Anket

MHP Türkçü bir parti midir?

Evet
30 (52.6%)
Hayır
27 (47.4%)

Toplam Oy Verenler: 31

Oylama kapandı: 23 Ocak 2006

Gönderen Konu: MHP gerçeği  (Okunma sayısı 38469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« : 24 Ocak 2006 »
bu teklifi Türkcülerin resmi sitelerinden birinde yapsan daha yerinde olmazmi?
TTK

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2006 »
o son paragrafta yazılanları Alparslan Türkes'in söylediginimi ima ediyorsun?

ben o sözleri söyledigine inanmıyorum, bu konude delilin varsa bizlerle paylasırsan sevinirim.

Birde sunu söyleyecegim, Türk'lük adına birseyler yapmak istiyorsak eger, ölülere degil, dirilere yatırım yapılmalıdır. kabaca oldu bu sekilde ifade etmem belki ama, gerceklik payını sen söylersin.
TTK

Çevrimdışı Cumhuriyet

• Türkçü-Turancı
  • **
    • http://www.adanahentbol.com/members.asp?action=member_details&uid=146
MHP gerçeği
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2006 »
Hayır değerli ırkdaşım ; bunu bu sitede söylememin nedeni bu sitenin Türk Irkçılığına en fazla sahip çıkan site oluşundandır. Diğer hususa gelince Alparslan Türkeş'in Milliyetçi Hareket Partisi ırkçılığı reddeder sözünü Kavaklıdere dergi temsilciliğinde duvarda asılı olarak görebilirsin.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2006 »
Ya kandaş, bu yaşa geldim, kendime bir saf bulamadım.
Irkcı olmaya her zaman ırkcıydım, MHP sempatimde her zaman vardı, Alparslan Türkes'ide basbug kabul edenlerdenim.

ülkücüler beni dıslayacak sebep bulur, kimi Türkcü kesim beni dıslayacak sebep bulur.

benim Türk milliyetcisi olma hakkım yokmu?

intiharmı edeyim, ne yapayım?

vallaha orta adamı gibi hissediyorum bazen kendimi.

kaba saba ifadelerimi mazur görün. kusurum affola.
TTK

Çevrimdışı Dengizik Borçu

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2006 »
ESTAĞFİRULLAH KANDAŞIM... SENİN BESBELLİ FİKİRLERİN VAR. ORTA ADAMI NE DEMEK ÖYLE :))
Büyük Hun Kağanı İdil'in (Attila) oğlu...

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2006 »
Alıntı yapılan: Dengizik
ESTAĞFİRULLAH KANDAŞIM... SENİN BESBELLİ FİKİRLERİN VAR. ORTA ADAMI NE DEMEK ÖYLE :))

Sağolasın kandaş, moral oldu bunu duymak. :)
TTK

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2006 »
SAYIN DAVA ARKADAŞLARIM...LÜTFEN YIKICI DEĞİL YAPICI OLALIM..BÖLÜNMEYE DEĞİL BİRLEŞMEYE İHTİYACIMIZ VAR...

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2006 »
Alıntı yapılan: Cumhuriyet
Hayır değerli ırkdaşım ; bunu bu sitede söylememin nedeni bu sitenin Türk Irkçılığına en fazla sahip çıkan site oluşundandır. Diğer hususa gelince Alparslan Türkeş'in Milliyetçi Hareket Partisi ırkçılığı reddeder sözünü Kavaklıdere dergi temsilciliğinde duvarda asılı olarak görebilirsin.

verdigin bilgi icin tesekkür ederim, bunu ögrenmekten mutsuz oldum.
MHP'nin bu cizgiye gelmis olmasindan esef duyuyorum, utaniyorum, üzülüyorum vede igreniyorum.
TTK

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2006 »
Alıntı yapılan: albay

Sen MHP nin şu veya bu şekilde bugün milliyetçiliğin tek organize büyük hareketi olduğunu düşünüyorsun. Hataları olduğunu kabul etmekle birlikte bu partinin varlığını en azından bir çatı olduğu için bir şans telakki ediyorsun. Ben derimki bir de şöyle düşün. Yarın uyanıyoruz kalkıyoruz bir de bakıyoruz MHP yok. Sen o zaman milliyetçilerin ortadan kaybolacağını mı düşünüyorsun? Türkçülüğün sona ereceğini mi düşünüyorsun? Böyle düşünüyorsan bence yanılıyorsun. Su akacak yolunu bulacaktır. Türkçüler örgütlenecektir. Hareket artacaktır. Bugün MHP tarafından sınırlanan, uyuşturulan, bastırılan güçler patlayacaktır. İnanki Türkçüler bu MHP,Bahçeli gölgesinden kurtulup daha güçlü organizasyonlar kuracaklar ülkenin 4 yanına dağılacaklardır. Kansa kan, savaşsa savaş asıl o zaman bu yeni oluşumlarla başlayacaktır. Bugün bir hareket etmeye kalksa MHP nin şamarını ensesinde hisseden milliyetçi güçleri sen bir de o şekilde düşün.

Tabiri caizse yazını kırptım kandaşım. :)
Nasrettin hoca'nın leylegin gagasını bacaklarını ve kanadını kesip, kücültüp, "hah simdi kuşa benzedin, neydi önceki o heybetli halin" misali, bende öyle yaptım. Yazının kesilen yerleri, yoruma dahi gerek olmayacak mahiyette, fikir ve dogrular arz ediyor, kesmemin sebebi bu.

Alıntı yaptıgım kısımla ilgili yorum yapmak istiyorum.

MHP'nin suan evet, tek iyi organize diyebilecegimiz hareket oldugunu düsünüyorum. Bu organizenin Türk'lük icin bir sans ve imkan oldugunuda dedigin gibi, müsait bir ortam olarak telakki ediyorum.

MHP'nin yok olması veya kapatılması mevzuu zaten benim ülkücülerle hemfikir olamadıgım en önemli noktadır.
herzaman su düsünceye sahiptim; MHP siyasi bir partidir, her siyasi parti gibi, siyasetin gereklerini yeri gelince yapmak zorunda kalacaktır.
Ha ne demek istiyorum siyasetin geregi derken. Dogru bir kelime bulmam lazım...üüühmmmm.....hah buldum, o kelime "kıvırmak".
siyaset insanı, lideri, partiyi, "KIVIRMAK" zorunda bırakabilir, bırakmıstırda.

MHP siyasi bir parti olmaktan baska hicbirseydir, bununda en güzel örnegi, basbug Alparslan Türkes'in, siyasete atılmakla birlikte gösterdigi degiskenligidir. Islamcı kesimden medet ummakmı dersiniz, korkmakmı dersiniz, aşkmı dersiniz, sentezmi dersiniz, velhasıl yoruma acık bir nokta, bu husus yani.

Bende aynı senin dedigin gibi, her zaman bunu söyledim, Türk'lük ülküsünü mhp ile sınırlandıramayız, bu Türk'lügü kücümsemek olur, tarihimize yani atalarımıza ihanet olur dedim ve halada diyorum.

Sen verdigin örnekte diyorsunki mesela, yarın kalkmısız ve MHP yok,
ben bu örnegin daha siddetlisini vereyim, bunu Türk'lük ülküsünün büyüklügünü vurgulamak icin veriyorum, sözlerim yanlıs acıdan algılanmaz insallah.

Yarın kalkmısız ve Türkiye yok, Türk'lük ülküsü bitermi? bitebilirmi?
Türk'lük ülküsünü hicbir kalıba sıgdırmaya calısmak dogru degil diye düsünüyorum.
baki olan tek sey Türk'lügümüzdür. Devletimizi yasatmak ikinci husustur.
öncelikli husus elbette yüce IRK'ımızın varlıgını, dirligini saglamaktır, diye düsünüyorum.

mesela bir Türkcü oldugunu söyleyen birisiyle konusuyorum, genel bir örnek bu, kimseyi veya hicbir toplum veya toplulugu, teskilatı kast etmiyorum.
Diyorki o Türkcü kisi, benim basbugum Nihal Atsız'dır, ben onu bilirim, gerisi beni ilgilendirmez.
Eger bir insan varsaki Nihal Atsız'ı basbug kabul eden, o kisi ilk basta benimdir. Onu en az diger cok sevenleri kadar, seviyor ve tüm benligimle benimsiyorum.
Sunu söylemeye calısıyorumki, bu noktaya dikkat etmek lazım, son yarım asırda, kaderin cilveleri biraz degisik tekerrür etse idi, bugün MHP diyince andıgımız basbug, NIHAL ATSIZ olacaktı.
Alparslan Türkes'in siyasete atılması sebebiyle, iste daha önce söylemeye calıstıgım gibi, siyasi olmasına sebep olmustur, yani politikacılık davalara kücük yaralar acar, bazende büyük. Alparslan Türkes yinede herseye ragmen, bu yaraları, gedikleri asgari tutmayı basarmıstır diye düsünüyorum.
MHP'yi biz Türk milliyetcileri sahiplenmez isek, ne o yaralar kapanır, nede Túrk milliyetciligi bu isten kár görür.
Nihal Atsız basbugum, siyasi olmamakla en dogrusunu yaptı, olaki oda siyasi olaydı, o zaman bugün onun icin iste neymis dinsizmis, bilmem neymis safsatalarını sunanların elinde, söyleyecek baska safsatalar ve sebepler olurdu.

insallah anlatmak istedigimi, anlasılır bir sekilde yapabilmisimdir.

selamlar, saygılar.
TTK

kafkaskurdu

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2006 »
mhp milletimiz için çalışmaktan başka hiç bişi yapmıyor ve buna devam edecektir onun catısına girmeden örgütlenmeyi ayıp buluyorum ve şiddetle kınıyorum onsuz yola cıkmak 80 öncesine küfretmektir lütfen 80 öncesinede sonrasınada saygılı olalım