Anket

solcular milliyetçi olabilirmi

olamaz
7 (36.8%)
olabilir
12 (63.2%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 19 Nisan 2006

Gönderen Konu: solcularda milliyetçi olabilir mi?  (Okunma sayısı 47836 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: solcularda milliyetçi olabilir mi?
« Yanıtla #80 : 06 Temmuz 2006 »
önemli olan solcu ailenizin ne yaptığı değil solcu fikirlerinizin ne olduğudur.solculuk derken neyi anlıyorsunuz,hangi fikri savunuyorsunuz önemli olan budur.
Hem kendi adıma hem ailem adına soldan anladığımızı yukarıda sanırım yeterince anlattım.

Çevrimdışı a.bayraktar

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Her Türkçü ile haberleşmek isterim.
« Yanıtla #81 : 06 Temmuz 2006 »
   Bu ülkede hem Türkçü,hem ülkücü hem de MHP'li olunamaz mı?Bizler birbirimize düşerken bazı "it"ler  davul-dümbelek çalıyorlar...
   Titreyip kendimize gelmenin zamanı geldi de geçiyor bile!...Türk Milliyetçilerini kırmanın ne zamanı,ne de yeri...Türkçülük düşüncesini kabul eden herkese kapımız,gönlümüz açık olmalıdır.
   Ziya Gökalp'in dediği gibi:"Ben Türk'üm diyen,kendisini Türk olarak kabul eden ve Türk'e hizmet etmeyi  Ş E R E F sayan herkes T Ü R K'tür."
   Böyle biline!...

Çevrimdışı hakan_hakan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #82 : 06 Temmuz 2006 »
arkadaşlar bence solcu da milliyetçi olabilir bence Türk milletini herşeyden üstün tutan milliyetçidir solcular da bunu yapıyor çogu zaman

Çevrimdışı Kam Büre

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #83 : 07 Temmuz 2006 »
   Bu ülkede hem Türkçü,hem ülkücü hem de MHP'li olunamaz mı?Bizler birbirimize düşerken bazı "it"ler  davul-dümbelek çalıyorlar...
   Titreyip kendimize gelmenin zamanı geldi de geçiyor bile!...Türk Milliyetçilerini kırmanın ne zamanı,ne de yeri...Türkçülük düşüncesini kabul eden herkese kapımız,gönlümüz açık olmalıdır.
   Ziya Gökalp'in dediği gibi:"Ben Türk'üm diyen,kendisini Türk olarak kabul eden ve Türk'e hizmet etmeyi  Ş E R E F sayan herkes T Ü R K'tür."
   Böyle biline!...

Neden forum kurallarını okumuyorsunuz ki?

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #84 : 07 Temmuz 2006 »
 Irkdaşlarım

Birçok yazı yazılmış ama hepsini okuyamadım.

Değerli Dava arkadaşlarımın bazıları  solcudan Milliyetçi olur demiş bazıları bu düşünceyi kesinlikle red etmiş.Bende red ederim.

Solculuk milliyet fikrini red ettiği için bende onları red ederim.Benim milletimi yok sayan Peygamber bile olsa bende onu yok sayarım.Eski Komünistten şimdi Milliyetçi  maskeye bürünmeye çalışıyor buna dikkat etmeli.

Solcuların Milliyetçiyim diyeni;Anadoluda yaşayan eski topluluklarla karma  Türk diye topluluk olduğunu savunur.Yani Anadoluculuk dediğimiz ve bize düşman bir fikri benimser.Bunlarda kendilerini Milliyetçi sayar.Biz bu tür bir Milliyetçi değiliz biz Türk Milliyetçisiyiz.
   Ve evet...Bu açıdan bakılırsa Solcular Milliyetçi ama Türk Milliyetçisi değil.

Bu fikri bir mesele olduğu gibi benim açımdan duygusal olan bir önemli noktada Solcuların 80 öncesi Babama yani Atama,Töreme kurşun sıkma cürretini göstermesidir.Ben böyle bir şeyi asla kabul edemiyeceğim gibi Solcudan da kendime dost edinmem.

Ama işe duygusal ve fikri açıdan değilde tamamen tarafsız bakmaya çalışsak bile böyle birşey bana çok gülünç geliyor.Bu benim naçishane fikrim ve asla böyle bir şeyi kabul edemem.

