alfabesindeki karşılığı K'dır. HunTürk örneğin aslı KunTürk. Yanlışsam düzeltin benden daha iyi bilenler vardır. Ayrıca J harfi de C olarak okunabilir ki bunun da örneği vardır. Yeterki bişeyi isteyelim olmayacak diye bir şey yoktur. Hem duyduğuma göre zamanında Atatürk'te bu konuyla ilgilenmiş ancak o zamanlar GökTürk alfabesi tam olarak çözülemediği için birşey yapamamış. Kim bilir belki de çözülmüş olsaydı latin alfabesine değil de GökTürk alfabesine geçmiş olacaktık.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK