Anket

solcular milliyetçi olabilirmi

olamaz
7 (36.8%)
olabilir
12 (63.2%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 19 Nisan 2006

Gönderen Konu: solcularda milliyetçi olabilir mi?  (Okunma sayısı 46431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
solcularda milliyetçi olabilir mi?
« Yanıtla #40 : 25 Nisan 2006 »
Beyinsiz yaratığı attım ırkdaşlar. Sınavlarım olmasından dolayı biraz geç oldu. Azcık serefi olsaydı üye olmazdı zaten.

Solculuk için,
Atsız Ata'nın görüşleri ortada. Makelelerini okuyun.

Kimse solcularda milliyetçi olabilir palavrasını atmasın. Bir yandan halkların kardeşliğinden bahsedecek bir yanda da ben milliyetçiyim diyecek.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

vatan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 25 Nisan 2006 »
Elbetteki doğru ata kıymetleri tartışılmaz ama türklük ve vatan davasında her nefer önemlidir.Nedir amaç Türkün varolması ve bu davada her nefere ihtiyaç vardır.Ama site yöneticisi olarak müdahalelerinizden anladığım davaya hizmet etmediğinizdir.Çünkü derya damlalardan oluşur ve damlaların yoğunluğu ,içeriği bizim elimizdedir.Sitenize gerçekten vatanperver olduğunuza inarak üye oldum fakat türklük davasında inanan herkesi kucaklamak gerektiği kanaatindeyim ki gelişen dünyaya adapte olmayan her ideal talep bulmamaya ve yok olmaya mahkumdur.Sonuç olarak rahat ortamlarda , rakı masalarında  vatan için yorum yapmak yada hamasi söylemlerde bulunmak kolaydır sen istediğin yorumu yap benim için kutsal olan olan vatan hainine asil soyum için pençesini saplayan arslandır.Onur haysiyet ve varolma mücadelemizde geldiğimiz son noktanın ve vatana kan borcumuzu ödememiz gereken yegane anın farkında değilmiyiz.Haydi ozaman kucaklıyalım birbirimizi evet kutsal değerleri tartışmayalım ama türklük davasına hizmete hazırım diyen hiç kimseyi dışlamayalım.Evet soy esastır ama ben senin neferinim diyenide pozitif başarı adına dışlamayı uygun görmüyorum.

Çevrimdışı Kayrakan_GokBoru

• Türkçü-Turancı
    • KKGB
« Yanıtla #42 : 25 Nisan 2006 »
Alıntı yapılan: vatan
Elbetteki doğru ata kıymetleri tartışılmaz ama türklük ve vatan davasında her nefer önemlidir.Nedir amaç Türkün varolması ve bu davada her nefere ihtiyaç vardır.Ama site yöneticisi olarak müdahalelerinizden anladığım davaya hizmet etmediğinizdir.Çünkü derya damlalardan oluşur ve damlaların yoğunluğu ,içeriği bizim elimizdedir.Sitenize gerçekten vatanperver olduğunuza inarak üye oldum fakat türklük davasında inanan herkesi kucaklamak gerektiği kanaatindeyim ki gelişen dünyaya adapte olmayan her ideal talep bulmamaya ve yok olmaya mahkumdur.Sonuç olarak rahat ortamlarda , rakı masalarında  vatan için yorum yapmak yada hamasi söylemlerde bulunmak kolaydır sen istediğin yorumu yap benim için kutsal olan olan vatan hainine asil soyum için pençesini saplayan arslandır.Onur haysiyet ve varolma mücadelemizde geldiğimiz son noktanın ve vatana kan borcumuzu ödememiz gereken yegane anın farkında değilmiyiz.Haydi ozaman kucaklıyalım birbirimizi evet kutsal değerleri tartışmayalım ama türklük davasına hizmete hazırım diyen hiç kimseyi dışlamayalım.Evet soy esastır ama ben senin neferinim diyenide pozitif başarı adına dışlamayı uygun görmüyorum.

Yazmayayım dedim ama kendimi tutamadım.

Günümüzde iki tür sol vardır.

