Gönderen Konu: İslamcı sitelerden Sözcü Gazetesine büyük tehdit  (Okunma sayısı 35968 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Öte yandan, Ateistten Türkçü olmaz.
Ensesti, Eşcinsel ilişkiyi, zinayı ahlaki ve felsefi olarak eleştiremeyen biri, özel mülkiyeti (evlilikk buna dahil) tanımayan biri Türkçüde olamaz, Türkte olamaz.
Ormandan gelen gelişmiş maymunuz diyen biri Türkçü olamaz.
Bu meseleyi tartıştık daha önce: https://www.hunturk.net/forum/biri-ateistti-biri-dinciydi-5226.html

Mahir'le Deniz'de Türktü ona bakarsak, ama Türk olmaları onların bize düşman olmalarını engellemiyor.
Adamın dini/ideolojisi bizden farklıydı; oysa inanç herşey. Benim gibi inanmayanı (Türkçülük, Ahlak anlayışı, Yaratılış, vs..) kardeş olarak görmem.

Musevi Karay Türkleri kardeşimdir, ama solcu-ateist-vs.. Türkler, isterse Mete Han'a direkt secereleri olsun, kardeşim olamazlar.

Türkistan Ordusu adlı arkadaşıma buradaki yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.
Ateistten Türkçü'yü bırakın, adam bile olmaz.

Konuları başından değil,kıçından anlamakta ısrar edenlerdende adam olmaz.Bu konular hakkında ne söz edildide,bu ahlaksızlıkları savunuyormuşuz gibi bir imada bulunuyorsun terbiyesiz herif?Ya adam gibi yaz,ya da defol git.Cahilliğini ahlaksızlıkla gizleme!

Sakin ol şampiyon kendi düşünceme göre fikrimi söyledim.
Senin yazdıklarının bazı kısımlarına da katılıyorum ama Türkistan Ordusu'nun yazdıkları benim anlayışımla uyuşuyor.
Ayrıca imâda bulunduğum yok üzerine alındıysan yapacak birşey yok.
Ayrıca anda birbirimize takılmayacağız da kime takılacağız.

Yazdıklarına dikkat et.Şampiyonun alasını görürsün.Tardu Kağan hakkında bu şekilde konuşamazsın.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Öte yandan, Ateistten Türkçü olmaz.
Ensesti, Eşcinsel ilişkiyi, zinayı ahlaki ve felsefi olarak eleştiremeyen biri, özel mülkiyeti (evlilikk buna dahil) tanımayan biri Türkçüde olamaz, Türkte olamaz.
Ormandan gelen gelişmiş maymunuz diyen biri Türkçü olamaz.
Bu meseleyi tartıştık daha önce: https://www.hunturk.net/forum/biri-ateistti-biri-dinciydi-5226.html

Mahir'le Deniz'de Türktü ona bakarsak, ama Türk olmaları onların bize düşman olmalarını engellemiyor.
Adamın dini/ideolojisi bizden farklıydı; oysa inanç herşey. Benim gibi inanmayanı (Türkçülük, Ahlak anlayışı, Yaratılış, vs..) kardeş olarak görmem.

Musevi Karay Türkleri kardeşimdir, ama solcu-ateist-vs.. Türkler, isterse Mete Han'a direkt secereleri olsun, kardeşim olamazlar.

Türkistan Ordusu adlı arkadaşıma buradaki yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.
Ateistten Türkçü'yü bırakın, adam bile olmaz.

Konuları başından değil,kıçından anlamakta ısrar edenlerdende adam olmaz.Bu konular hakkında ne söz edildide,bu ahlaksızlıkları savunuyormuşuz gibi bir imada bulunuyorsun terbiyesiz herif?Ya adam gibi yaz,ya da defol git.Cahilliğini ahlaksızlıkla gizleme!

Sakin ol şampiyon kendi düşünceme göre fikrimi söyledim.
Senin yazdıklarının bazı kısımlarına da katılıyorum ama Türkistan Ordusu'nun yazdıkları benim anlayışımla uyuşuyor.
Ayrıca imâda bulunduğum yok üzerine alındıysan yapacak birşey yok.
Ayrıca anda birbirimize takılmayacağız da kime takılacağız.

Biraz ciddiyet...şampiyon ne alaka?Yaşın başın kaçki böyle hitab ediyorsun?Ne dememi bekliyorsun?nerde ne kadar şampiyon varsa ,hepsini;senide en üste koyup Ağız bozmamı bekliyorsan buna bile değmez.Konunun başından beri yazılan  konulara ilişkin tek söz etmemişsiniz,konuyu her yöne saptırmak ,sulandırmak için yapmadığınız yakıştırma kalmamış,bununda adı takılmakmı olmuş?Yazık.

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Türkçülük laik bir olguysa eğer, din yüzünden birilerine sen Türkçü olamazsın git demek laikliğe aykırıdır. Eğer bir ateist, dawkins mawkins demeyip Türklük bilincini benimsemiş ve bu doğrultuda işler yapıyorsa ateistlerden de Türkçü, ırkçı olur.

• Türkçü-Turancı
Türkçülük laik bir olguysa eğer, din yüzünden birilerine sen Türkçü olamazsın git demek laikliğe aykırıdır. Eğer bir ateist, dawkins mawkins demeyip Türklük bilincini benimsemiş ve bu doğrultuda işler yapıyorsa ateistlerden de Türkçü, ırkçı olur.

Tanrı senin gibi düşünenleri başımızdan eksik etmesin anda  :lol:  Bir de Tanrı kimseyi yobaz yapmasın.Gerçekten yobazlık bu.Yahu adamlar Türkçüyüm diyor.Hani laiktik ? Yahu adamlar Töreyi biliyor ve sayıyor.Ayrıca burada atıp tutanlardan çok daha bilgi birikimi olan adamlar bunlar.Türkçüyüm diyen herkes elbette Türkçü değildir.Ama ateist olmak ya da inanmak bu kıstaslar içine girmez.Şayet Türkçüler içinde kimsenin dini sorgulanmaz.Biz böyle gördük böyle öğrendik.Önemli olan davranışlar ve inançtır.

Esenlikle.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı

Bunu,müslüman olmayan Türk,Türk değildir  diyen ümmet i Muhammet e anlatamazsın.Anlayamazlar ,çünkü,Ortaçağ düşünce yapısının üzerine taş koyacak kapasiteleri yoktur.Ruhani inançla,ideolojik düşünceyi,sapla samanı karıştırır şekilde yoğururlar.Ortayada böyle aklı  evvel modeller çıkar.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Alıntı
çünkü,Ortaçağ düşünce yapısının üzerine taş koyacak kapasiteleri yoktur.Ruhani inançla,ideolojik düşünceyi,sapla samanı karıştırır şekilde yoğururlar.
Ortaçağ'dan dem vurana bakın.
2500 sene önce yaşamış Antik Yunan filozoflarının; bilimsel olarak çökmüş fikirlerine inanan biri, aklı sıra bizi eleştirecek.
Sen söyle bakalım, "aydınlanmış" Yunan filozoflar gibi sende evren ve dünya her zamandan beri vardı, hepsi sabit mı diyorsun?
500 sene önce, dünya düzdü diyen Hristiyanlarla dalga geçmek kolay.

Bu arada belirteyim, Marksist üslup tam gaz devam ediyor.

Alıntı
Komik olma Tanrı aşkına.Ortaçağ felsefesi ile şekillendirilmiş insan aklı ürünü inançlara inanmak zorunda değilim.Kimsenin benim yerime düşünmesine ihtiyaç duymadığım gibi,kimsenin düşündüğü gibi de inanmak gibi bir zaruriyetim olamaz.Ama ortaçağın sofistik menkıbeleri ile yetinip düşünce gücünü kullanmak istemeyişinin sonu;bu gün islam coğrafyasının malum durumuna düşmekten farklı değildir.Senin gibiler, uzaya çıkılacağının,maddenin yapısının,atomun,hücrenin Kur anda var olduğunu söylerler ama bu durum İslam medeniyetinden, keşifleri ve bugünün insanının kullandığı tek bir argümanı bulan  bir tek kişinin çıkmaması ile nasıl açıklanabilir?Atomu, hücreyi,klimayı, roketi,bilgisayarı dindar ve mazbut şahsiyetler keşfetti değilmi sayın Türkistan ordusu?Kısacası bence klendine başka bir saçmalama yolu bul,ve otağı provoke etmekten vazgeç.Bildiğin bir öngörün varsa yaz konuşalım, dinleyelim katılalım.Ama gülmekten.
Bilimi 'dindar' adamlar geliştirdi evet. Teist olanlar. Einstein'dan 1000 sene önceki Arap matematikçilere, veya Uluğ Bey'e kadar.
Senin gibi ateist (kendini, tepki çekmemek için deist olarak tanımlıyorsun diye düşünüyorum) olanlar, çok çok Sovyetler zamanında, Moskova'ya yukarıda saydıgım yunan filozoflarının heykellerini dikiyorlardı.
Hem aynı mesele... Sen kendini genel kabullere, zanlara kaptırmak istiyorsun. Kendini sayıca çok olan tarafta görmek istiyorsun.
Bu ise, senin, şayet 1960'lı senelerde yaşasan, Marksist biri olacagını gösteriyor.

Daha öncede söyledim.
Sen körü körüne inanıyorsun, ve militan ateist olarak her konuya saldırıyorsun. Tartışmayı forumdaki tavrın başlattı. Kriz içindesin.
Etrafa saldırıyorsun. Biri şiir ekliyor, tahammül dahi edemiyorsun.

Sen inanıyorsun. Hiçe inanıyorsun. Kanıt sunamıyorsun.
Bizdeki inanç, 1'le 1'in 2 olması gibi; yani biz inanmıyoruz, biz biliyoruz.
Seni krize sokanda bu.

Alıntı
Kesinlikle normal değilsin.Dilinin altındaki baklayı çıkarman çok uzun sürmedi.Biz kandaşlarımızı dini inançlarına göre değil,soylarına göre belirliyor ve benimsiyoruz.Hata beş vakit namazını kılan orucunu tutan kandaşlarımızla bu tip konuları aramızda tartışıyoruz.Kimse de kimseye gücenmiyor.Çünkü,göz teması ve vücut dili sözkonusu olduğu için,herkes omuz omuza yürüdüğü ve Türk lüğü,Türkçülüğü ortak payda kabul ettiği için en ufak kırgınlık bile yaşanmıyor.Sadece sen çıktın kur a dan.Ama herhalikarda, biz her Türk soyluya  saygı ve sevgimizden ödün vermeyiz.KALLEŞLİĞİNİ GÖRMEDİĞİMİZ SÜRECE.Sen sen ol,donanımlı olmadığın konularda tartışırken,saygı ve adab ı muaşeret ten ödün verme.Yoksa alacağın cevaplar daha yıkıcı olur.
Güzel nutuk.
Ama gerçekçi olmaktan uzak.
"Bütün Türkler kardeştir" diye slogan atıyorsun; o kadar ki, karşı çıkan biri olsa, vatan haini olacak.

Burada çocuk yok; dünyayı bilen, forumun ingilizce bölümünde Macarlarla yazışan, yüksek tahsil görmüş insanlar var.
Birden çok fazla. Senin yukarıda yazdıkların, toplumda karşılık bulan söylemler olmaktan uzak.

Git sokakta, Türk kökenli olan 2 solcuyu çevir, burada yazdıklarını onlara söyle.
Seninle dalga geçerler. Sana gülerler. Bunu buradaki herkes biliyor.

Türk olmak yetseydi; Türkiye zaten bizim hayallerimizdeki Türkiye olurdu. Soyca Türk olup, Milliyetçi olmamızı kabullenemeyen, bizi öldürebilecek insanlarla dolu Türkiye.
Taksim'de bir tur at, karşına çıkanlarla sohbet et, anlarsın.

Evet, Türk Milliyetçisi olmak... Bizim yaşam tarzımızın, ideolojimizin... Yani dinimizin bir parçasıdır.
Bunun olmazsa olmaz başka bileşenleride var; ahlak gibi, Tanrı gibi, Yaratılış gibi.
Teist (Müslüman, Hristiyan veya Musevi) olmayan, tam olarak bizden olamaz. Kardeşimiz diyemeyiz ona, söylesek bile bu yalan olur, çünkü mantık olarak bu imkansız. En basit konularda bile görüşümüz farklı olur.

1970'li yıllarda, aynı aileden öz kardeşler birbirlerine niçin kurşun sıktılar diye biraz düşünebilmek gerek.
Boş lafı geçeceksin. Toplum bilimine uygun fikirler üreteceksin, çoluk çocuk gazı almaya yarayan sloganlarla bir yere varılmaz.
Burada kimse 12 yaşındaki çocuk değil.
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **

Tanrı senin gibi düşünenleri başımızdan eksik etmesin anda  :lol:  Bir de Tanrı kimseyi yobaz yapmasın.Gerçekten yobazlık bu.Yahu adamlar Türkçüyüm diyor.Hani laiktik ? Yahu adamlar Töreyi biliyor ve sayıyor.Ayrıca burada atıp tutanlardan çok daha bilgi birikimi olan adamlar bunlar.Türkçüyüm diyen herkes elbette Türkçü değildir.Ama ateist olmak ya da inanmak bu kıstaslar içine girmez.Şayet Türkçüler içinde kimsenin dini sorgulanmaz.Biz böyle gördük böyle öğrendik.Önemli olan davranışlar ve inançtır.

Esenlikle.

Andam sana şöyle diyeyim belki bu iletim tepki çekebilir ama içimdekileri de yazmak istiyorum.

Bu yobazlık, bağnazlık meselesi tamamen ülkücülükten gelen bir durum. Hepimiz biliyoruz ki ülkücülerin %90 ı bağnaz, yobaz insanlar.

Türkçü olan kandaşlarımızın da çoğu ülkücülükten gelme olduğu için, böyle yobaz, bağnaz tartışmalar tamamen bu kafa yapısından geliyor.

Mhp yıllarca bilerek araştırmayan, sorgulamayan, düz mantık düşünen, yobaz , bağnaz bir gençlik pompaladı. Asıp kesen, bunu sözde vatan için yaptığını sanan, savunan...

Okumayı, sorgulamayı, düşünmeyi solculuk sanıyor adam. Böyle zihniyet olur mu?

Bu yazıyı da aşağılamak için değil, bir durumu belirtmek için yazdım.

Esenlikle...

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Andalar enerjinizi yılların ısıtılmış konularına fazla kaptırıyorsunuz. Bunu defalarca tartışsakta bir çoğumuzun bu konuyla ilgili ortak bakış açısı bir olmayabiliyor. HunTürk Otağında bugüne kadar ne din düşmanı tavırlar içine girdik ne de tam tersi ateist bir bakış açısı ile dini yerle bir eden bakış açına girdik. Zaten bu tür konularına bol bol girip atıp tutanların sonu malum. Bu felsefi konuyu günler boyunca istediğiniz kadar tartışabilirsiniz. Zira adı üstünde farklı bakışlar barındıran bir olgu. Kimse dinini yaşıyor diye mankurtlaşamaz. Ya da yaşamıyor diye dinsiz olamaz. Bunun yeri de zaten burası değil.