Solculuk Türk Milliyetçiliği olamaz ama eğer bu davaya tamamen diğer fikirlerden arındırılmış bir beyin ile katılırsa o zaman kabul ederim.Kaldıki zaten o zamanda bu kişi kendine solcuyum demez ve solculukla ilğili gayet sert bir tavır koyar.Solculuğu red eder işte o zaman benimde kabulumdur.Başka türlü hem solcuyum hem Türk Milliyetçisiyim derse asla kabul edemem böyle birşeyi.

Saygılarımla

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

TanriKutMete

• Ziyaretçi
« Yanıtla #85 : 07 Temmuz 2006 »
Değerli Andalar,

Biz Türkçülerin temel fikriyatı Türklüktür ! Biz Türkçüler zaten baştan sağ-sol gibi uydurma kavramları kabul etmeyiz ! Bir Türk vardır bir de hain... Gerisi yalan ve safsatadır !

Bu kavramlar çerçevesinde, kimisi ekonomik sistemde daha devletçi kimisi de daha serbest bir ekonomik sistemi savunabilir, bunlar ayrılıklara sebep değildir ve bunun adına belli kavramlar oturtulmuşsa ve bu mantıkla özümseniyorsa da sorun yoktur. Fakat bir Türk hem gayri-Türk (sosyalizm, kapitalizm, faşizm, nasyonel sosyalizm, siyasal ümmetçilik ) hem de ithal (maoculuk, marksistlik, leninizm, vs... ) fikirlerle ben Türkçülük yapabilirim diyorsa, işte o zaman dur denilir adama.

A. bayraktar, sorunu ben cevaplayım; evet sadece bahsettiğin partide değil her partide Türkçü olabilir. Sadece sürekli vurguladığın partide değil ! Bu da demek değildirki, gönlündeki partide Türkçüler var diye eleştirilemez. Türkçülüğe aykırı hareket eden hele hele "milliyetçiliğin" adını kalkan olarak kullanan parti çok daha ağır eleştirilir. Çünkü bu sıfatı kullanmak kolay değildir. Kullanıyorsa şayet, hata yapma lüksü olamaz, yaptıktan sonra da "ama" diye bir savunmaya geçemez ! Sormuşsunki; siyasi arenadaki tek(!) savunucusu değil mi? Tek kelimeyle hayır değil ! Türkçülük ya da Türklük adına da az önce de vurguladığım gibi en ufak bir icraati mevcut değildir bugün. O sebeple, son kez uyarıyorum, bir daha burda parti ve ya kurum kuruluş isimleri zikredenler ve bilmeden, farkında olmadan propagandacısı durumuna düşenlerin üyelikleri iptal edilecektir. Bu uyarıyı tekrar tekrar yapıyorum çünkü yeni gelen arkadaşların bir çoğu otağ kurallarını okumadan(!) üyelik başvurusunda bulunuyor.

Evet arkadaşlar, sağcılığı solculuğu tartışalım ama bunlardan ne anlaşıldığını tartışalım. İş siyasî çatışmaya girdimi Türkçülüğe aykırı hareket etmekten ve bölücülükten atılanlar olacaktır!

Saygılarımla,

TTK

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : 07 Temmuz 2006 »
Değerli soydaşlarım belki bana katılmazlar.Ama ben ''Sol'' da adam gibi adam olarak tek 17 Mayıs 2002'de Köln-Porz'da hayata gözlerini yuman Aşık Mahzuni Şerif'i gördüm.
Hangi solcunun ''Sen büyük millettin ezel/Böyle zayıf durma düzel/Dilin güzel dinin güzel/Haydi haydi Türk Milleti'' diyebileceğini düşünüyordunuz.Bu da ayrı bir inceleme konusudur.
Esenlikler, saygılar.
TTK

Çevrimdışı a.bayraktar

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Her Türkçü ile haberleşmek isterim.
« Yanıtla #87 : 09 Temmuz 2006 »
Değerli Andalar,

Biz Türkçülerin temel fikriyatı Türklüktür ! Biz Türkçüler zaten baştan sağ-sol gibi uydurma kavramları kabul etmeyiz ! Bir Türk vardır bir de hain... Gerisi yalan ve safsatadır !

Bu kavramlar çerçevesinde, kimisi ekonomik sistemde daha devletçi kimisi de daha serbest bir ekonomik sistemi savunabilir, bunlar ayrılıklara sebep değildir ve bunun adına belli kavramlar oturtulmuşsa ve bu mantıkla özümseniyorsa da sorun yoktur. Fakat bir Türk hem gayri-Türk (sosyalizm, kapitalizm, faşizm, nasyonel sosyalizm, siyasal ümmetçilik ) hem de ithal (maoculuk, marksistlik, leninizm, vs... ) fikirlerle ben Türkçülük yapabilirim diyorsa, işte o zaman dur denilir adama.