Beynelmilel sol ve (kendini) ulusçu-milliyetçi (sanan) sol

Sol aslında beynelmileldir.Günümüzdeki ulusçu sol çıkışlar bu kimselerin damarlarında taşıdıkları kanın ve son dönemlerde olan olayların zaruri etkisindendir.Lakin yeterli değildir.Türkçü ulusçuluğu-milliyetçiliği tekelinde görür.Ulusçuluğun ulaşabileceği son kerte Türkçülüktür.Yani ona göre ulusalcılar vesaireciler belki haklı çözümlemeler yapıyor olabilirler ama yarım-eksik ulusçudurlar.Ulusçuluklarını yükseltmeleri gerekmektedir çünkü eninde sonunda "Emperyalizme karşı halkların kardeşliği" vb söylemlere sapacaklardır.Bu arada solculara böyle bir tavrımız var diye onların saptamalarına katılmıyor değiliz.Mesela Sinanoğlu katıksız bir ulusalcı ve solcudur.Hatta İP'liliğinden ötürü bir çok Türkçü onu sevmez.Ama dürüst olmak gerekirse Türkiye'de bir Türkçecilik ateşi yakan ve yabancı dille eğitime karşıtlık meselesini adam gibi uyandıran kişi odur.Bunu reddetmek kör olmak demektir.Evet Sinanoğlu gözümüzde tam bir Türk milliyetçisi değildir - hatta belki İPliliğinden dolayı vatan hainidir- ama yaptığı iş olumludur.Bunda kızacak dertlenecek bir şey yok."Ama o solcu onun fikirleri beni bağlamaz" demek meseleyi biraz yobazlığa vurmaktır.

Bu arada acaba otağ yöneticisini şahsen tanıyor musunuz?Rakı masası örneğini dayandıracağınız bir şey var mı?Ne biliyorsunuz?Belki ailesi çok şehit vermiş.Belki şehit olmaya hazır....Üstelik o kadar sanal biri değil yanılmıyorsam İlteriş'e üyedir.Bilip bilmeden yorum yapmayalım.

TTK

vatan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 25 Nisan 2006 »
cevabınızı saygıyla karşılıyorum ırkdaşım ,yorum yapmamakla beraber rakı masalarında yorum yapanlardan kastettiğim asla siz değilsiniz genel bir yorumdur davaya hiç bir şey vermediği halde atıp tutanlar için mecazi söylemdir , kastı aşıp alınıldıysa özür dilemek asil ırk mensubu için hiçte alçalmak değildir

Çevrimdışı adembeg

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #44 : 25 Nisan 2006 »
ARKADAŞLAR NELER OLDUĞUNU GÖRMEK BİZİM HAKKIMIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. HERKESİ SÖYLEDİĞİNDEN DOLAYI İKİDEBİR ATMAYIN YAHU. BOZKURTA İT DİYEN AYNADA KENDİNİ GÖRÜR KALDI Kİ BİZİM SAVUNULAMAYACAK GÖRÜŞÜMÜZ YOK. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!

hasta_kurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 26 Nisan 2006 »
Alıntı yapılan: vatan

yazınızda bir ülkücü tavrı sezinledigimi soylemek istiyorum belki yanlış bir sezinleme olabilir ama bu kucaklama sözcukleri bana hiç yabancı gelmıyor
Adsız atanın Türk milliyetçileri anlayışı bellidir 3 göbekten Türklügü kesin olmalıdır bu duruma uymayan hiç kimseyi kuçaklamam kuçaklayan Türklerede destek vermek bi yana duşmanlıgım kesindir deniz damlalardan oluşur diye bir söylemde bulunmuşsun Türkçülükte vatanperverlik gercekten denizde bir damladır biz denizleri arıyoruz damlaları degıl sen damla ile yola devam edeceksen bizim yolumuz farklı yok sizin denizinizi bende kabul edıyorum dıyorsan yukardakı yazın gayet fakirce olmuş bide şunu sormak istiyorum vatan hainlerine her pençe atan Türk milliyetçisimidir ? eger cevabın hayır Türk milliyetçisi degildir ise hadi kucaklayalım birbirimizi cümlesini açıklamanı istiyorum...

vatan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 26 Nisan 2006 »
yazı silinmiştir
hasta_kurt

vatan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 26 Nisan 2006 »
yazı silinmiştir
hasta_kurt

Çevrimdışı CengizTungaKagaN

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 27 Nisan 2006 »
bence olabilir soydaşlar bu kadar tartışmaya ne gerek var

Çevrimdışı AtillaKaan

• Üyeliği İptal Edilmiş
  • Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: solcularda milliyetçi olabilir mi?
« Yanıtla #49 : 30 Nisan 2006 »
Hayret birsey, PKK'yi kuran solcular! Vatani bölmek isteyen solcular! Komunist demek solcu ya! Asil bunun tartisilacak daha nesi var? Solculari cok seviyorsaniz defolun gidin CIN'E. Türkce anlayan da yasiyor orda, solcularin Türkler ile ne yaptiklarini görürsünüz!

Türk oglu Türk, hem Fasizme ve hem Komunizme karsi olmalidir. Komunist her kim kendisine Türk diyorsa, Kürt idir, cünkü Kürtler komunistdir!