MHP konusuda devamlı tartışılıyor. Türkçü biri kalkıpta CHP ya da türevi başka bir oluşumu savunmaz. Bu tür mevzularla eskiden bir yere varamadık. Şuan ileriye doğru bir atılım yapacağınızı düşünüyorsanız buyrun.

"YALNIZKURTKARAGÜLLE, urumçi, Türkistan Ordusu, -Türk- ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte."

Hooopp beyleer seans bitmiş siz hâlâ buradasınız, çıkışlar sağdan lütfen.... :twisted: :twisted: :twisted:

Lütfen sorun yaratacak kişisel konuları  özel ileti yolu ile halledelim.

Sebastiyaaaan sende orada burnunu karıştırma, görmüyorum sanma feneri kafana yersin....!  :testere

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Andam sana şöyle diyeyim belki bu iletim tepki çekebilir ama içimdekileri de yazmak istiyorum.
Bu yobazlık, bağnazlık meselesi tamamen ülkücülükten gelen bir durum. Hepimiz biliyoruz ki ülkücülerin %90 ı bağnaz, yobaz insanlar.
Türkçü olan kandaşlarımızın da çoğu ülkücülükten gelme olduğu için, böyle yobaz, bağnaz tartışmalar tamamen bu kafa yapısından geliyor.
Mhp yıllarca bilerek araştırmayan, sorgulamayan, düz mantık düşünen, yobaz , bağnaz bir gençlik pompaladı. Asıp kesen, bunu sözde vatan için yaptığını sanan, savunan...

Mhp, siyaset okulları olan, Türkiye'deki ünilerin önemli bölümünde örgütlenmiş parti.
"Sorgulamayan gençlik" ?!? :)

Neyi sorgulamayan? Biz herşeyi sorguluyoruz. Forumdaki konulara bakarsanız zaten, Kuzey Kore'yi bile tartışıyoruz.

Sizdeki üsluptaki sizin düşünce yapınızı ortaya koyuyor.
"Sorgulamıyorlar bu yobazlar" türü bir tutum, toplumda kimde var belli.
Marksist, Liberal fikirlere muhalif bireyleriz; onlar bizi bu biçimde itham ediyorlar. Ama niçin haksızız, onu belirtemiyorlar.

Gerçek olan, hak olan tutum yenilemez; biz gerçekleri savunuyoruz ve biz galip geleceğiz.

Alıntı
Lütfen sorun yaratacak kişisel konuları  özel ileti yolu ile halledelim.
Problem ideolojik burada. Burada halledilmezse, asla hallolunmaz.
Sokakta solcu, sanalda Türkçü olan bir tandans var. Kendini inceden belli ediyor.

Bu tür durumlarda ne yapılması gerekiyor?
çok uluslu şirketlerde yapılan yapmayı öneriyorum :)
Bir sorunla karşılaşıyoruz. O sorunu çözerken, çözümü prosedür haline getirmek gerek.
Mesele kökten halledilir.

Kişisel inancınını başkalarına dayatmak isteyenler var.
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

• Türkçü-Turancı

Esenlikle.

Esenlikle...

Yok yok anda aşağıla bence.Karşında seninle eşit olmayan şizofreni hastası bir zerzevat var sonuçta.Adam abuk subuk cevaplar veriyor,ortalığı karıştırıyor görüyorsun.Söylediklerinde kesinlikle haklısın.Adam inanmıyorum biliyorum diyor yahu.Neyi biliyorsa artık.Sanki elinde kamera kayıtları var.Sanki 1400 yıl önce o mağarada yaşananları kaydetti.Yok böyle bir dünya.Arkadaş büyük ihtimalle ağır antidepresanlar alıyor ya da uyuşturucu müptelası.Bu kadar kafası güzel,ne dediğin bilmeyen birini daha görmedim ne yalan söyleyeyim.

Tengri akıl fikir versin ne diyeyim.Bu gece uyumadan önce arkadaş için Gök Tanrı'ya yakarışta bulunacağım  ;D

Esenlikle.