A. bayraktar, sorunu ben cevaplayım; evet sadece bahsettiğin partide değil her partide Türkçü olabilir. Sadece sürekli vurguladığın partide değil ! Bu da demek değildirki, gönlündeki partide Türkçüler var diye eleştirilemez. Türkçülüğe aykırı hareket eden hele hele "milliyetçiliğin" adını kalkan olarak kullanan parti çok daha ağır eleştirilir. Çünkü bu sıfatı kullanmak kolay değildir. Kullanıyorsa şayet, hata yapma lüksü olamaz, yaptıktan sonra da "ama" diye bir savunmaya geçemez ! Sormuşsunki; siyasi arenadaki tek(!) savunucusu değil mi? Tek kelimeyle hayır değil ! Türkçülük ya da Türklük adına da az önce de vurguladığım gibi en ufak bir icraati mevcut değildir bugün. O sebeple, son kez uyarıyorum, bir daha burda parti ve ya kurum kuruluş isimleri zikredenler ve bilmeden, farkında olmadan propagandacısı durumuna düşenlerin üyelikleri iptal edilecektir. Bu uyarıyı tekrar tekrar yapıyorum çünkü yeni gelen arkadaşların bir çoğu otağ kurallarını okumadan(!) üyelik başvurusunda bulunuyor.

Evet arkadaşlar, sağcılığı solculuğu tartışalım ama bunlardan ne anlaşıldığını tartışalım. İş siyasî çatışmaya girdimi Türkçülüğe aykırı hareket etmekten ve bölücülükten atılanlar olacaktır!

Saygılarımla,

TanriKut Mete,amacım MHP'yi veya herhangi bir siyasi yapıyı övmek,gündemde tutmak değil.Tek düşüncem birlik ve beraberliğimize zarar verece "sataşmalar"dan  uzak kalmaktar.Bizler sadece Türkçülüğün gereklerini yerine getirmek,Türkçülük ile ilgili yapabileceklerimizi planlamak,her alanda - siyasi,ekonomik,kültür,edebiyat,müzik... - Türkçü oluşumlara destek vermektir.Bu desteğin de bütün Türk Milliyetçileri ile olacağı inancındayım.
   Dışlamanın "biz"lere yararı olacağını sanmıyorum.
   Bütün Türkçüleri kucaklamak dileği ile...
   (Yanlış anlamlara yol açtıysam,özür dilemenin erdem olduğunu bilenlerdenim...)
   Tanrı sizi ve bütün Türkçüleri korusun.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #88 : 10 Temmuz 2006 »
benim anlamadığım şu...sol görüşte işçinin ön sınıfa çıkması ve eşitlik şart değilmi?...şimdi siz Türk işçiyle rus işçiyi veya arap işçiyi nasıl beraber sayacaksınız?...veya genel eşitlik var diye bir kürdü Genelkurmay karargahına tayin edermisiniz?

neresinden bakarsanız bakın sol görüş bize ters...

Çevrimdışı oguzturan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #89 : 11 Temmuz 2006 »
   Türkçülüğün, sağcılığı, solculuğumu olurmuş. "ben kendimi sola veya sağa yakın görüyorum" gibi ifadeler çok tehlikelidir. İfade edilen siteyi de yakından takip ediyorum. Türkçülükle uyuşmuyor. Yani boş konuşuyorlar. Kendini, islama veya başka dine inanmayanlara da şunu hatırlatmak istarim. Bütün Türk Büyüklerin kitabelerine bakıldığında mutlaka Tanrı inancı ortaya konulduğu ve kaanlığın kendisine verilmesi, savaşlardan galip ayrılmaları gibi, hep Tanrı tarafından verildiği ifadeler çoğunluktadır. Özellikle Oğuz kaan atamın Türklük duasını herkesin bildiği üzere, Türkçülüğü bir materyal olarak görmek çok yanlıştır. Herkes her dini seçmekte serbest olmakla beraber, ben ise GökTengri'siz düşünemiyorum   
NE MUTLU TÜRK BABADAN VE TÜRK ANADAN, YÜZDE YÜZ TÜRK DOĞANA !