Anket

MHP Türkçü bir parti midir?

Evet
30 (52.6%)
Hayır
27 (47.4%)

Toplam Oy Verenler: 31

Oylama kapandı: 23 Ocak 2006

Gönderen Konu: MHP gerçeği  (Okunma sayısı 39606 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #70 : 17 Mart 2006 »
Mhp kesinlikle tam anlamıyla TÜRKÇü bir idolojıye sahıp bir parti değildir.
basit bir örnek Alparslan Türkeş le gerçek bir Türkçü olan Nihal Atsız bu kavram dogrultusunda anlaşmazlık yaşamışlardır. Dini motiflerin yer yer ağır bastıgı Türk İslam ülküsünü güden bir partidir bu tartışılmaz bir gerçektir. Ben Türkçüyüm ve okuduğum yıllarda davama hizmet için bende ülkü ocaklarındaydım üniversite başkanlıgı yaptım bu Türkçü olmadığımı göstermez ocak içerisinde bu şekilde gerçek Türkçü gardaşlarımız coktur.Yani baktıgımız zaman ocakların var olmasının katkıları coktur.
Canımızdır, kanımızdır her şeyimiz bu vatan
Bastığın yerleri tanı altında Türk'tür yatan
VUR BOZKURDUM...

Çevrimdışı yamtar

• Yeni Üye
  • *
MHP gerçeği
« Yanıtla #71 : 18 Mart 2006 »
Alıntı yapılan: umut
Türk te kürt te müslümandır peygamberimiz ne der müslüman müslümanın kardeşidir ben bunu bili bunu söylerim

ne işin var burda ..kardeşlerinin yanına git
Gökte Tanrı yerde biz

TTK

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #72 : 18 Mart 2006 »
Umut kardeşim kürtler müslüman diye onlara kucak mı açalım istersen onlarıda gardaş sayalım ? yok öyle şey Eger kürtleri kendine kardeş sayıyorsan onların yanına git.

VUR BOZKURDUM...
Canımızdır, kanımızdır her şeyimiz bu vatan
Bastığın yerleri tanı altında Türk'tür yatan
VUR BOZKURDUM...

Çevrimdışı horasan

• Yeni Üye
  • *
MHP gerçeği
« Yanıtla #73 : 19 Mart 2006 »
sözüme allah ın selamıyla başlamak istiyorum selamın aleyküm  biz Türküz bir zamanlar yedi düele hükmeden bir neslin insanlarıyız öncelikle pkk ya değinmek istiyorum pkk yoktur  bi kaç serefsizin vatanı bölmek için yaptıkları  bi şeydir arkasında daha güçlü varlıklar vardır işte biz onların önlerini kesmeliyiz  
örneğin israil her seyin arkasında çıkarlar. Katil bir millettir  filistini katlediyor yakında sıra bize gelir  ama biliyorlar tuürkiyede yetmiş milyonla savaşacaklar ve onlar Türk ölümden korkmayan bir millet.NEYSE BEN DEVAM EDİM BİZİM SURİYE YLE OLAN SINIRIMIZDA MAYIN TARLALARI VAR BİZDEN Mİ TEKLİF GİTTİ ONLARDAN MI TEKLİF GELDİ TAM BİLMİYORUM İSRAİL BURADAKİ MAYINLARI TEMİZLİCEK VE 49 YILLIĞINA BURASI ONLARA KIRALANICAK SORARIM SİZE İSRAİL BİR  KERE GİRERSE Bİ DAHA ÇIKAR MI KÜRT SORUNU ŞU SORUNU BU SORUNU DERKEN BUNLARI DUYMAMAMIZI SAĞLAMAK İSTİYORLAR KANDAŞLARIM LÜTFEN BU ŞEREFSİZLERİN OYUNUNA GELMEYİN

aksakal04

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #74 : 22 Mart 2006 »
'Türkçüler büyüklerine saygılı olmak zorundadır' diyordu atsız. türkeş'e ingiliz ajanıydı imasında bulunmak hiç hoş değil.bilinmelidir ki bi gün ideolojik milliyetçilik siyaset sahnesine çikmişsa bu başbuğun sayesindedir. mhp yi beğenmeyebilirsiniz ama hakaret etmek yakışmıyor. sizin tırnağınıza diken batsa yüreği yanacaklar yine o ülkücüler olacaktır. kaldı ki bazı arkadaşların hem müslümanım deyip hem de Türk islam kelime grubundan hoşlanmamaları da ilginç... sentez kelimesini yanlış anladığınızı sanıyorum. islam Türkün gerçeği ise ondan gocunmak niye. bu sitede Türkiye için faşizmi önerenlere de hayret ettim. bazı yetkinler sosyolojiyi bir bilim olarak kabul etmezler. çünkü bir sosyolojik reçetenin bütün toplumlara uyması mümkün değildir. Türk milliyetçiliği kendi anlayışını oluşturamıyor mu ki siz italyan milliyetçiliği olan faşizmden medet  umuyorsunuz. bu sizin kültürünüze güvenmediğinizi göstermezmi. nerede Türk için Türk tarafından türke göre.  siyasal islamcılar aralarındaki uçurumlara rağmen sırası geldiğinde can ciğer olurken siz neden diğer milliyrtçilerle aranızdaki nüansları uçuruma dönüştürmeye çalışıyorsunuz. lütfen biraz daha sağ duyu

Çevrimdışı seda

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #75 : 22 Mart 2006 »
bence sadece TÜRKlerin TÜRKculugunu somuren bir parti ama en başta arkadasımızında dedıgı gibi mhp den başka hiç bir seçenegimiz yok ne yazık :(

KARTALBALKAN

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #76 : 23 Mart 2006 »
AKSAKAL SANIRIM FARKINDA DEĞİLSİN IRKÇI BİR SİTEDESİN.BAŞIMIZDA ZATEN Bİ ILIMLI İSLAMCILAR BELASI VAR ŞİMDİ BİDE ILIMLI IRKÇILAR MI YARATMAYI ÇALIŞIYOR SENİ BU FORUMA SİNİR BOZASIN DİYE YOLLAYANLAR.YAZILARINI TAKİP ETTİM SÜREKLİ KARDEŞLİK MASALI OKUYORSUN.KUTSAL TURAN ÜLKÜMÜZE GİDEN YOL FAŞİST DURAKLARADA UĞRUYOR.ÖNÜMÜZE ÇIKAN TÜRK OLMAYAN HER İNSAN YOK EDİLECEKTİR. DOSTA DÜŞMANA KARŞI BU BÖYLE BİLİNE.KÜRŞADIN DELİLERİ DİRİLİYOR ÖNÜMÜZDE DURMAYA KALKAN GAFİLLER RÜZGARIMIZDAN YIKILACAK.DÜNYA YENİDEN TÜRKÜN ASALETİNE TANIK OLACAKTIR. KILIÇLARIMIZ KININDAN BİR KERE KAHREDİCİ OLARAK ÇIKMAYA GÖRSÜN.

Çevrimdışı osmanbeniz

• Yeni Üye
  • *
MHP gerçeği
« Yanıtla #77 : 26 Mart 2006 »

oguz_kurtarslan

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #78 : 26 Mart 2006 »
ne demişti ata unuttunuz mu?
bu vatanı kuran ve ben Türküm diyen herkes Türk'tür diye
anayasamızda yazmıyor mu?
Türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes Türk'tür diye

o zaman sorun kürtlerle falan değil. sorun bölücülerle. bizim aslî düşanımzı bölücülerdir. her kürt bölücüolmadığı gibi her kürt dosta değildir.

bizim gayemiz şu olmalıdır. maşa olmuş kürtleri ya bu maşalıktan kurtaracağız yada güzel vatanımızdan def edeceğiz. ama hakikati bilerek.yargısız infaz yapmadan

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
MHP gerçeği
« Yanıtla #79 : 26 Mart 2006 »
kürdoları ve diğer Türk ırkından olmayan etnik özürlüleri  savunmak için yanlış yerdesiniz.

Kurallarda belirttik.. Zahmet edip okusaydın boşu boşuşuna üye olup beninde değerli 10 dakikamı çalmazdın..
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !