Gönderen Konu: ERKEN SEÇİMDE TÜRKÇÜLERİN TUTUMU  (Okunma sayısı 33778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: ERKEN SEÇİMDE TÜRKÇÜLERİN TUTUMU
« Yanıtla #60 : 02 Haziran 2007 »
linkini koyabilirm sorun olmazsa
Evet,övünerek söylüyor ve tekrar ediyorum:
Irkçı,Türkçü,Turancıyım...
Ruh ve yürek sağırları anlamazlar ebni..

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #61 : 02 Haziran 2007 »
büyük turan partisi çerkez mi?bundan emin misiniz? bende sevinmiştim
Büyük Turan Partisinin kurucusu (daha tüzel  kişiliğini almadı sanırım) Hakkı Dedeler adında birisi.
Kendisine ait internet gazetesi var.
Partisinin web sayfasında kendisinin seyyit olduğundan bahsediyor.
Bilindiği üzere seyyit Hz.Ali'nin çocuklarından Hz.Hüseyin'in soyundan gelenlere denilmektedir.
Hakkı Dedeler şayet seyyit ise,Türk değil demektir.
Birde Anadoluda yaygın bir anlayışa göre kız alıp vermek yoluyla da seyyidliğin başladığına inanılır. Bu da Türk Arap karışımı melez bir ırk demektir.
Sonuç itibarıyla Hakkı Dedeler en iyimser ifadeyle Türk Arap karışımı bir melezdir.
Görüntülerin aldatıcılığından ve şatafatlı sözlerin büyüsünden sıyrılarak katışıksız Türk önderlerin izinde ve yolunda yürümeliyiz.
TTK.

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #62 : 02 Haziran 2007 »
hayaller kurmayalım diyosunuz

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #63 : 02 Haziran 2007 »
ama sıkı yazmış adam hiçbir partiden duyamadığımız şeyler mhp den daha iyi geldi bana
mhp ye vermektense bu adamı desteklemek daha iyi olabilir mi
http://www.buyukturanpartisi.com/

BASKURT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 02 Haziran 2007 »
ama sitede Türkeşin resmi var yani gene mhp altında bi parti bi de bana bazı söledikleri saçma geldi bana adı kandırmaca olarak geldi

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 02 Haziran 2007 »
Çözüm İlterişte...

Hepinizi bekliyoruz.

Konur sokak 63/4 Kızılay Ankara

Tel : +90 312 418 45 15

Belgegeçer : +90 312 418 45 19

Çevrimdışı DİLŞAD

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 13 Haziran 2007 »
arkadaşalar ben milletimin çıkarlarını düşünürüm. milliyetçiyim, vatanseverim.
 mhp'nin koalisyon döneminde yanlış politikaları olmuş olabilir. ama bunlar geride kaldı...
mhp Türk islam ülküsünü savunuyor. belki sizce önemsiz ama bizce önemli bu.
bir de şu var oy kullanmayarak  teslimiyetçi, ab ve abd yalakası akpnin prim yapmasını sağlamış olacaksınız.
ya da başka partilere  oy vererek turanı savunan, Türkün sesini duyuran tek parti mhpnin meclise girmesine engel olacaksınız.
ben iyi düşünün derim. tabiki size akıl vermek bana düşmez. bunlar benim naçizane fikirlerim.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #67 : 13 Haziran 2007 »
mhp Türk islam ülküsünü savunuyor. belki sizce önemsiz ama bizce önemli bu.
ya da başka partilere  oy vererek turanı savunan, Türkün sesini duyuran tek parti mhpnin meclise girmesine engel olacaksınız.
Sevgili kandaşım DİLŞAD ;
Heyecanlarınızın tükenmesini istemem ama ,Türk-İslam Ülküsünün sizce önem arz eden yönü nedir ?
Buna bir açıklık getirebilirmisiniz ?
Öte yandan MHP nin Turan'ı filan savunduğu yok!
Maalesef yıllar önce MHP yönünü  onurlu (!)  AB üyeliğine çevirip , Türk dünyasına sırtını döndü.
İçerisinde bulunduğumuz şartlar ve akl-ı selim oylarımızın MHP ve CHP ye verilmesini gerektiriyor.
Evet ;anılan partilere ,oyumuzu vereceğiz .
Bu bir tercih değil ,şartların getirdiği ,stratejik bir davranıştır.
Esenlikler dilerim...
TTK.

Çevrimdışı balabanoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #68 : 13 Haziran 2007 »
Kandaşlarım, seçimde illaki oyumuzu partinin birine verceğiz. Bizim fikirlerimizi tam olarak karşılayan bir parti yoksa _ki öyle_ ozaman orantısal bir değerlendirme yapabiliriz.Bana göre mhp fikir tabanında fikrimin %30, %40ını temsil ediyor. Daha yksek orantı sağlayan bir parti bilen varsa bildirsin. Oyumu değiştirmeye hazrım.
KILICINIZ KESKİN OLSUN...

Çevrimdışı albay

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #69 : 13 Haziran 2007 »
MHP AKP den çok da farklı olmayacaktır. En çok uyum yasası MHP iktidarı döneminde  çıkarılmış olup, AB ye uygun yasalar çıkarma ve anayasayı buna göre değiştirme yarışında MHP AKP den de öndedir.
APO itini yine dış baskılardan çekinerek affeden MHP dir.
MHP herşeyden önce kendi geçmişinden utanmaktadır. Kendi geçmişinin hatırlatılmasından, medyada yer almasından çok korkmaktadır. Yani bu yönüyle milli görüş çizgisinden utanan ve bunu terkettiğini söyeleyen AKP den farksızdır. Bu arada MHP nin utandığı ve silmek istediği geçmiş dediği de, MHP nin Türkçü, milliyetçi, Turancı çizgide olduğu geçmiş dönemdir dikkatinizi çekerim. Şimdi hala bu partiye Türkçü diye oy verenler unutmasınlarki MHP herşeyden önce Türkçü damgasından kurtulmak istemektedir. Ama bir yandan da tabi Türkçü tabana karşı 'istemem ama sen oyunu yan cebime koy, ortalarda  fazla görünme ses çıkarma, imajımı bozma' anlayışındadır.
En büyük kabusu, medyanın birgün çıkıp da MHPye geçmişini hatırlatması, ırkçı demesi, kafatasçı demesi, katil ve kanlı geçmişe sahip demesidir. Medya böyle demesin diye vermeyeceği taviz yoktur.
 Daha sonra doğru yola gelmiş ve geçmişi saklayan kötü kadın gibidir MHP. Kendi geçmişini böyle görmektedir. Oysa biz bugün MHP nin utandığı ve reddettiği çizgide siyaset yapanlarız.