Gönderen Konu: ÖNERİ  (Okunma sayısı 21889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
Ynt: ÖNERİ
« Yanıtla #50 : 18 Ağustos 2007 »
Sayın Kertenkele ırkdaşım;
Eğer yüzüklerin resmini otağımıza yükleyebilirseniz muhakkak ki onaya sunulacaktır.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 18 Ağustos 2007 »
Ya Şurda Mutabıkmıyız Bana göre Yüzük varmı ? :)

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 18 Ağustos 2007 »
Sana ben ayarlayacağım tunga:)

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 18 Ağustos 2007 »
Tamam :)

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
« Yanıtla #54 : 18 Ağustos 2007 »
  Andalar yüzük fikri güzel.İyi bir tasarım olursa kullanılabilir.Bir de böyle tasarım yapabilen arkadaşlarımız varsa tişörtte yaptırılabilir.Şöyle kurtlu falan güzel olur.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

BOZKURT TAYFUN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 19 Ağustos 2007 »
Bu konuyla ben ilgilenebilirim.Daha önceden gümüş sektöründe çalıştığım için az çok bilgi sahibiyim.

Öncelikle yapılacak yüzüklerin piyasada her dükkanda satılmasını istemiyorsak kalıplarını kendimiz yaptırıp bunları elimizde tutmamız gerekir.Aksi takdirde yüzükleri üreten atölye bu yüzükleri piyasaya sürebilir.

İkincisi talep sayısı arttıktan sonra sipariş vermek daha mantıklı olur çünkü üretim sayısı yüzüğün gıramajına ve modeline göre değişiyor.Yani ben 10 adet yüzük yaptırmak istiyorum dediğinizde hiç bir atölyeci 10 adet yüzük için ocağını yakmaz.Yaksa bile fiyatı çok fazla olur.

Parmak ölçüsünü bilmeyen ırkdaşlar herhangi bir gümüş veya kuyumcu dükkanına gidip yüzük ölçülerini öğrenebilirler.

Model konusunda ise önerilen model kağıt üzerinde güzel fakat uygulamada sorunlar çıkabilir.Yazı çok uzun olduğu için yüzüğün üzerine sığmayabilir.Öncelikle bir kaç model belirlenip bunların imalatçıya gösterilmesi ve yapılabilirliği hakkında bilgi alınması gerekir.

Bayanlar için farklı model tasarlanması da olabilir.Altın,gümüş,beyaz altın gibi tercihler sunulmuş.Eğer altın isteyen olursa bu ancak özel üretim ile olur.Beyaz altın öerisinde bulunanlar için ise gümüş yüzüklere rodaj kaplama yaptırmalarını öneririm.Görünümü beyaz altına benzer.Hatta bu işlem iyi ve kaliteli yapılırsa beyaz altından ayırmak çok zordur.

Fiyatlar konusunda bir araştırma yaptıktan sonra bu bilgileri tekrar sizlerle paylaşacağım.Model seçeneklerini bilgisayarda çizim yapmayı bilen ırkdaşlar arttırırlarsa çok daha güzel olur.Çizim yapmayı bilmeyen ırkdaşlarda akıllarından geçen modelleri yazı halinde eklerklerse yeni modeller çizmek daha kolay olur kanısındayım.

ESEN KALIN

Çevrimdışı aykutlu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 21 Ağustos 2007 »
bende cok beyendim bu yuzugu

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #57 : 17 Kasım 2007 »
Kardeşlerim gerçekten HUNTÜRK üyelerine özel yüzük fikri çok güzel ben kesinlikle edinmek istiyorum.Tasarımına ve diğer ayrıntılarına ilgili kişiler tarafından karar verildiğinde fiyatından ve seçeneklerinden haberdar olmak istiyorum bunlar halledildiğinde üyelerin e-posta adreslerine bildirilmesi iyi olur çünkü her zaman takip edemeyenler yada bilmeyenler olabilir saygılarımla.