Anket

solcular milliyetçi olabilirmi

olamaz
7 (36.8%)
olabilir
12 (63.2%)

Toplam Oy Verenler: 0

Oylama kapandı: 19 Nisan 2006

Gönderen Konu: solcularda milliyetçi olabilir mi?  (Okunma sayısı 47826 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖK-TÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: solcularda milliyetçi olabilir mi?
« Yanıtla #60 : 30 Mayıs 2006 »
merhaba ırkdaşlarım,ben otağda yeniyim ve birşey sormak istiyorum.amacım kesinlikle sizinle zıtlaşmak değil ama birşey öğrenmek istiyorum:

Milliyetçilik,1879 da fransız ihtilali ile avrupada baş gösterdi.tabi ki Türk dünyası geçmişten beri ulusçu ve ırkçı özelliğini yitirmemiştir ama tam olarak MİLLİYETÇİLİK adı ile Fransız ihtilalinde çıktı.Sağ-Sol kavramı ise,ihtilalden sonra MAİNZ konferansında fransız milliyetçilerinin SOLA yani sol bölüme,kralcı louis taraftarlarının ise SAĞA yani sağ bölüme oturması ile çıkmıştır.yani eski tüfek milliyetçiler sol diye anılır,imparatorluk yanlıları dinciler ise sağ olarak lanse edilirdi.yani bu verilere göre solun milliyetçilikten çıktığı görülüyor.ama ben böyle okudum,eğer bir yanlışım varsa lütfen düzeltin,fikirlerinizi benimle paylaşın,yanılıyorsam özür dilerim.tabiki sol birkaç bölüme ayrılır,ulusal sol,demokratik sol(sosyal demokrasi) sosyalizm ve komünizm.biz Türkçüler bu kavramların hepsini reddediyoruz ama yukarıda belirttiğim olay hakkında lütfen beni aydınlatırmısınız.

saygılar...
BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU,KATILMAYAN KAÇAKTIR.TÖREMİZDE YAZILI;HARPTEN KAÇAN ALÇAKTIR!!!
:turan:

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Deniz Gezmiş gibi sosyalist devrimci budaları hatta pkk nın şehit diye gösterdiği kişi yi kahraman yapan solcular hiç  bir zamn ne Türk nede Türkçü olabilir...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #62 : 30 Mayıs 2006 »
Deniz Gezmiş gibi sosyalist devrimci budaları hatta pkk nın şehit diye gösterdiği kişi yi kahraman yapan solcular hiç  bir zamn ne Türk nede Türkçü olabilir...

Peki bu söylediklerini yapmayan solcular Türk ya da Türkçü olabilir mi?

ırdaşım yazdığım yorumda cevabı bulabılırısın... :wink:

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #63 : 30 Mayıs 2006 »
Solculardan Milleytçi olmaz demek bence kafadan insanları Red etmektir. Eğer Solculuk bir yahudi palavrasi saçmalıksa (Ki ben sağ içinde aynısını düşünüyorum) Ve Solcuların İçinde TÜrk varsa milliyetçi yapmak bizim boynumuzun borcudur.

Unutmayın Herşey özüne döner. Solculuk değil asıl olan TÜrklüktür. Birlik zamanıdır.

Demir Dövüp dağ eritmek günüdür
Yağılara kan kusturmak günüdür.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #64 : 31 Mayıs 2006 »
bir solcunun Türklükle ve Türk kültürüyle ne kadar alakalı olduğunu şuan göre biliyoruz... ve hatta günümüzdeki solcuların bizlerin hakkında neler düşündüğünü ve solcularını nerleri desteklediğini ve kımleri kahraman ettikleri görüzyoruz...

Türkçülük doğuştan gelen bir özelliktir...
sonradan Türkçü-Milliyetçi olmak
temeli zayıf olan bina yığınına benzer...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #65 : 31 Mayıs 2006 »
bir solcunun Türklükle ve Türk kültürüyle ne kadar alakalı olduğunu şuan göre biliyoruz... ve hatta günümüzdeki solcuların bizlerin hakkında neler düşündüğünü ve solcularını nerleri desteklediğini ve kımleri kahraman ettikleri görüzyoruz...

Eğer bir solcu veya herhangibir Türk Türk Kültüründen bihaber ise bundan Bİzzat Türkçüler Sorumludur. Sen Kültürünü Anlatmıyorsan Ne biçim Türkçüsün.

TÜrkçülük kuru kuruna TÜrkçüyüm demek midir?

Kahramanlık hususunda da Kahraman ol. Seni anlatsınlar derim.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #66 : 31 Mayıs 2006 »
Türk Soyundan gelen ve farklı ideolojilere mensup şahıslar, eğer gerçekten samimilerse elbetteki Türk Milliyetçisi olabilirler, buna kesinlikle inanıyorum...

Sol-Sağ köhnemiş ideolojilerdir. Biz Türkçülerin yapması gereken, ideolojik sapkınlıklara takılmadan; gerçekten samimi ve Türk Milliyetçiliğine(Türkçülüğe) meyilli olan; Türk soylu insanları davamıza kazandırmaktır. 

Dünyada imkansız diye bir şey yoktur. Türkçüler kendilerine güvenmeli, görüşlerinin doğruluğunu her alanda savunmak zorundadırlar. Kabuğuna çekilip; bu imkansız, olmaz öyle şey gibi kalıplaşmış laflarla kendi kendini kısrlaştırmanın ne Türkçülüğe ne de Türklüğe bir faydası yoktur. Bu peşinen, ynilgiyi kabul etmek demektir. Böyle bir yaklaşıma da Türkçülükte kesinlikle yer yoktur...

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #67 : 31 Mayıs 2006 »

Eğer bir solcu veya herhangibir Türk Türk Kültüründen bihaber ise bundan Bİzzat Türkçüler Sorumludur. Sen Kültürünü Anlatmıyorsan Ne biçim Türkçüsün.

TÜrkçülük kuru kuruna TÜrkçüyüm demek midir?

Kahramanlık hususunda da Kahraman ol. Seni anlatsınlar derim.

Bana sen nebiçim Türkçüsün gibi uslublar kullanamazsın...
Ama sen den daha koyu Türkçü oldum kesin...

Sen her tipik bir mhp li gibi düşünüyorsun...
onlar herkez ülkücü olabilir diye düşünüyor...
sen ise her kez Türkçü olabilr diye düşünüyorsun...

Solcuların en büyük kahramını deniz gezmişş denen soysuzdur
pkk nıdda bu adamı şehit gösterdiğimesi ve solculaırn bu adamı kahraman olarak göstermesi miğde bunadırıcıdır...

İyi bir Türk Satılmış solcu olmaz...
Solcu herzaman ırkcılığın ve Milliyetçiliğin karşısında olmuştur...

bir solcunun gerçek bir Türkçü olmak istmesi anarmol den öte mucizevidir....
olmak isityorsa buda bir iş varıdr...
bir solcunun beyni batılılaşma sosyleşmeye yıkanmıştır...
onlar ne anlar bizim bizim Türkçülük fikrimizden...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #68 : 31 Mayıs 2006 »

Bana sen nebiçim Türkçüsün gibi uslublar kullanamazsın...
Ama sen den daha koyu Türkçü oldum kesin...

Sen her tipik bir mhp li gibi düşünüyorsun...
onlar herkez ülkücü olabilir diye düşünüyor...
sen ise her kez Türkçü olabilr diye düşünüyorsun...

Solcuların en büyük kahramını deniz gezmişş denen soysuzdur
pkk nıdda bu adamı şehit gösterdiğimesi ve solculaırn bu adamı kahraman olarak göstermesi miğde bunadırıcıdır...

İyi bir Türk Satılmış solcu olmaz...
Solcu herzaman ırkcılığın ve Milliyetçiliğin karşısında olmuştur...

bir solcunun gerçek bir Türkçü olmak istmesi anarmol den öte mucizevidir....
olmak isityorsa buda bir iş varıdr...
bir solcunun beyni batılılaşma sosyleşmeye yıkanmıştır...
onlar ne anlar bizim bizim Türkçülük fikrimizden...

Tebrik ederim demek benden daha iyi bir TÜrkçüsünüz hemde böyle sığ bir kafayla.
Öncelikle Ben ismimi vereyim. Adım Muhammet Çelik TÜrkçüyüm. Çevremdede Türkçü insanlar yetiştirmeye kendimi adamışım. Ve bu konuda solcu ayrımı yapmam.

Mhpli gibi düşünüyorsun demişisin. Ben mi Mhpli gibi düşünüyorum. Kafadan solcu insanları düşman gören sensin. tıpkı mhpliler gibi...

Türkçülük değil de Türklük doğuştan bir özelliktir. Türkçülük ise bu özelliğe verilmiş bir lütüftür. yanlız bu lütüfü çevrenle paylaşamıyorsan ve mensubu bulunduğun Irkını solcu sağcı Alevi sunni hatta  galatasaraylı fenerbahçeli diye ayırıyorsan o zaman işte bu ne biçim Türkçülük diye sorgulamak gerekir.

Ayrıca ben salt solcu demiyorum. İnsanlar At gözlüklü değilse solculuğu da bırakıbilir...
nitekim Herşey özünde döner.

Çevrimdışı Kam Büre

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #69 : 04 Temmuz 2006 »
bozkurtçepni neden bahsediyorsun Tanrı aşkına?Türkçücü değil Türkçüyüz.Türk olan herkes Türkçülüğe dönebilir.Sen Türkçülük dışındaki bir ideolojiye yönelen herkesi listeden çıkaralım diyorsun.Sence bu mantıklı mı?Türkçülük doğuştan falan gelmez.Bu kadar saçmasapan bir şey duymadım.Türkçülük bir dünya görüşüdür farkına varılır edinilir vs. Lütfen biraz düzeyli olalım.Türkçülük tasladığın kişi İlteriş'te görevlidir.